Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Hanefi Avcı: Kafa karışıklığına gerek yok fail IŞİD
Özel bir radyo kanalının programına katılan Hanefi Avcı, "Kafa karışıklığına gerek yok, o kadar örgüt bir araya gelemez, fail IŞİD" dedi.
23 Ekim 2015 - 00:12:21
Sivil Düşünce Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki patlamadan PKK, IŞİD, DHKP-C ve Muhaberat'ı sorumlu tutmuştu. Hanefi Avcı ise katıldığı programda Ankara'daki patlamada güvenlik zafiyeti olduğunu söyledi. Avcı'ya göre olaydan hemen sonra polis müdürlerinin görevden el çektirilmesi güvenlik zafiyetinin devlet tarafından da kabul edildiğinin göstergesi olarak nitelendirdi. Avcı, patlamadaki bütün emarelerin IŞİD'in yapmış olduğunu gösterdiğini belirtti.

Avcı şunları söyledi:
‘’Hiçbir radikal sol örgütün kendi sempatizanlarının da bulunduğu bir mitingde bomba patlatmaz’’Eldeki veriler IŞİD'i gösterdiği halde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'ndan gelen açıklamalarda, ‘PKK ve DHKP-C' isimlerinin zikredilmesini de değerlendiren Avcı, hiçbir radikal sol örgütün kendi sempatizanlarının da bulunduğu bir mitingde bomba patlatmayacağı görüşünde.


‘’ Emareler IŞİD'i işaret ediyor’’
"Türkiye'deki örgütleri yaptıkları faaliyetler ve eylemleri ile genel davranışlarına bakarak yorumluyoruz. Şu nettir. Hiçbir şekilde bir sol grup kendine yakın isimlerin mitingine böyle bir eylem yapmaz. Bu gruplar İŞİD ile bir eylem birliğine kesinlikle girmez, bu bizim açımızdan nettir. Emareler IŞİD'i işaret ediyor. Kör şiddet bu örgütün işidir. Siyasetçiler biraz eski söylemleri nedeniyle biraz da kendilerine diğer örgütlerle ilgili verilen bilgiler nedeniyle böyle konuşabilir ama bu sonucu değiştirmez."

‘’Bu travma kolay kolay geçmez’’
Avcı, "Önce Cemaat kendisine yakın olmayanları sağa sola gönderdi, sonra bugünkü yönetim aynısını yaptı, bunun yarattığı travma kolay kolay geçmez, güç kaybı, hafıza kaybının zafiyet yarattığı da söylenebilir" dedi.
 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İlişki şüphesiyle eşini ve minibüsçüyü öldürdü
Bartın'ın Amasra İlçesi Şükürler Köyü'nde tekstil işçisi 31 yaşındaki Fikri Taflan, 8 yıllık eşi 23 yaşındaki Gülfer Taflan ile onun ilişkisi olduğunu iddia ettiği minibüs şoförü 37 yaşındaki Muhammet Ayrancı'yı tabanca ile öldürüp kaçtı.
Diyarbakır‘da canlı bomba yakalandı
DİYARBAKIR Emniyet Müdürlüğü ekipleri, canlı bomba eyleminde bulunmak üzere kente geldiği değerlendirilen 1 şüpheliyi gözaltına aldı.
Atatürk Havalimanı’ndaki şüpheli araç paniği
Atatürk Havalimanı’nda VIP terminali önündeki açık otoparka bırakılan şüpheli bir otomobil, paniğe neden oldu.
Adil Öksüz hakkında ilk iddianame
FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' olduğu ve 15 Temmuz darbe girişimini yöneten isimlerden biri olduğu belirtilen Adil Öksüz hakkında hazırlanan iddianamede 1 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 190 yıl 6 aydan 319 yıla kadar hapis istendi
Sabancı suikastı sanığı Belçika'da yargılanacak
Belçika Brugge Mahkemesi, Özdemir Sabancı suikastı faillerinden,DHKP-C üyesi Fehriye Erdal'ın Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı Belçika'da yargılanmasına karar verdi.
Valilik o görüntüleri basınla paylaştı
Diyarbakır Valiliği, terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonun sürdüğü Sur ilçesinde sivillerin tahliyesi için oluşturulan yolun yer aldığı görüntüleri basınla paylaştı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR