Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Rusya ambargoyu bugün ilan edebilir
Kommersant gazetesi, Rusya'nın, uçağını düşüren Türkiye'den aldığı ürünlere sınırlama getirebileceğini yazdı. Gazetenin haberinde, sınırlamayla ilgili resmi kararın bugün duyurulabileceği belirtildi. Kommersant gazetesine konuşan bir bakanlık yetkilisi, ''Rusya yakın gelecekte Türkiye'den aldığı ürünlere sınırlama getirecek. Bununla ilgili resmi açıklama bugün yapılabilir'' dedi.
26 Kasim 2015 - 12:50:33
 
Adı belirtilmeyen yetkilinin verdiği bilgiye göre, Rus yetkililer şu anda Türkiye'den alınan ürünlere nasıl bir sınırlama getirilebileceğini tartışıyor.
'AVRUPA'YA YÖNELİK AMBARGOYA BENZEMEYECEK'
Öte yandan yetkili, Türkiye'ye getirilmesi planlanan sınırlamaların, Rusya'nın Avrupa ülkelerine uyguladığı gıda ambargosuna benzemeyeceğini aktardı: ''(Türkiye'ye) AB ülkeleri, ABD, Avustralya, Norveç ve Kanada'ya uygulanana benzer bir ambargo getirilmeyecek. En azından şimdilik.''
'TÜRK ÜRÜNLERİ ÜZERİNDEKİ KONTROLLERİ SIKILAŞTIRACAĞIZ'
 
Bu arada Rusya Tarım Bakanlığı Aleksandr Tkaçev de 'Türkiye'den gelen ürünlerin yüzde 15'inin ülkesinin sağlık standartlarına uymadığını' söyledi.
''Türk üreticilerin Rus kurallarını birçok kez ihlal etmesi nedeniyle Türkiye'den gelen tarım ürünleri üzerindeki kontrolleri sıkılaştırma kararı aldık'' diyen Tkaçev, ''Sınırlarımızdaki kontrolleri artıracağımız gibi Türkiye'deki üretim yerlerindeki denetimleri de sıkılaştıracağız'' ifadelerini kullandı.
İR ŞİRKETTEN TAVUK ETİ ALIMI DURDURULMUŞTU
Daha önce Rus tarım ürünleri denetim ajansı Rosselhoznadzor, bir Türk şirketinden beyaz et alımını geçici olarak durdurma kararı almıştı. Rosselhoznadzor yetkilileri, CP Standart Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nden 1 Aralık'tan itibaren beyaz et alımını durduracaklarını açıklamıştı.
'KARAR SİYASİ DEĞİL'
Bununla birlikte bunun siyasi bir karar olmadığı ve yasağın şirketten alınan ürünlerin gıda güvenliği standartlarına uygun olmaması nedeniyle getirileceği belirtilmişti.
Bundan önce de Türkiye'den gelen 162 ton beyaz et sertifikalardaki bir sorun nedeniyle dün Rusya'nın Kaliningrad bölgesinden geri çevrilmişti.
 
 
 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Atina savaş alanına döndü!
Yunanistan'ın başkenti Atina'da hükümet tarafından kabul edilen kurtarma paketi sonrası ortalık savaş alanına döndü.
'Ya Kürdistan'ı kabul et ya da başka yere git'
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, "Bağımsızlık ve boyunduruk seçenekleriyle karşı karşıyayız. Hiçbir şekilde boyunduruğu seçmeyeceğiz. Tercihimiz bağımsızlıktır" dedi.
Suriyeli muhalif: PYD'ye destek veren ABD, Suriye'yi bölecek
Sputnik'e konuşan Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Koalisyonu (SMDK) üyesi Yusuf Mahli, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin PYD'ye verdiği desteğin amacının 'IŞİD'le mücadele değil, Suriye'yi bölmek' olduğunu iddia etti.
Trump'tan Londra çıkışı
ABD Başkanı Donald Trump, "Siyasi doğruluğu bir tarafa bırakıp halkımızın güvenliğine bakmalıyız." dedi.
Blinken Bağdat'ta
Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ABD Dışilişkiler Bakan Yardımcısı Tony Blinken ve beraberindeki heyeti Bağdat'taki konutunda kabul etti.
IŞİD, 1600 yıllık manastırı buldozerle yıktı
Irak İslam Şam Devleti (IŞİD) militanları, Suriye'nin Humus vilayetine bağlı Karyatayn kasabasında, 1600 yıllık tarihî manastırı yıkarak, yüzlerce kişiyi esir aldı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI