Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Netanyahu: Hitler Yahudileri katletmek istemedi
Nazi lideri Hitler'in Yahudileri katletmek istemediğini söyleyen İsrail Başbakanı Netanyahu ilginç bir iddiada bulunarak, Hitler'i Yahudileri katletmeye Filistinli Müftüsü Hacı Emin Hüseyni'nin ikna ettiğini öne sürdü.
21 Ekim 2015 - 11:19:28
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Yahudileri katletmesi için Hitleri "zamanın Filistinli Müftüsü Hacı Emin Hüseyni'nin ikna ettiğini" ileri sürdü.

İsrail basınında yer alan haberlere göre, dün Kudüs'te düzenlenen "37. Dünya Siyonist Kongresi'nde" konuşan Netanyahu, "Hitler Yahudileri yok etmek değil sürgün etmek istemişti. Filistin Müftüsü Hacı Emin Hüseyni Berlin'e giderek ona, 'Yahudileri sürgün edersen hepsi buraya (Filistin'e) gelir' dedi. Hitler, 'Peki ne yapayım onlara ' diye sordu. Hüseyni 'Onları yak' dedi" iddiasında bulundu.

Netanyahu'nun, Yahudi soykırımı için Hitler yerine Filistinlileri suçlayan açıklamaları sosyal medyada büyük tepki çekerken, İsrail medyasında da Netanyahu'nun bu iddiasının "Yahudi soykırımını inceleyen en önemli tarihçiler tarafından bile reddedildiği" yönünde haberler yer aldı.

Almanya'da Hitler yönetimi, 1939-1945 döneminde Yahudiler başta olmak üzere Romanlar, Nazi aleyhtarı Almanlar, engelliler, savaş tutsakları, Lehler ve diğer Slavların da aralarında olduğu milyonlarca kişiyi sistematik olarak katletmişti. II. Dünya Savaşı sırasında soykırıma kurban giden toplam Yahudi sayısının 6 milyon olduğu belirtiliyor. İsrail'de Holokost'un (Yahudi soykırımı) kurbanları için her yıl 27 Nisan'da anma törenleri yapılıyor.


Timeturk
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
PYD ile Suriye hükümeti anlaşma imzaladı
PYD ile Suriye hükümeti arasında yapılan görüşmeler neticesinde IŞİD’e karşı anlaşma imzalandığı belirtiliyor.
Charlie Hebdo, yeni 11 eylül'ü yarattı
İsrail'in Gazze saldırılarına ilişkin karikatürü nedeniyle mahkemeye sevk edilen Fransız çizer Zeon, "Charlie Hebdo'dan sonra oluşan ortam 11 Eylül sonrası gibi. Ya Charlie'sin, ya terörist" dedi.
Azerbaycan, 2 Ermenistan İHA'sını düşürdü
Azerbaycan Hava Kuvvetleri'nin Ermenistan'a ait 2 insansız hava aracını Azerbaycan mevzileri üzerinde keşif uçuşu yaparken düşürdüğü bildirildi.
ABD'de saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var
ABD'nin California eyaletinde bulunan bir sosyal tesise düzenlenen silahlı saldırıda 14 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi de yaralandı.
''Halep düşerse Felluce olur''
Middle East Eye Genel Yayın Yönetmeni David Hearst, Al Sharq Forum’un 8-9 Ekim’de yaptığı toplantıya katılmak için Türkiye’ye geldi.Hearst, Suriye ve Irak özelinde Ortadoğu’nun güncel meselelerini değerlendirdi.
'IŞİD Avrupa saldırıları için 400 militan yetiştirdi'
ABD'li Associated Press (AP) haber ajansı, Irak Şam İslam Devlet'nin (IŞİD) Avrupa'da saldırılar düzenlemek üzere 400 militanı yetiştirdiğini aktardı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR