Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Külünk: Teröristler vatandaşlıktan çıkartılsın
AK Partili Metin Külünk, terörist olduğu belirlenen şahısların vatandaşlıktan çıkartılmasını öngören bir yasa teklifi hazırladı.
19 Subat 2016 - 22:25:57

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, yaşanan terör olaylarının ardından flaş bir teklifte bulundu. Külünk, terörist olduğu belirlenen şahısların Türkiye Cumhuriyetivatandaşlığından çıkartılmasını ve mal varlıklarına el konulmasını öngören bir yasa teklifi hazırladı.

"YENİ ANLAYIŞLAR GELİŞTİRMEK DURUMUNDAYIZ"

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, teröristlerin Türkiye Cumhuriyetivatandaşlığından çıkartılması ve mal varlıklarına el konularak, el konulan mal varlıklarının kurulacak fonda toplanıp terörle mücadele kapsamında kullanılması için "Ceza Muhakemesi Kanunu, Terörle Mücadele Kanunu ve Türk Vatandaşlığı Kanunu"nda değişiklik yapılmasına ilişkin bir kanun teklifi hazırladı. İnsanlık suçu olan terörün insanlığın özgürlüğünü, temel hak ve hürriyetlerini, toplumun huzurunu yok etmek istediğini belirten Metin Külünk, "Terör toplumu, milleti, devleti teslim almak istiyor. Ne teröre teslim oluruz ne de teröriste teslim oluruz. Terörizm ile mücadelede yeni anlayışlar geliştirmek durumundayız" d
edi.

Özellikle ülkemizin bulunduğu coğrafyada terörün bir vekalet üstlendiğini belirten Külünk, "Küresel güçlerin güç mücadelesinde terörizm artık kategorize edilir hale gelmiş, güçler kendi çıkarları doğrultusunda terörizmden beslenir hale gelmiş durumda. Hatta en iğrenç bir mesaj türü haline getirilmiş durumda" diye konuştu.

"TERÖRİST VATANDAŞLIKTAN ÇIKARTILSIN, MAL VARLIĞINA EL KONULSUN"

Türkiye'nin son 30 yılda terörü dünya ölçeğinde en yoğun imtihanı yaşayan ülke olduğunu kaydeden Külünk, "Terör üzerinden devletimiz ve geleceğimiz teslim alınmak isteniyor. Terör kimden gelirse gelsin, insan yaşamına kast eden, toplumun temel hak ve hürriyetlerini yok etmek isteyen saldırı kimden gelirse gelsin aynı kategoridedir. Dolayısıyla DAEŞ, PKK ve PYD arasında hiçbir fark yoktur" şeklinde konuştu.

Bu örgütlere karşı mücadelenin daha güçlü hale gelmesi gerektiğinin altını çizen Külünk, "Terörist olduğu tespit edilen şahısların vatandaşlık hakkından faydalanma lüksü yok. Sen benim hukukumu yok etmek isteyeceksin hem de benimle eşit şartlarda vatandaş olacaksın. Bunu kabul etmek mümkün değil. Terörizme bulaşmış şahısların vatandaşlıktan çıkartılması noktasında yasa faaliyeti ile Bakanlar Kurulu'nun, devletin elini güçlendirmeliyiz. El konulan mal varlıklarının terörle mücadele için kurulacak bir fonda toplanarak terörizmle mücadelede kullanılmasını öngörüyor bu yasa teklifi. Devleti, milletin iradesini teslim almak isteyen terörizm faaliyetlerinin içinde kim varsa bu kapsamda sayılması gerek" ifadelerini kullandı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
MHP'de şok 'paralel yapı' istifası
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski MYK üyesi ve 2014 mahalli idareler seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, "Partim de dahil, günlük siyasi kazanım beklentileri uğruna, devlet içinde devletin tehdidi görmezden gelinebilmektedir" diyerek, partisinden istifa etti.
Kılıçdaroğlu'na 'PKK' tepkisi
Katıldığı cenaze töreninde aracından halkı selamlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, teröre karşı durduğu nokta yüzünden halktan tepki gördü.
Başbakan Binali Yıldırım'dan bayram mesajı
Başbakan Binali Yıldırım, Bayram namazını Eyüp Sultan Camii'nde kıldı.
Kurtulmuş açıkladı:Terör destekçilerine kötü haber
Başbakan yardımcısı Numan kurtulmuş belediyelere terör düzenlemesinin Meclis kapanmadan geleceğini söyledi.
Arınç: ''Kuştan korkan darı ekmez''
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun Konya'da yaptığı açıklamayı izledim. Dedikleri çok doğrudur. Benim de Melih Gökçek'in de yanlış yaptığını ifade ediyor" dedi.
"Milletvekilliği seçimini 5 yıla çıkaralım" çağrısı
AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, muhalefete "Parti kapatmayı tamamen ortadan kaldıralım, yönetimde istikrar için 4 yıl olan milletvekilliği seçimini 5 yıla çıkaralım" çağrısında bulundu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR