İki ayrı görüşmede kritik konular ele alındı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, IKBY Başbakanı Barzani'yi kabul etti. İki ayrı görüşmede kritik konular ele alındı.
26 Aralik 2015 - 17:23:27

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'yi kabul etti. Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Erdoğan ile Barzani terörle mücadeleyi görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'yi kabulünde, ikili ilişkiler ile başta terörle mücadele olmak üzere bölgesel meseleler görüşüldü. 

Açıklamada, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani'yi kabulünde, ikili ilişkilerin yanı sıra başta terörle mücadele olmak üzere bölgesel meseleler hakkında görüş teatisinde bulunulduğu, enerji, ekonomi ve ticari alanlarda iş birliği konuları ele alındı" ifadelerine yer verildi.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dolmabahçe Ofisi’nde IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani’yi kabul etti. 12.10 sıralarında başlayan görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü. Görüşmede bölgede yaşanan gelişmelerin ele alındığı ifade edildi. Görüşme sonunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Davutoğlu ve Barzani görüşmesine Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile IKBY Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi ile Planlama Bakanı Ali Sındi de katıldı.

Görüşmede Türkiye ve Kürt bölgesi arasındaki ilişkilerin ve bölgeyi ilgilendiren konuların ele alındığı öğrenildi. Yaklaşık iki hafta önce Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin de Türkiye'yi ziyaret etmesinin ardından bu ziyaret ikinci kritik görüşme olarak değerlendirildi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 54 yıl oldu! AB neyi bekliyor?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel seyehati öncesi Ankara'da gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu.
Başbakan Yıldırım namaz kıldırdı
Başbakan Binali Yıldırım, Tataristan'ın başkenti Kazan'daki Kul Şerif Camii'nde namaz kıldırdı.
Baydemir: Özerklik silahla olmaz
HDP milletvekili Osman Baydemir, RS FM'de Yavuz Oğhan'dan Bi De Bunu Dinle programına katıldı, "HDP, PKK'nın siyasi kanadı değildir" diyen Baydemir'in PKK'ya yönelik eleştirileri de vardı. Baydemir, "Demokratik özerkliği silah zoruyla hayata geçirmek, demokrasinin içeriğiyle bağdaşmamaktadır" diye konuştu.
Kılıçdaroğlu: Masa dışında olmamız ağrıma gidiyor
CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Musul operasyonu başladı, Türkiye masanın dışında. Niye masanın dışında? Benim ağrıma gidiyor' dedi.
Bekir Bozdağ: İncelenmeyen hâkim ve savcı kalmadı
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 'Türk yargısı içerisinde 4 bini aşkın FETÖ ile irtibatı nedeniyle meslekten uzaklaştırılan hakim ve savcı var. Şu anda incelenmedik hakim ve savcı kalmadı. Elbette ki bu örgütün yapısı nedeniyle bundan sonra başka incelemeler olmaz, deme imkanı yok' dedi.
CHP‘de şok istifa!
CHP Elazığ İl Başkanı Ünsal Karatepe, görevinden istifa ettiğini açıkladı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI