Külünk: Teröristler vatandaşlıktan çıkartılsın
AK Partili Metin Külünk, terörist olduğu belirlenen şahısların vatandaşlıktan çıkartılmasını öngören bir yasa teklifi hazırladı.
19 Subat 2016 - 22:25:57

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, yaşanan terör olaylarının ardından flaş bir teklifte bulundu. Külünk, terörist olduğu belirlenen şahısların Türkiye Cumhuriyetivatandaşlığından çıkartılmasını ve mal varlıklarına el konulmasını öngören bir yasa teklifi hazırladı.

"YENİ ANLAYIŞLAR GELİŞTİRMEK DURUMUNDAYIZ"

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, teröristlerin Türkiye Cumhuriyetivatandaşlığından çıkartılması ve mal varlıklarına el konularak, el konulan mal varlıklarının kurulacak fonda toplanıp terörle mücadele kapsamında kullanılması için "Ceza Muhakemesi Kanunu, Terörle Mücadele Kanunu ve Türk Vatandaşlığı Kanunu"nda değişiklik yapılmasına ilişkin bir kanun teklifi hazırladı. İnsanlık suçu olan terörün insanlığın özgürlüğünü, temel hak ve hürriyetlerini, toplumun huzurunu yok etmek istediğini belirten Metin Külünk, "Terör toplumu, milleti, devleti teslim almak istiyor. Ne teröre teslim oluruz ne de teröriste teslim oluruz. Terörizm ile mücadelede yeni anlayışlar geliştirmek durumundayız" d
edi.

Özellikle ülkemizin bulunduğu coğrafyada terörün bir vekalet üstlendiğini belirten Külünk, "Küresel güçlerin güç mücadelesinde terörizm artık kategorize edilir hale gelmiş, güçler kendi çıkarları doğrultusunda terörizmden beslenir hale gelmiş durumda. Hatta en iğrenç bir mesaj türü haline getirilmiş durumda" diye konuştu.

"TERÖRİST VATANDAŞLIKTAN ÇIKARTILSIN, MAL VARLIĞINA EL KONULSUN"

Türkiye'nin son 30 yılda terörü dünya ölçeğinde en yoğun imtihanı yaşayan ülke olduğunu kaydeden Külünk, "Terör üzerinden devletimiz ve geleceğimiz teslim alınmak isteniyor. Terör kimden gelirse gelsin, insan yaşamına kast eden, toplumun temel hak ve hürriyetlerini yok etmek isteyen saldırı kimden gelirse gelsin aynı kategoridedir. Dolayısıyla DAEŞ, PKK ve PYD arasında hiçbir fark yoktur" şeklinde konuştu.

Bu örgütlere karşı mücadelenin daha güçlü hale gelmesi gerektiğinin altını çizen Külünk, "Terörist olduğu tespit edilen şahısların vatandaşlık hakkından faydalanma lüksü yok. Sen benim hukukumu yok etmek isteyeceksin hem de benimle eşit şartlarda vatandaş olacaksın. Bunu kabul etmek mümkün değil. Terörizme bulaşmış şahısların vatandaşlıktan çıkartılması noktasında yasa faaliyeti ile Bakanlar Kurulu'nun, devletin elini güçlendirmeliyiz. El konulan mal varlıklarının terörle mücadele için kurulacak bir fonda toplanarak terörizmle mücadelede kullanılmasını öngörüyor bu yasa teklifi. Devleti, milletin iradesini teslim almak isteyen terörizm faaliyetlerinin içinde kim varsa bu kapsamda sayılması gerek" ifadelerini kullandı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Erdoğan: Zamlar ağırıma gidiyor
Büyük bir tarım potansiyeli olan Türkiye'de zaman zaman gıda fiyatları yüksek seyrediyor. Erdoğan da, tarım ürünlerinin enflasyona etkisine değindi.
Artık bu topraklarda silah diliyle kimse konuşmamalı
Başbakan Davutoğlu, "Artık bu topraklarda silah diliyle kimse konuşmamalı. Bugün yapılan açıklamanın uygulamasını yakından takip edeceğiz" dedi.
Kürtçe tabelalar tekrar asılacak
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kaldırılan Kürtçe tabelaların tekrar yerine asılacağını söyledi.
"Türkiye'de miting yapmak isteyen Alman partisine Yenikapı'yı vereceğiz"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya'nın seçim döneminde kendilerini engellediğini hatırlatarak, 'Almanya'dan seçim çalışması için Alternatif Parti Türkiye'ye gelecek. Biz onlara, en iyi, en büyük miting alanını vereceğiz, Yenikapı'yı vereceğiz, buyur doldur diyeceğiz' dedi.
Çavuşoğlu'ndan Lozan değerlendirmesi
Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Lozan'daki Suriye görüşmeleri sonrası açıklama yaptı.
Çavuşoğlu: Musul ve Rakka operasyonu çok önemli
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rakka'dan DAEŞ'i temizlemediğiniz sürece buradaki mevcudiyeti devam edecektir. DAEŞ'i tamamen Suriye'den temizlemek istiyorsak, hem Musul hem de Rakka operasyonu çok önemli dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI