Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Dumanlı 50 gündür polisten saklanıyor
Eski Zaman Yayın Yönetmeni Dumanlı hakkında 18 Eylül'de yakalama kararı alındığı ve Dumanlı'nın 50 gündür polisten saklandığı ortaya çıktı.
09 Kasim 2015 - 10:24:34

Zaman Gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında 18 Eylül'den bu yana gözaltı ve yakalama kararı bulunduğu, Dumanlı'nın da 50 gündür polisten köşe bucak kaçtığı ortaya çıktı.

Dumanlı'nın yakalanma korkusuyla cep telefonu kullanmadığı, evine gitmediği, hatta 1 Kasım'da oy bile kullanmadığı anlaşıldı. Ekrem Dumanlı'nın 5 Ekim günü yani yakalama kararından yaklaşık 20 gün sonra istifa ettiği, gazeteye bir daha uğramadığı da anlaşıldı. 

PROGRAMLARA DA KATILMADI

Ekrem Dumanlı, Zaman gazetesinin yeni yayın dönemine geçişi ile ilgili geçtiğimiz günlerde düzenlenen programa da katılmazken Bugün TV'de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve canlı olduğu iddia edilen röportajının da bant kaydı olduğu ileri sürüldü. Dumanlı bu röportajda bir süredir rahatsız olduğunu, şehir dışında olduğu için de Bugün TV'ye desteğe gelemediğini ileri sürmüştü. 

İŞTE YAKALAMA GEREKÇESİ 

Ekrem Dumanlı hakkında çıkarılan yakalama kararının, "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevlerini Kısmen veya Tamamen Yapmasını Engellemeye Teşebbüs" ve "Suç İşlemek Amacıyla Silahlı Örgüt Kurmak veya Yönetmek" suçlamaları kapsamında olduğu öğrenildi. 

Nazif Karaman  / Sabah

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
MHP'den flaş karar: Tanımayacak!
Mahkeme MHP'li muhaliflerin yaptığı başvuruyu 8 Nisan Cuma günü karara bağlayacak.
Kahraman'dan HDP'lilere dokunulmazlık tepkisi
HDP Grubundaki milletvekilleri, terörden tutuklu milletvekillerinin fotoğraflarını gösterdi. Meclis Başkanı İsmail Kahraman da HDP'lileri verdiği cevapla susturdu.
İşte AK Parti'nin referandum kampanyası!
AK Parti'nin web sitesinde "Kararımız EVET" başlığıyla yayımlanan kitapçıkta Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin genel faydaları, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ne olduğu, anayasa değişiklik paketindeki maddelerin içeriği yer alıyor.
Çavuşoğlu: Ne Gazze’yi ne Hamas’ı pazarlık konusu etmeyiz
Çavuşoğlu,''Türkiye-İsrail görüşmelerinde Gazze ablukası şartından kesinlikle vazgeçmeyiz'' dedi.
'Nevruzun yeni bir adım olmasını diliyorum'
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Bu yılki Nevruz'un özellikle Türkiye'de Çözüm Süreci ve bu topraklarda kadim kardeşliğimizin sağlamlaşması bakımından yeni bir adım olmasını diliyorum" dedi.
Erdoğan: Hesap verecekler
Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM Genel Kurulu'nda açılış konuşmasında terör örgütüne sırtını dayayanların hesap vereceğini söyledi. Konuşmasında birlik vurgusu yapan Erdoğan "Ben büyük Türkiye, yeni Türkiye, güçlü Türkiye, 78 milyonun bir, beraber ve kardeş olduğu bir Türkiye mücadelesi veriyorum" dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR