Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Davutoğlu: HDP, terör örgütüyle selfie çekmekten vazgeçsin
Başbakan Ahmet Davutoğlu Manisa'da vatandaşlara hitap etti. Davutoğlu seçim vaatlerinde bulunan asgari ücret miktarı için tarih verdi.
08 Ekim 2015 - 18:49:57

Başbakan Ahmet Davutoğlu, en çok merak edilen konulardan biri olan asgari ücretle ilgili olarak "Asgari ücreti hemen 2016 başında 1300 TL'ye çıkartacağız" dedi. 

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasında öne çıkan başlıkla şöyle;

Bizde mevki, makam hırsı yok, hizmet hırsı var. Geçici bir fetret dönemi geçirdik ama bu ülkeyi hükümetsiz bırakmadık.Vatandaş 7 Haziran'da uzlaşın, bir araya gelin dedi. AK Parti 7 Haziran'dan sonra birlik siyaseti yaptı, ama muhalefet yanaşmadı.

CHP blok siyaseti, Bahçeli hayır siyaseti, HDP ise terör siyaseti yaptı. Biz birlik siyaseti yaptı.

BAHÇELİ GERÇEK DERSİ MHP'LİLER VERECEK

MHP değil Bahçeli her gittiğimizde 'hayır' dedi. İlk görüşmede 'tabanlarımız yakın' dedik. Bahçeli , 'hayır' dedi. Seçim hükümeti kuralım dedik 'hayır' dedi, erken seçim kararı alalım dedik 'hayır' dedi, seçim hükümetine bakanlar konusunda 'hayır' dedi. Hayırdan başka bir şey bilmiyor. Memlekete hükümete lazımdı. Terör tehdidi vardı. Bu ülkenin dertleriyle dertlenen MHP'li kardeşlerim Bahçeli'nin siyasetini hiçbir zaman benimsemedi. Terörle mücadele edin diye yıllardır söyleyen Bahçeli, şimdi kayıp. Bahçeli 2002'de de bırakıp gitmişti ona gerçek dersi MHP'li kardeşlerim verecek.

HDP TERÖRLE SELFİE ÇEKMEKTEN VAZGEÇSİN

HDP ise 8 Haziran'dan itibaren silahlanmaya, ayaklanmaya başladı. Bu terör siyasetine askerimiz, polisimiz, vatandaşlarımız katledilince hak edilen cevabı verdik. Bu puslu havadan istifade etmek isteyen çakallara izin vermedik. Terörist telsizden, halkı canlı kalkan yapın dedik. HDP'ye diyoruz ki terör örgütüyle selfie çekmekten vazgeç de meşru siyaset zeminine gel.

Şu 4 ay gösterdi ki milletin karşısına tek başına iktidar iddiasıyla çıkabilecek tek parti AK Parti'dir. AK Parti için mesele şahsi mesele değildir. Mesele memleket meselesidir. Onlarda devlet yönetme yüreği yok.

ASGARİ ÜCRET ARTIŞI 2016 BAŞINDA

Asgari ücreti hemen 2016 başında 1300 TL'ye çıkartacağız. AK parti diğer partilere benzemez. Söz verdiğinde mutlaka gerçekleştirir. 

Emeklilerin maaşına yıllık bin 200 lira ek katkıda bulunacağız. Böylece diğer eklerle birlikte yıllık katkımız artıyor. Bağ-kur emeklilerimize gelirsek; prim kesintilerini yüzde 10'a indirmiştik, kaldırıyoruz.

Faizsiz kredi vereceğiz esnafımıza 30 bin liraya kadar. Şimdi bir taahhüdümüz var ki dünyanın hiç bir yerinde görülmeyebilir; Manisalılara diyoruz fabrika kuracaksanız projenizi getirin, arsanız da fabrikanız da bizden."

Polis kardeşlerimizin 2 bin lira olan ek göstergesini, 3 bin liraya çıkaracağız

Gencimizin cebine 50 bin lira sermaye vereceğiz. Ama yetmezse 100 bin lira da faizsiz kredi veriyoruz. Teminat istemiyoruz, gencimizin teminatı devlettir. Üç yıl vergi istemeyeceğiz. Böyle bereketli bir devlet olur mu? AK Parti iktidara geldiği zaman olur."

Gençlere ücretsiz internet hizmeti vereceğiz. Gençlerimiz için pasaport harcını da kaldıracağız.

Haber7

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
''En Büyük Hata''
Ekonomi Bakanı Zeybekci, "Aşırı değerli TL bu ülkenin yapabileceği en büyük hatalardan biridir. "Aşırı değerli TL olduğu zaman bu ülkede sanayi, üretim yapmak istemez" dedi.
Türkiye'den Rusya'ya sert PKK yanıtı
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Rusya'nın "başkalarına insan hakkı dersi vermeye çalışmasının kara mizah örneği olduğunu" söyledi.
Erdoğan sert çıktı: Zavallının ta kendisidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadına şiddet konusunda sert kelimeler kullanırken, kadın bedeni üzerinden siyasi ve ticari faaliyetlere girenlere 'köle tüccarı' benzetmesinde bulundu.
Zeybekçi, Bild'e dava açıyor
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Alman internet sitesi Bild'in hakaret içeren yayınına ilişkin yasal işlemlerin başlatılacağını ve sonuna kadar takip edileceğini belirtti.
Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD'ye iki önemli uyarı!
ABD'de temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, görüşmelerde terör örgütü PYD ve FETÖ hakkında önemli uyarılarda bulundu
CHP: Referanduma hazırız
CHP'nin 16 Nisan referandum sürecinin tüm aşamalarını takip etmek ve denetlemek üzere hazır olduğu bildirildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR