MHP'de Akşener krizi
MHP'de muhalif cephede 'SMS' krizi yaşanıyor. Meral Akşener'in gönderdiği ortaya çıkan SMS, bloğu böldü.
04 Aralik 2015 - 16:38:35

MHP’yi olağanüstü tüzük kurultayına götürmek isteyen muhalif kanatta imza toplamak için büyük kongre delegelerine atılan cep telefonu mesajı “krize” yol açtı.

Genel Başkan adaylarından Koray Aydın ve Sinan Oğan cephesinde rahatsızlık yaratan o mesajın içeriğine ulaşıldı. Bin 232 kongre delegesine mesajın Meral Akşener tarafından gönderildiği belirlendi. Akşener’in delegelerden imza alınması konusunda diğer adaylarla ortak değil “bağımsız” hareket etme kararı aldığı bildirildi.
 
Akşener, İstanbul’da olağanüstü tüzük kurultayı toplanması çağrısı yapmasının ardından tüm delegelere özel iletişim bilgilerini de vererek şu mesajı attı:
 
“Değerli üst kurul delegesi ülküdaşım, bugün yaptığım basın toplantısı ile olağanüstü kurultay için delegelerimizden noter onaylı imza toplanması çalışmalarımızı başlattım. Yarından itibaren siz delege arkadaşlarımı şahsen arayacağım. Noter onaylı dilekçeler sizin tercih ettiğiniz aday adına ayrı ayrı toplanacaktır. Bilgilerinize sunarım”
 
HERKESİ ARADI
 
MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını ilan eden eski Meclis Başkanvekili Meral Akşener tüzük kongresinin toplanması için kolları sıvadı. Akşener’in tüm İl Başkanları ve büyük kongre delegelerinin tamamını telefonla arayıp imza vermeye davet ettiği ve mücadelesine destek istediği öğrenildi.

KORAY AYDIN TEPKİ GÖSTERDİ
 
Delegelerden “ortak” imza toplanması konusunda Koray Aydın ve Sinan Oğan’la mutabakata varan Akşener’in daha sonra bağımsız hareket etme kararı alması sıkıntı yarattı. Genel Başkan adaylarından Koray Aydın, katıldığı bir TV programında Meral Akşener’in ismini vermeden delegelere atılan mesajın tabanda “kaotik” durum yarattığını iddia ederek şöyle dedi:
 
“Zaten delegelerden topladığımız imzaları tek vermek mecburiyetindeyiz, sayısal olarak rakamı bulabilmek için. Delege üzerinde kaotik bir durum yaşandı. Bir tane mesaj atıldı, o mesajla delegede imza toplama içinde buna bağlı olarak bir takım problemler yaşanıyor. Yapılacak bir yarışın öne taşınması işin iklimini bozuyor. Kendine çok güvenen varsa seçimli kurultay olacak orada yarışacağız. İmza toplarken yarışmak, buraya indirgemek işin havasını ve iklimini bozuyor.
 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Şentop: Anayasa değişikliği çıkmazsa seçime gidilebilir
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop, anayasa değişiklik teklifinin Meclis Genel Kurulundan geçmemesi halinde Türkiye'nin seçime gidebileceğini söyledi.
Mehmet Şimşek: Mülteci krizi küresel bir sorun
Mülteci sorununun Türk ekonomisini etkilediğini vurgulayan Mehmet Şimşek, mülteci krizin küresel bir sorun olduğunu söyledi.
11. Cumhurbaşkanı Gül Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı
11. Cumhurbaşkanı Gül, milletvekili genel seçim sonuçlarının Türkiye için hayırlı olması temennisinde bulundu.
CHP'li Loğoğlu'ndan Özgecan için BM'ye mektup
CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon'a bir mektup göndererek, 11 Şubat'ın kadın erkek eşitliği günü ilan edilmesini istedi
Anayasa teklifinin ikinci maddesi de kabul edildi
TBMM Anayasa Komisyonunda, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin birinci ve ikinci maddesi kabul edildi.
Ak Parti Sözcüsü Ünal'dan 'gübre' ve 'mermi' açıklaması: Sabotaj kokuyor
Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünde yaşanan 'gübre' ve 'mermi' olaylarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal 'Sabotaj kokan şeyler' dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI