Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Netanyahu: Hitler Yahudileri katletmek istemedi
Nazi lideri Hitler'in Yahudileri katletmek istemediğini söyleyen İsrail Başbakanı Netanyahu ilginç bir iddiada bulunarak, Hitler'i Yahudileri katletmeye Filistinli Müftüsü Hacı Emin Hüseyni'nin ikna ettiğini öne sürdü.
21 Ekim 2015 - 11:19:28
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Yahudileri katletmesi için Hitleri "zamanın Filistinli Müftüsü Hacı Emin Hüseyni'nin ikna ettiğini" ileri sürdü.

İsrail basınında yer alan haberlere göre, dün Kudüs'te düzenlenen "37. Dünya Siyonist Kongresi'nde" konuşan Netanyahu, "Hitler Yahudileri yok etmek değil sürgün etmek istemişti. Filistin Müftüsü Hacı Emin Hüseyni Berlin'e giderek ona, 'Yahudileri sürgün edersen hepsi buraya (Filistin'e) gelir' dedi. Hitler, 'Peki ne yapayım onlara ' diye sordu. Hüseyni 'Onları yak' dedi" iddiasında bulundu.

Netanyahu'nun, Yahudi soykırımı için Hitler yerine Filistinlileri suçlayan açıklamaları sosyal medyada büyük tepki çekerken, İsrail medyasında da Netanyahu'nun bu iddiasının "Yahudi soykırımını inceleyen en önemli tarihçiler tarafından bile reddedildiği" yönünde haberler yer aldı.

Almanya'da Hitler yönetimi, 1939-1945 döneminde Yahudiler başta olmak üzere Romanlar, Nazi aleyhtarı Almanlar, engelliler, savaş tutsakları, Lehler ve diğer Slavların da aralarında olduğu milyonlarca kişiyi sistematik olarak katletmişti. II. Dünya Savaşı sırasında soykırıma kurban giden toplam Yahudi sayısının 6 milyon olduğu belirtiliyor. İsrail'de Holokost'un (Yahudi soykırımı) kurbanları için her yıl 27 Nisan'da anma törenleri yapılıyor.


Timeturk
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Mali'deki operasyonda 80 rehine kurtarıldı
Mali'de özel timler, başkent Bamako'da silahlı saldırganların 170 kişiyi rehin aldığı otele girerek 80 rehineyi kurtardı.
Pakistan'dan Afganistan güvenlik noktaların saldırı!
Pakistan ordusu tarafından sınır bölgesinde düzenlenen operasyonda en az 5 Afgan güvenlik kontrol noktasının imha edildiği, 50'ye yakın güvenlik gücünün öldürüldüğü bildirildi.
IŞİD Irak’ın Enbar kentinde 1500 okulu tahrip etti
Irak’ın Enbar kenti valiliği IŞİD’in Irak’ın en büyük ili sayılan Enbar’da 1500 okulu cüzi yada tam olarak yıktığını ilan etti.
IŞİD 150 otomobil ve 250 İHA'ya bomba yerleştirdi!
Musul'daki DEAŞ militanlarının 150 otomobil ile 250 insansız hava aracına bomba yerleştirdi ve bir tank taburunu yok edebilecek mühimmata sahip olduğu ortaya çıktı.
Esed Güçleri Suriye'de 48 Sivili Kurşuna dizilerek öldürdü!
Suriye'de Esed güçlerinin, Halep'in kuzeyindeki Hardetennin köyünden çekilmeden önce 48 sivili kurşuna dizerek öldürdüğü bildirildi.
Tillerson: Türkiye ile ilişkilerimiz bir süredir sıkıntılı
Kuveyt'e ziyaretinden önce ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu’ndaki personeliyle bir araya gelen Tillerson, 'Türkiye ile ilişkilerimiz bir süredir sıkıntılı. Umut ediyorum ki ilişkileri tamir etmeye başlıyoruz.' dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI