PYD'den flaş 'Türkiye' açıklaması
Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin Eşbaşkanı Salih Müslim, Türkiye'nin YPG’nin Miniğ Hava Üssü'den çekilmesi yönündeki talebini reddettiklerini açıkladı.
14 Subat 2016 - 13:07:32
 

Reuters'ın haberine göre; Müslim, Suriyelilerin, Türkiye'nin herhangi bir müdahalesine karşı direneceğini söyledi. 

Müslim, Türkiye'nin Suriye'nin içişlerin karışma hakkı olmadığını belirterek, Türkiye'nin top ateşine tuttuğu hava üssünün Suriye Demokratik Güçleri tarafından ele geçirilmeden önce El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi'nin kontrolünde olduğunu ekledi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Lefkoşe’nin Türkiye stratejisi
Kıbrıs müzakerelerinin çetin bir evreye girdiği yeni süreçte, Kıbrıslı Rumlar diplomasi alanında bir dizi önemli adım atmaya hazırlanıyor. Türkiye’deki seçimlerin sonucunu büyük merakla bekleyen Lefkoşa, bir yandan diplomasi alanındaki tüm imkanları seferber ederken, diğer yandan önümüzdeki aylarda Kıbrıs Türk tarafından ve Türkiye’den Kıbrıs sorununun çözümü için daha esnek ve anlayışlı bir tavır sergilemesini umuyor.
Suriye ve Cezayir terörle mücadele konusunda anlaştı
Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Miktad; terörle mücadelenin, Suriye ile Cezayir’in ortak konusu olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Biz ve Cezayir terörizmle mücadele konusunda yapılan çabaların bütünleşmesi gerektiği noktasında anlaştık. Suriye, terörizmle mücadelede Cezayir ile aynı cephede duruyor. Emniyet ve ekonomik alanda da bu ülkeyle işbirliği içerisinde.”
AB'nin Türkiye Büyükelçisi Haber istifa etti
AB'nin Türkiye büyükelçisi Haber'in istifa ettiği duyuruldu
Suudi Arabistan'ın tahrik planları
Wikileaks’in yayınladığı yeni belgelerde, Suudi Arabistan’ın Nuri Maliki’nin devletine karşı Irak’ın içindeki Sünni gurupları tahrik etmeyi planladığı söyleniyor.
Tunus’ta 80 cami ‘nefreti körüklediği’ gerekçesiyle kapatılıyor
Tunus’un turistik Susa kentindeki bir otele düzenlenen ve aralarında turistlerin de bulunduğu 39 kişinin ölümüne yol açan saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlendi.
İbadi Musul'da zafer ilan etti!
IŞİD'in Haziran 2014'te yaklaşık 8 saatte işgal ettiği ve adını duyurduğu Musul'da Irak güçleri 'üstünlük' elde etmek üzere. Operasyonu neredeyse bittiği açıklamaları gelirken Irak güçlerinin Dicle Nehri'ne ulaştığı, İbadi'nin de kent merkezine gelerek askerleri kutladığı belirtildi. İbadi burada 'zafer' ilan etti!
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI