Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Anasayfa  >   Yazar
Erdoğan’ın Diktatörlüğü de Yetti Artık
Türkiye’de son yılların en popüler sloganı hiç şüphesiz ‘’diktatör’’ oldu. Kelime anlamı olarak, ‘’ Diktatörlük (Latince: dictatura), otokratik bir Hükûmet biçiminde, yönetimin diktatör olan tek bir birey tarafından yönetilmesi türüdür. Genellikle üç olası anlamda kullanılır…vs der ve buradan köye yol olur. Cumhuriyetin kuruluş yıllarındaki Türkiye mevzu bahis olaydı ne ala lakin bu söylemin günümüz Türkiye’si ile uzaktan yakından ilgisi yok. Hele hele, Türkiye’nin yüzde 52’sinin oyunu alarak Cumhurbaşkanı olmaya layık olmuş Recep Tayyip Erdoğan ile asla ilişkilendirilemez, ilişkilendirilmesi teklif dahi edilemez.
21 Ekim 2015 - 23:17:18
Ülkede bilinçli bir şekilde ‘’diktatörlük’’ algısı yaratılmaya çalışılıyor 
Son olarak Merkel’in Türkiye’yi ziyareti dolayısı ile yüz aklı evvel akademisyen, ülkede ‘’baskı gördüklerini’’ ve ‘’diktatörlük’’ olduğunu belirttikleri yazılarının altına ıslak imzalarını da ekleyerek Merkel’in eline tutuşturdular. Bu kadar da değil, aldığımız duyumlara göre bir bu kadar daha akademisyen daha şikayetçi olmuşlar. Kendi ülkelerinin seçilmiş cumhurbaşkanını şikayet eden sözde ‘’akademisyenler’’ olsa olsa ülkenin özde hainleri olabilirler. Demokratik bir ülkede istemediğine oyunu vermezsin ve seçmezsin. ‘’Seçildi ama ben istemiyorum’’ mızmızcılığı anaokul çağındaki 0-6 yaş çağındaki çocuklar için geçerli olabilir ancak.

HDP Eş genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Londra ‘’gezisi’’nin ardından ülkeye döndüğünde gazetecilere verdiği beyanatta ülkenin ‘’üçte ikisinin’’ Erdoğan’dan korktuğunu belirtti. Ülkenin demografik yapısına şöyle bir bakıp, Demirtaş’ın yüzde kaç doğru söylediğine bir bakalım: Erdogan'a oy vererek Cumhurbaşkanı yapan %52 korkmuyor; AK Parti'yi tek başına iktidar yapan halk korkmuyor; Geziciler korkmuyor; solcular korkmuyor; sağcılar korkmuyor; Kürtler, Türkler, Araplar, Azeriler, Pomaklar, Ermeniler...vd kimse korkmuyor. 

Peki kim bu "üçte iki"? 
Ülkenin neredeyse tamamı korkmuyorsa, Demirtaş’ın ifade ettiği ‘’üçte iki’’ kimler peki? Çıkan sonuş şu:  
Demirtaş kendinden bahsediyor olmalı.
Bu kadar da değil. Demirtaş sözlerine şöyle devam ediyor:
"Bunu bilerek ya da bilmeyerek yapıyorlar, bilemiyorum. Bütün uyarılarımıza rağmen bu hassasiyeti dikkate almadan; kamplaştırıcı, ötekileştirici bir dil kullanmaya devam ediyorlar. Türkiye'nin önemli bir kısmı, üçte ikisinden fazlası ülkenin Cumhurbaşkanı'ndan ciddi ciddi korkuyor. Her türlü çılgınlığı yapabileceğine dair korku ve kaygı hâli var. Çünkü yaptıkları, gerçekleştirdiği hukuksuzluklar önümüzdeki dönem gerçekleştireceği hukuksuzlukların da işaretidir, garantisi ve göstergesidir. Herkes hem 1 Kasım seçimlerinden hem de sonrasına dair korku duyuyor. Ama biz şunu söylüyoruz; bu olumsuzluklara bakarak panik yapmaya gerek yok, umudu yitirmeye gerek yok. Umut bizleriz, hep birlikte varız. Hep birlikte ülkemizdeki temel bütün sorunları bir arada, birlikte yaşayarak, barışla çözebilecek kararlılığa sahibiz. Savaşa ve çatışmaya ısrar eden bir AKP politikasına karşı biz, barışı savunduğumuz ve ısrarcı olduğumuz müddetçe barış isteyenler kazanacaktır."
 

Açıklamanın meali aynen şöyle 
Ben, ülkede ciddi manada korku furyası varmış imajı yaratmaya çalışıyorum. Hepiniz Erdoğan’dan korkuyorsunuz. Erdoğan’dan korkun! Ama sizi bu Erdoğan korkularınızdan kurtaracak ve aydınlığa kavuşturacak olan da yine benim. Ancak, sizi bu Erdoğan  korkunuzdan kurtarabilmem için bana oy vermelisiniz. Erdoğan’dan ne kadar çok korkarsanız ben sizin korkularınızı tıpkı korku filmlerindeki kötü karakterler gibi emerek daha da güçleneceğim. Erdoğan’dan ne kadar çok korkarsanız beni o kadar büyütmüş olacaksınız. Yoksa Erdoğan korkularınızdan kurtulamayacaksınız. Sizler, Erdoğan diktatoryasının var olduğu bir ülkede yaşıyorsunuz. Diktatör Erdoğan…
Ülkede kaotik bir ortam yaratmaya çalışarak, algı operasyonu yaparak bir korku imparatorluğu yaratmaya çalışıyorlar. Siz siz olun sakın meyletmeyin, inanmayın ve destek olmayın. Erdoğan da bir fani. Tıpkı benim ve sizin gibi. Yanlışları, doğruları, hataları ve günahlarıyla etten kemikten bir insan. Ben Erdoğan’dan korkmuyorum. Çünkü beni ve benim gibi milyonlarca mağdur türbanlı kadını, Leyla Zana gibi özgürleşmeyi bekleyen kadınları özgürlüğüne kavuşturduğu için korkmuyorum. Lakin bu furyayı yaratmaya çalışanlar var ya, işte onlar bizden gerçekten korkmalı!
 
 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 4 Yorum )
Serdar Gül
2 Yıl önce
MERKEL'İN 3 MİLYAR EUROLUK MÜLTECİ TAMPONCUSUYUZ GÜCÜMÜZ OKULLARA KANALLARA ÇÖKMEYE...HIRSIZLARA CENNET YENİ TC...
ALİ VELİ
2 Yıl önce
SKYNEWSARABİA, SAHİFETÜL KUDS EL HAYAT vs ARAP BASINI GÜLEN MEDYASI VE CEMAATİ KURBAN SEÇİLDİ..SEBEP HIRSIZLIĞI ÖRTME..TABİ DARBECİSİNE SARILIR AKp DENİZE DÜŞTÜ..YALAN İFTİRA REVAÇTA...
ALİ VELİ
2 Yıl önce
Hayırseverinin ortağı ZENCANİ İRANDA İDAMLA YARGILANAN HIRSIZLARIN KARAMAN FETVALARIYLA GÜVENCESİ ERGENEKONU MASUM İLAN EDEN OKUL BASAN KANALA ÇÖKEN HIRSIZ AKP LANETLE ANILACAK
resul polat
2 Yıl önce
yazarların şahisın doğrularla yoğrülmuşsün allah senden razi olsün elıne sağlık
BENZER HABERLER
Koray Şerbetçi: Mezhepler Arası Diyalog ve Beşir Ağa
Bugün coğrafi adını bile Batı medeniyetinin konumlandığı yere göre almış olan yani kendisine “Ortadaki Doğu” adını takmış İslam dünyası; şiddet, kan ve gözyaşı içinde sarsılmaktadır. Bu ruh ve fikir ikliminin her bireyi, üstüne çöken kabustan sıyrılmak için dışa doğru uyanık, içe doğru ise anlayışlı olmak zorundadır.
Ahmet Pekiyi: Araftan Vaatler
7 Haziran seçimlerine günler ve saatler kaldı. 2015 Seçim yarışının en dikkat çekici özelliklerinden biri, Cumhuriyet Tarihi boyunca birbirinin kuyusunu kazan siyasi ekollerin, birlikte ekmek bölmeleri ve birbirlerinin ağızlarına kendi elleriyle sevgililer gibi ekmek ikram etmeleri iken yek diğeri şüphesiz ki partilerin vaatnameleri oldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Harun'u Yalnız Bırakmadı
Ağrı AK Parti İl Kongresi’nin ardından, AK Parti Ağrı İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından parti bayraklarının toplatılması için görevlendirilen Hasan Yakut ve Harun Polat elektrik akımına kapılarak feci şekilde yaralanmıştı. Hasan’ın tedavisine Erzurum’da devam edilirken, Harun, ambulans uçak ile Ankara’daki Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilmişti. Bir dizi ameliyat geçiren Harun, birkaç ameliyat daha olacak… Harun ile ilgili tüm gelişmeleri; köşe yazımda, televizyon programımda, sosyal medya hesaplarımda paylaştığım için çok sayıda tebrik ve teşekkür telefonu ve mesajı aldım. Ben, insanlık görevimi yaptım, hepsi bu.
S.Bedri Gider: Yalanların ve sahtekarlığın tragedyası
MALUM BİLDİRİYLE PKK'YI AKLAYAN BİLDİRİCİ AKADEMİSYENLERE VE GEÇMİŞİN 'FAŞİST DEVLET' SLOGANINDAN KURTULAMAYAN, HAYATTAKİ DURUŞUNU SKOLASTİK BİR ZİHİNLE -BİLİNÇALTI VEYA BİLİNÇÜSTÜNDE- 'DEVLETİ YIKMAK' ÜZERİNE İNŞA EDENLERE SESLENİYORUM !
Ahmet Pekiyi: 7 Haziran 2015 Darbesi
Son genel seçimlerin Türkiye siyasetindeki yankıları devam ediyor, öyle sanıyorum ki bu yankılar son bulmayacak.
Kemerlerinizi Sıkı Bağlayın! Partili Erdoğan Dönemi Başlıyor
Halkın umudunu yitirdiği bir noktada Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan AK Parti, tabiri yerindeyse batmak üzere olan bir ülkeyi şaha kaldırdı. 2000’li yılların başına kadar ülkenin boğuştuğu ekonomik krizler, gecelik faiz oranlarının 7500’e dayandığı bir dönemden, kalkınma hamleleriyle hem ekonomik krizi bertaraf eden hem de yatırım hamleleriyle güçlü bir pozisyon kazanan bir ülke konumuna yükseldik. Tek başına onbeş yıldır iktidarda olan AK Parti’nin gücü hiç şüphesiz Erdoğan sayesinde mümkün oldu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR