Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
İki ayrı görüşmede kritik konular ele alındı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, IKBY Başbakanı Barzani'yi kabul etti. İki ayrı görüşmede kritik konular ele alındı.
26 Aralik 2015 - 17:23:27

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'yi kabul etti. Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Erdoğan ile Barzani terörle mücadeleyi görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'yi kabulünde, ikili ilişkiler ile başta terörle mücadele olmak üzere bölgesel meseleler görüşüldü. 

Açıklamada, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani'yi kabulünde, ikili ilişkilerin yanı sıra başta terörle mücadele olmak üzere bölgesel meseleler hakkında görüş teatisinde bulunulduğu, enerji, ekonomi ve ticari alanlarda iş birliği konuları ele alındı" ifadelerine yer verildi.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dolmabahçe Ofisi’nde IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani’yi kabul etti. 12.10 sıralarında başlayan görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü. Görüşmede bölgede yaşanan gelişmelerin ele alındığı ifade edildi. Görüşme sonunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Davutoğlu ve Barzani görüşmesine Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile IKBY Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi ile Planlama Bakanı Ali Sındi de katıldı.

Görüşmede Türkiye ve Kürt bölgesi arasındaki ilişkilerin ve bölgeyi ilgilendiren konuların ele alındığı öğrenildi. Yaklaşık iki hafta önce Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin de Türkiye'yi ziyaret etmesinin ardından bu ziyaret ikinci kritik görüşme olarak değerlendirildi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'a dava
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ hakkında, "PKK bir halk özgürlük hareketi, aynı zamanda demokrasi ve eşitlik mücadelesi veren bir örgüttür." sözlerinden dolayı hapis istemiyle dava açıldı.
Davutoğlu'ndan kritik görüşme
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak Başbakanı Haydar Al Abadi'yle telefonda görüştü.
Diyarbakır'da HDP'li vekil ve başkanlara saldırı
Diyarbakır'da, fidan dikimine giden HDP'li vekil ve başkanlar, arazinin kendilerinin olduğunu öne süren grubun taşlı saldırısına uğradı.
HDP'li 8 vekilin fezlekesi mecliste
Adalet Bakanlığı, aralarında Faysal Sarıyıldız'ın da olduğu 8 HDP’li vekil hakkında hazırlanan fezlekeleri TBMM’ye iletilmek üzere Başbakanlığa gönderdi.
Davutoğlu, görevi iade etti! Külliye'de kritik görüşme başladı
Cumhurbaşkanı Erdoağn'ın hükümeti kurma görevi verdiği Davutoğlu, CHP ve MHP ile yapılan görüşmeler yapmış fakat sonuç alamamıştı. Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmenin akabininde, görevi iade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki görüşme başladı.
Afganistan tezkeresi kabul edildi
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Afganistan'da 2 yıl daha görev yapacak.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI