Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Türkiye’nin en büyük birleşmesi gerçekleşti
Türk Telekom, mobil, internet, ev telefonu, TV ve kurumsal servisler alanında hizmet veren Avea, TTNET ve Türk Telekom markalarını 'Türk Telekom' çatısı altında birleştirdi. Avea, TTNET ve Türk Telekom’un mobil, internet, ev telefonu ve TV hizmetleri, bugün itibarıyla 'Türk Telekom' tek markasıyla müşterilere sunulacak.
27 Ocak 2016 - 12:03:38
 

SELİM KARAHAN

selim.karahan@aksam.com.tr

Türk Telekom; dünya trendleri, müşteri ihtiyaçları ve gelecek vizyonu doğrultusunda; Avea, TTNET ve Türk Telekom markalarıyla sunduğu ürün ve hizmetlerini “Türk Telekom” tek markası altında birleştirdi. 

DÖNÜŞÜM BUGÜN TAMAMLANDI

Şirket, bu adımla, entegre iletişim hizmetlerini bir arada sunan iletişim, teknoloji ve eğlence hizmetleri sağlayıcısı konumunu güçlendirdi.  Türk Telekom müşterileri, bugünden itibaren, tüm hizmetlere, Türk Telekom markasıyla; tek bir mağazadan, tek çağrı merkezi numarasıyla ve tek internet sitesi üzerinden erişecek. “Tek Telekom, Türk Telekom” söylemi ile ifade edilen yeni dönemde, şirketin 206 bin kilometreye ulaşan fiber ağı, iletişim ve eğlence hizmetlerinin, hem mobil hem de sabit ağlar üzerinden verilmesini mümkün kılacak. Türkiye’nin büyüme ivmesini de dikkate alarak belirlenen yeni yapılanma, gelecek dönemde Türk Telekom’un; ülkenin ve bölgenin dijital üssü olma vizyonunu da içeriyor. 

TEK MARKAYA YENİ LOGO ÇİZİLDİ

Şirket, yeni logo ve marka kimliğini Antalya’da düzenlenen basın toplantısıyla duyurdu. Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, yeni döneme ilişkin şu bilgileri verdi: “Mobil, internet, ev telefonu ve TV hizmetlerimizi tek markada toplayarakyeni dönem başlatıyoruz. Yenilikçi olma, dinamizm, müşteri odaklılık, çeşitlilik gibi değerleri temsil eden yeni logomuzla taçlandırdığımız bu yeni dönemde, tüm Türkiye’ye yayılmış fiber altyapımızın gücü, hem mobil hem sabit alandaki hizmetlerimizde kendini gösterecek.” 

4.5G’DE LİDER ŞİRKET OLACAĞIZ 

“Fiberin gücünü mobile taşıyacağız” diye konuşan Rami Aslan, “206 bin kilometrelik fiber altyapımız, 4.5G iletişim noktalarını besleyecek olan kökleri oluşturacak. Fiber altyapımız ve sahip olduğumuz, 4.5G için kritik öneme sahip 1800 MHz bandındaki en yüksek kapasite ve abone başına düşen en yüksek frekans paketleriyle, 4.5G’de sektörde değişimin öncüsü, 4.5G’nin rakipsiz lideri olacağız” diye konuştu.

Bir gecede değiştirdi 

Antalya'da gerçekleşen toplantıda yeni dönemin ilk adımları da gösterildi. Türk Telekom CEO'su Rami Aslan telefonunu kaldırıp gazetecilere gösterdiğinde, Avea yerine Türk Telekom yazıyordu. Bunun yanında şirket bünyesindeki mağazalar artık aynı tabelayla hizmet verecek. Türk Telekom yetkililerinin verdiği bilgiye göre bu sebeple dün tüm Türk Telekom mağazalarında yoğun bir çalışma yapıldı ve bir gecede 1000'e yakın tabela değiştirildi. 

Logo nasıl tasarlandı?

RAMİ Aslan, yeni logonun doğuş hikâyesini de şöyle anlattı: “Üç markanın bir araya gelmesiyle müşterilerin iletişim ihtiyacına cevap olacak çözümlerin tek elden sunulmasının simgesi Yeşil; canlı, enerjik ve çevik yapıyı; turuncu/kırmızı; cesareti ve hayal gücünü, parlak mavi ise; güvenilirliği ve köklü geçmişi temsil ediyor. Bu logo altında içerisinde çeşitlilik, çok yönlülük ve inovasyonun olduğu bir mozaik oluşuyor."

10 yılda 20 milyar lira yatırım yaptı

Aslan “Son on yılda altyapımıza 20 milyar lira yatırım yaparak geleceğe hazırlandık. 34 bin personelimiz hizmete hazır. 37 milyon müşteriyle Türkiye’nin en büyük entegre iletişim ve eğlence markasıyız. Aynı zamanda değişime liderlik edecek cesaret ve vizyona da sahibiz. Bugün, ‘Tek Telekom, Türk Telekom’ çağı başlıyor" ifadelerini kullandı.

Kısa sürede sonlandırıldı

BİRLEŞMEYİ, servislerde aksama yaşamadan ve dünyadaki benzerlerinden çok daha kısa bir sürede başarıyla tamamladıklarına dikkat çeken Rami Aslan, bu birleşmenin Türkiye’de iletişim ve eğlence alanında köklü değişimlere yol açacağını ifade etti.

4K kalitesiyle TV yayını yapacak

ŞİRKETİN TV yayıncılığında da köklü değişime yol açacağını vurgulayan Aslan; “Türkiye’nin en zengin TV içeriğinin sağlayıcısı olarak müşterilerimize 4K teknolojisini de sunacağız. Müşterilerimiz, 3 yıl boyunca yayın haklarına sahip olduğumuz “UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi” maçlarını 4K formatında izleme imkanına yakalayacaklar” dedi. 

Müşteriyi nasıl etkileyecek?

Aslan, "Müşterilerimiz hizmetlerimizle ilgili bütün işlemlerini, tek bir çağrı merkezi numarasını arayarak veya internet üzerinden tek bir paneli kullanarak yapabilecekler. Ayrıca, hizmetleri kişiselleştirme konusunda da önemli avantajlar sağlayacağız” diye konuştu. 

İşten çıkarma olmadı 

Böyle büyük yapılanmalarda büyük işten çıkarmalar da görülebiliyor. Ancak Rami Aslan birleşme neticesinde 34 bin kişilik işgücünde hiçbir kesintiye gitmedikleri bilgisini verdi.

Hedef yeni nesil teknolojide liderlik

TÜRK Telekom CEO'su Aslan sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni 4.5G mobil dünyası Türk Telekom’un fiber gücü üzerinde yükselecek. Fiber altyapımız ve sahip olduğumuz frekanslar ile sadece 4.5G’nin değil; tüm yeni nesil mobil teknolojilerin de lideri olacağız."Sultan’a ikinci albüm teklifi! 

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Parmak iziyle oy verilebilecek yazılım geliştirildi
Başkent Üniversitesi öğrencisinin geliştirdiği yazılım, seçmenin oyunu parmak iziyle elektronik ortamda kullanmasına olanak sağlıyor.
Hizmet süresiyle orantılı ücret dönemi başlıyor
İnternet ve telefon abonelerinin, yararlandıkları hizmetin süresi ve miktarıyla orantılı ücret ödemesiyle ilgili düzenleme yarın yürürlüğe girecek.
Bu gece 'Süper Ay'da kanlı tutulma var
Bu yılın en önemli gök olaylarından tam ay tutulması gözlenecek. 27 Eylül'ü 28 Eylül'e bağlayan bu geceki gökyüzü şöleninde Ay dünyaya en yakın konumda, yani 'Süper Ay' iken 'Kanlı Ay' denilen kızıl renkte 'Tam Ay Tutulması' olacak.
Bilim adamları
Amerikalı ve Japon bilim adamları, farelerin "kaybolan" hafızasını yerine getirmeyi başardı.
Telefon kullanıcılarını mağdur eden sisteme neşter vuruluyor
Cep telefonu kullanıcılarının isteği dışında yapılan aboneliklerin önüne geçiliyor.
Digiturk resmen satıldı! İşte yeni sahibi
beIN MEDIA GROUP Dijital Televizyon Yayıncılığı (Pay-TV) Platformu Digiturk’ü satın aldı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI