Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
İki ülke İran ile tüm ilişkilerini kesti
Bahreyn ve Sudan, İran ile diplomatik ilişkilerinin kesildiğini ve diplomatlara ülkeden ayrılmaları için 48 saat süre tanındığını açıkladı.
04 Ocak 2016 - 18:12:31

Bahreyn Enformasyon Bakanı İsa el-Hamadi, başkent Manama'da düzenlediği basın toplantısında, "Bakanlar Kurulu'nun, İran ile diplomatik ilişkilerin kesilmesi ve İranlı diplomatlara ülkeden ayrılmaları için 48 saat süre tanınması yönünde karar aldığını" söyledi.

Söz konusu kararın haftalık olağan Bakanlar Kurulu toplantısında alındığı kaydedildi.

Suudi Arabistan, dün, İranlı yetkililere büyükelçilik binalarının korunması yönünde çağrı yapmalarına rağmen göstericilerin binalara saldırmasının ve binalarda bulunan resmi belge ile malzemelerin yağmalanmasının engellenmediğini, bundan dolayı İran'la tüm diplomatik ilişkilerin kesildiğini duyurmuştu.

SUDAN DA AYNI KARARI ALDI

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre Sudan, İran'ın Hartum Büyükelçisi ile diplomatik temsilcilerini sınır dışı etme ve ülkesinin Tahran Büyükelçisini geri çağırma kararı aldı.

BAE İRANLI DİPLOMAT SAYISINI DÜŞÜRDÜ

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) resmi haber ajansı WAM'ın haberine göre BAE, Tahran yönetimi ile diplomatik temsil düzeyini maslahatgüzarlık seviyesine indirme ve ülkedeki İranlı diplomatların sayısını düşürme kararı aldı

Şİİ DİN ADAMINI İDAM ETMİŞTİ

Suudi Arabistan yönetimi, cumartesi günü, aralarında Suudi vatandaşı Şii din adamı Ayetullah Nemr Bakır en-Nemr'in de bulunduğu 47 kişinin idam cezasının infaz edildiğini duyurmuş, İran'ın idamlara tepki göstermesinin ardından Suudi Arabistan'ın Tahran Büyükelçiliği ve Meşhed kentindeki konsolosluk binası göstericilerce ateşe verilmişti.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Rusya ve Çin Halep kararını veto etti
Halep'te 7 günlük ateşkes isteyen BM Güvenlik Konseyi karar tasarısını, Rusya ve Çin veto etti.
Çoğu ABD’liye göre Obama’nın net bir IŞİD planı yok
ABD’de yapılan yeni bir ankete göre, ABD Başkanı Barack Obama’nın IŞİD’e yönelik operasyonlarına destek giderek azalıyor.
''Filistinli masumların korkulu rüyası haline geldim''
Bir İsrail askeri, katlettiği Filistinliler için 8 yıl sonra itirafta bulundu ve ‘Ben katilim’ dedi
Fransa ve İngiltere'den göçmenlerle ilgili yeni anlaşma
Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Cazeneuve ve İngiliz mevkidaşı Theresa May'in, Fransa'yı İngiltere'ye bağlayan Manş Denizi kıyısındaki Calais kentindeki görüşmelerinde göçmenler konusunda işbirliği anlaşması imzalayacakları bildirildi.
Almanya’da yeni hitler baş gösteriyor
Almanya'nın başkenti Berlin'de 2 aşırı sağcı, sığınmacı bir anne ile 2 oğlunu önce sözle taciz etti, ardından da çocukların üzerine idrarını yaptı.
Cami'de panik! 81 yaralı
Fas'ta bir camide bir kadının fare görmesi üzerine yaşanan panik sonucu camiden çıkmaya çalışanların oluşturduğu kalabalıkta sıkışıklık nedeniyle en az 81 kişinin yaralandığı bildirildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI