Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Obama'dan Rus uçağıyla ilgili açıklama
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşen ABD Başkanı Obama, Rus savaş uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesinden üzüntü duyduğunu belirtti.
30 Kasim 2015 - 16:51:50

İklim Konferansı için Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan ABD Başkanı Barack Obama ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ikili görüşme yaptı. İki liderin görüşmesi 30 dakika sürdü. 

Obama-Putin görüşmesinde Suriye ve Ukrayna'daki siyasi kriz, Rus savaş uçağının Türk F-16'ları tarafından düşürülmesi gündeme geldi.

Görüşmeyle ilgili Kremlin'den açıklama geldi. Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, Rus savaş uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesi konusunda Obama'nın Putin'e üzüntülerini ilettiği belirtildi.

Obama'nın Suriye'de siyasi geçiş sürecinde ilerleme sağlanabilimesi için iki tarafın diyalog kurması çağrısı yaptığı da belirtildi. 

"GEÇİŞ SÜRECİNDE ESAD GİTMELİ" 

Obama-Putin görüşmesiyle ilgili bir açıklama da Beyaz Saray'dan geldi. Açıklamada, ABD Başkanı Barack Obama'nın Putin'e, "Suriye'deki siyasi geçiş sürecinde Beşşar Esad'ın görevi bırakması gerektiğine inanıyoruz" dediği belirtildi.


ntv.com.tr

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Alman hükümeti İncirlik oylamasını engelledi
Almanya'da hükümeti oluşturan Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD), Alman askerlerinin İncirlik'ten çekilmesi konusunun Federal Meclis'te oylanmasını, Meclis Dış İlişkiler Komisyonu'ndaki çoğunluklarını kullanarak engelledi.
120 bin sığınmacı Avrupa'ya dağıtılacak
Avrupa'da 120 bin sığınmacının kota sitemiyle ülkelere dağıtılması teklifi, Avrupa Birliği (AB) Adalet ve İçişleri Konseyi'nde kabul edildi.
Alman basını Hitler gömleği giydi: Erdoğan’a vize verilmemeli
Dün Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'da yapacağı toplantının iptal edilmesinin ardından bugün Alman gazeteleri 'Erdoğan'a vize verilmemeli' dedi.
Merkel'den yeni 'Türkiye' açıklaması
Almanya Başbakanı Merkel, düzenlediği basın toplantısında Sultanahmet saldırısı hakkında "Terörle mücadelede Türkiye'nin arkasındayız" dedi.
Dünyaya silahı BM’nin 5’li ‘barış güvercinleri’ satıyor
Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü’nün son raporu kaygı verici. Buna göre Ortadoğu’ya silah ihracatı yüzde 61 arttı. En büyük silah satıcıları, ABD ve Rusya. Bu iki ülkeyi sırasıyla Çin, Fransa, Almanya ve İngiltere izliyor. Yani P5+1 denilen BM'deki bu 6 ülke, küresel silah satışının yüzde 75'ini gerçekleştiriyor.
'İngiliz kızlara yardım eden kişi yakalandı'
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, IŞİD’e katılmak için ayrılan 3 kıza yardım eden kişinin yakalandığını belirterek, bu kişinin koalisyon ülkelerinden birinin istihbaratına çalıştığını söyledi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI