''Gülen cemaatini MİT kurdu''
Hüseyin Hatemi Gülen hareketiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
01 Subat 2016 - 13:19:17
 

Yeniyüzyıl'dan Esra Elönü Hüseyin Hatemi'yle bir röportaj gerçekleştirdi. Hatemi Gülen hareketiyle ilgili olarak " O yapıyı MİT kurdu." dedi.

İşte Hatemi'nin açıklamaları:

Türkiye’de Paralel Devlet Yapılanması konusunda henüz herkes uyurken ilk ayılanlardan biri de sizdiniz. Gördüğünüz ilk tehlike neydi?

- Fethullah hareketini ilk başlatan, kanaatimce Kürt-Nurculuğuna karşı bir görünürde Nurculuk, gerçekte Türkçülük akımı yaratmak isteyen Türk istihbaratı oldu. 1980 darbesinden sonra bu hareket mensuplarının da kovuşturulması dönemi başladı. Özal döneminde ABD Ankara Elçisi Abramovitz bu hareketin İran’a yayılmasına karşı kullanabilir olduğunu Özal’a telkin etti. 28 Şubat döneminde o zamanlar öyle düşünüyordum amaherhalde “danışıklı” olarak bir kaset ortaya atılıp Gülen’in ABD’de kalması sağlandı. Türkiye’nin gidişinden memnun olmayan emperyalist odak 2013’te önce “Gezi Olaylarını” başlattı. Başarıya ulaşmayınca “Fethullah hareketi”nin bir darbe yapmasını tasarladı. Bu darbe de 2008’deki “başsavcı darbe teşebbüsü” gibi olacaktı. Bunda da muvaffak olunamadı ve bu harekete karşı savunma tedbirleri alındı. 2010’da tehlikeyi belirtmiştim. Ancak Gülen’in iyi niyetli olup çevresini saranların emperyalist odağın işbirlikçisi olduğunu zannediyordum. Cumhurbaşkanı da Başbakan olduğu o dönemde böyle sanıyordu.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 1 Yorum )
Mehmet Öztürk
2 Yıl önce
Çok doğru bir iddia. Zaten bu ülkede PKK dahil birçok örgütte MİT in parmağı var. MİT kendi kurduklarıyla baş edemiyor. Daha doğrusu bu devlet ideolojisi, balans diye kurduğu örgütlerle halk
BENZER HABERLER
Van'da çatışma: 1 asker şehit oldu
Van'ın Başkale İlçesi'nde yaşanan çatışmada 1 askerin yaralandığı bilgisi geçilmişti. Yaralanan asker şehit oldu. 2 PKK'lı öldürüldü.
İBB meclisinden 15 kat sınırlaması
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis'i kararıyla Kadıköy'de binalara 15 kat sınırı getirildi. İmar hakkı korunarak alınan bu kararla, Fikirtepe ve Acıbadem bölgeleri hariç 15 kattan yüksek yapıların inşaatına izin verilmeyecek.
Yüksek yargıda yeni dönem
Adalet Bakanlığı, Yargıtay ve Danıştay’ı yeniden dizayn edecek önemli kanun taslağı hazırladı. Düzenlemeyle mevcut üyelerin üyelikleri düşürülecek, yeniden görevlendirme yapılacak. 23’ü hukuk, 23’ü ceza olmak üzere 46 dairesi bulunan Yargıtay’da daire sayısı 24’e düşecek. 17 daire ve 196 üyesi bulunan Danıştay’daki daire sayısı 14’e, üye sayısı ise 125’e düşecek.
85 yaşında ikiz babası oldu
Van'ın Bahçesaray ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki Abdullah Sevinç'in, 15 yıl önce evlendiği ikinci eşinden ikiz çocuğu oldu.
Times'tan art niyetli temenni: Türkiye Suriye gibi olacak
Financial Times gazetesi Cumartesi günü Ankara'da çifte bombalı saldırının yol açtığı katliamın, "sonucu hayati önem taşıyan 1 Kasım seçimi öncesinde karşılıklı sert suçlamalara neden olduğunu" yazdı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI