Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Davutoğlu: Hedefte Türkiye var
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Antalya mitinginde konuştu.
27 Ekim 2015 - 20:19:10

Başbakan'ın konuşmasından satır başları;

Allah bu elleri hiç birbirinden ayırmasın. Bu ellere taş verenleri de kahretsin. Bu toprakları vatan kılan irade budur. Biz bu elleri tek bir yumruk için kullanıyoruz. İnsanlarımızın kardeşliği için Türkiye'nin güçlü bir yönetime ihtiyacı var. Yükselen bir Türkiye'ye ihtiyacımız var.

"AK PARTİ'YE İHTİYAÇ VAR"

Sadece güçlü bir yönetim yetmez aynı zamanda demokrasiye sadık ve Türkiye'nin önceliklerini hedefleyen bir iradeye ihtiyacımız var. AK Parti'ye ihtiyaç var.

Size 7 Haziran'dan 81 ilden selam getirmiştik. Şimdi de Samsun'dan Trabzon'dan Erzurum'dan, Van'dan, peygamberler şehri Şanlıurfa'dan size selam getirdik. Peki, Bahçeli gelse Kılıçdaroğlu gelse buraları dolaşabilir mi? Memleket meselesini ancak ve ancak Türkiye'nin her karış toprağına adımını basan biri getirir.

Bu selamları alın, yüreğinize basın. Biz sizin evladıyız. Antalya'nın evladı olmaktan guru duyuyoruz. Torosların yörükleriyiz, Anadolu'nun yiğitleriyiz.  İşte biz zirveye varacağız.

"DAVETİYEYİ KİM VERİRSE ONA GİDECEĞİM"

Söz veriyorum, Antalya'da en yüksek oy oranını hangi ilçe verirse bize o ilçeye bir ay içerisinde ziyarette bulunacağız. Seçim için dinlenmeye bile oraya geliriz. Ben 1 Kasım akşamı televizyondan takip edeceğim. Davetiyeyi kim gönderirse ona gideceğim.

Tek başına, iş başına diyoruz. Bu sözü öğrenecekler. Bu mesele bu ülkeye hizmet meselesi ise diğer partiler AK Parti'nin eline su dökebilirler mi?

Biz vatan topraklarını gezerken yatak görmeyiz, yer görmeyiz aşkla dolaşırız, aşkla. Yanlışlıkla bir boru çekmeye çalışsalar yolu şaşırırlar yanlışlıkla Kıbrıs yerine Lübnan'a falan götürürler. Onlar konuşur AK Parti yapar.

"BE HEY GAFİL!"

Ankara saldırısının olduğu gün bu eşbaşkanlardan birisi, adını zikretmeyeyim, 'katil devlet' dedi. Be hey gafil. Bu millet son 13 yılda devletin anne gibi kucağını gördü, eğitimi gördü.

PKK, DEAŞ, DHKP-C, hepsinin hedefi hükümetimiz. Hepsinin hedefi Türkiye. Gerçekte hedef Türkiye'yi zayıflatmak. Siyasetçi sözünün eri olacak. Dürüst olacak. Elinde bir delil olmadan iftira atmayacak, yalan söylemeyecek. Hem 7 Haziran öncesinde hem seçim sürecinde muhalefet liderlerinin hallerini görüyorsunuz. Hele Bahçeli, 2015 Türkiye'si için akla ziyan senaryolar yazıyor. Görevden kaçan kendisi. Ankara'da pazar günü yine ağır ithamlarla bize saldırdı. Biz kendisine gidip koalisyon kuralım dediğimizde bize hayır dedi.  Seçim hükümetine hayır dedi. Azınlık hükümeti desteğine hayır dedi. Erken seçime hayır dedi.

Peki, her şeye hayır diyen Bahçeli'ye siz de hayır diyecek misiniz?

"BAHÇELİ'NİN MESELESİ MHP'NİN BAŞINDA BİR MÜDDET DAHA GENEL BAŞKANLIK YAPMAK"

Bu mu sizin sorumlu siyasetiniz. Biz Diyarbakırlıları, Vanlıları hiçbir zaman terketmedik, terketmeyeceğiz. Soruyorum Bahçeli, siz Doğu'ya, Güneydoğu'ya gidebiliyor musunuz?

Madem söylediğiniz gibi ülke felaket gidiyordu neden elinizi taşın altına koymadınız? Sayın Bahçeli neden hükümeti girip terörle mücadele etmedin? Çünkü onun meselesi MHP'nin başında bir müddet daha genel başkanlık yapmak.

Ankara'da hakaretler dolu cümlelerle bize saldırıyor. Bilsinler ki nazik olmak kesinlikle teslim olmak anlamına gelmez .Bize kimse boyun eğdiremez.

Kılıçdaroğlu son dönemde HDP ile aynı dili kullanarak hükümet suçludur diyor. Onlar aynı kaptan su içiyor. Biz milletin kabından su içiyoruz.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bahçeli'den Hulusi Akar çıkışı!
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Sümeyya Erdoğan-Selçuk Bayraktar çiftinin nikahına katılmasıyla ilgili yapılan eleştirilere sert çıktı...
Başbakan Davutoğlu yaralıları ziyaret etti
Şehit cenazesi için önce Adıyaman'a geçen Başbakan Ahmet Davutoğlu törenin ardından Şanlıurfa'ya geçti.
Başkanlık tartışmalarında Hakkari-Şırnak detayı
Bahçeli'nin "başkan" ifadesine karşı çıktığı Erdoğan'a iletildi. Erdoğan'a "Başkan her yerde var; tabip, esnaf odaları başkanı... Ama Cumhurbaşkanı bir tane” tezi sunuldu
Özlem Ağca'dan seçim analizi: Halk Belirsizlik İstemiyor
Robert A. Dahl'ın şöyle bir sözü var demokrasi adına: Demokratik kurumların gelişiminde üç büyük kilometre taşı bulunmaktadır: Oylama yoluyla kamusal kararlara katılma hakkı, temsil etme hakkı ve muhalefet etme hakkı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Ey HDP, sen kimsin ya?''
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendilerine yeni Kabeler arayanları, Kur'an elbette rahatsız eder. Bunların da kimler olduğunu biliyorsunuz" dedi.
Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde protesto
Fatih camii'nde düzenenlenen Vezneciler şehitlerinin töreninde CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu protesto edildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI