Hanefi Avcı: Kafa karışıklığına gerek yok fail IŞİD
Özel bir radyo kanalının programına katılan Hanefi Avcı, "Kafa karışıklığına gerek yok, o kadar örgüt bir araya gelemez, fail IŞİD" dedi.
23 Ekim 2015 - 00:12:21
Sivil Düşünce Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki patlamadan PKK, IŞİD, DHKP-C ve Muhaberat'ı sorumlu tutmuştu. Hanefi Avcı ise katıldığı programda Ankara'daki patlamada güvenlik zafiyeti olduğunu söyledi. Avcı'ya göre olaydan hemen sonra polis müdürlerinin görevden el çektirilmesi güvenlik zafiyetinin devlet tarafından da kabul edildiğinin göstergesi olarak nitelendirdi. Avcı, patlamadaki bütün emarelerin IŞİD'in yapmış olduğunu gösterdiğini belirtti.

Avcı şunları söyledi:
‘’Hiçbir radikal sol örgütün kendi sempatizanlarının da bulunduğu bir mitingde bomba patlatmaz’’Eldeki veriler IŞİD'i gösterdiği halde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'ndan gelen açıklamalarda, ‘PKK ve DHKP-C' isimlerinin zikredilmesini de değerlendiren Avcı, hiçbir radikal sol örgütün kendi sempatizanlarının da bulunduğu bir mitingde bomba patlatmayacağı görüşünde.


‘’ Emareler IŞİD'i işaret ediyor’’
"Türkiye'deki örgütleri yaptıkları faaliyetler ve eylemleri ile genel davranışlarına bakarak yorumluyoruz. Şu nettir. Hiçbir şekilde bir sol grup kendine yakın isimlerin mitingine böyle bir eylem yapmaz. Bu gruplar İŞİD ile bir eylem birliğine kesinlikle girmez, bu bizim açımızdan nettir. Emareler IŞİD'i işaret ediyor. Kör şiddet bu örgütün işidir. Siyasetçiler biraz eski söylemleri nedeniyle biraz da kendilerine diğer örgütlerle ilgili verilen bilgiler nedeniyle böyle konuşabilir ama bu sonucu değiştirmez."

‘’Bu travma kolay kolay geçmez’’
Avcı, "Önce Cemaat kendisine yakın olmayanları sağa sola gönderdi, sonra bugünkü yönetim aynısını yaptı, bunun yarattığı travma kolay kolay geçmez, güç kaybı, hafıza kaybının zafiyet yarattığı da söylenebilir" dedi.
 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Kilis'te eve mühimmat düştü
Kilis kent merkezinde bir evin giriş katında meydana gelen patlamada 2 kişi yaralandı.
Hakimden darbeci Selçuk'a tepki
Eski Tümgeneral Kubilay Selçuk, savcılıkta verdiği ifadeyi baskı altında imzaladığını söyleyince mahkeme Başkanı Oğuz Dik'in tepkisiyle karşılaştı.
Bin aydan daha hayırlı gece ''Kadir Gecesi'
Kadir Gecesinin Önemi - Anlamı ve Kadir Gecesinin Fazileti
FETÖ masala da sızmış!
FETÖ terör örgütünün "körpe beyinler"i masalla da ele geçirmeye çalıştığı ortaya çıktı.
11 katlı binada feci yangın!
Gaziantep’te 11 katlı bir apartmanın çatı katında yangın çıktı. Dumandan etkilenen çok sayıda vatandaş ambulansla hastaneye kaldırıldı.
'Paralel'in bütün bilişim suçlarını anlattı
TİB davasının bilirkişisi, adli bilişim uzmanı Halil Öztürkçi: Fuatavni'nin gizli irtibatlarına ulaşabilmek için özellikle beklendi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI