Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
DSP liderinden Derviş tepkisi
DSP Genel Başkanı Masum Türker, Kemal Derviş'in Ecevit tarafından bakan yapılması ile ilgili çok çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.
14 Ekim 2015 - 16:59:18

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Ekonomiden sorumlu eski Devlet BakanıKemal Derviş hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türker, "Kemal Derviş Türkiye'ye Bakan olarak davet edilmedi. Uçaktayken Bakan oldu" dedi.

İşte Masum Türker'in o açıklamaları:

"Kemal Derviş uçaktayken Bakan oldu"

"Kemal Derviş kimin adamı bilmem. Ama bizim adamımız değil. DSP'yi mahveden adamdır.

DSP'nin siyaseten özeleştiri yaparsak yaptığı iki hata var. Birinci hata Anayasa Mahkemesi Başkanı'nı Cumhurbaşkanı olarak seçmemiz. Biz parti olarak kendimizden bir aday çıkarmadık. İkincisi kriz çıkmış, Bakan değişecek benden önce koltuğa layık 10 tane arkadaşımız vardı. Zaten Kemal Derviş Türkiye'ye Bakan olarak davet edilmedi. Uçaktayken Bakan oldu. Türkiye'ye Merkez Bankası Başkanı olarak çağrıldı. Ama Kemal Derviş uçaktayken medya, uluslararası sermaye, Türkiye'yi sömürmek isteyenler, herkes Bakan olması lazım dedi.

Bakan olmakla, Merkez Bankası Başkanı olmak arasında ne fark var? Bakan olduğunuz zaman Türkiye'nin faizi ve borcunu siz idare ediyorsunuz. Hemen medya kuşandı Bakan dedi. Hatta gelirken açıklama yapmasın diye o arkadaşı iş adamı, "Kemal sakın açıklama yapma. Sen Bakan olacaksın" dedi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Kanal A ekranlarında Fatin Dağıstanlı'nın hazırlayıp sunduğu Türkiye'nin Seçimi programına konuk oldu.

Haber7

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Anayasa maratonu yarın başlıyor!
AK Parti'nin "Türk tipi başkanlık" diye anılan "Partili Güçlü Cumhurbaşkanlığı"nı içeren 18 maddelik anayasa değişikliği önerisi paketi, TBMM Genel Kurulu'nda 9 Ocak'ta görüşülmeye başlanacak.
Erdoğan Demirtaş için savcıları göreve çağırdı
Erdoğan, HDP eş başkanı Demirtaş'ın Sur çağrısı ile ilgili soruya "Savcılar üzerilerine düşeni yapmalı" diye cevap verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ya olacağız ya öleceğiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı'nda yaptığı konuşmada, '15 Temmuz'daki sinsi oyunlarla gördük ki ya olacağız, ya öleceğiz. Bu sebeple 2023 hedefleri bizim için sıradan bir kalkınma programının çok ötesinde bir anlama sahip' dedi.
Başbakan Davutoğlu: ''Sivil anayasayı birlikte yazalım"
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, "27 Mayıs'ı birlikte lanetleyelim, 12 Mart'a, 12 Eylül'e birlikte tavır koyup, sivil anayasayı birlikte yazalım" dedi.
Türkiye ve Katar'dan askeri üs atağı
Başbakan Davutoğlu, Katar'da Türkiye-Katar ortak askeri üssü konusunda anlaşıldığını belirtti...
Bağımsız Türkiye Partisi hakkında suç duyurusu
Anayasa Mahkemesi, Bağımsız Türkiye Partisi'nin 2013 yılı hesaplarının incelenmesi sonucunda, sorumlular hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına oy birliğiyle karar verdi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI