Bakan Bozkır'dan tepki: İpini koparmış ahlaksız
AB Bakanı Bozkır, Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye'ye hakaret eden Yunan vekili sert sözlerle kınadı.
11 Mart 2016 - 00:22:05

AB Bakanı Vılkan Bozkır, AB ile vize muafiyeti ve mülteci krizi hakkında açıklamalar yaptı. Bozkır, Başbakan Davutoğlu'nun Haziran ayında AB ile Türkiye arasında vize muafiyeti olacağı yönündeki açıklaması hakkında, "1 Mayıs tarihi itibarı ile bütün yükümlülüklerimizi yerine getirmiş olacağız" diye konuştu.

AB Bakanı Bozkır, AB ile vize serbestisi için gereken yasaların meclisten geçmesi için muhalefeti destek vermeye çağırdı. Bozkır,"Bunun çok tarihi bir adım olduğunu düşünüyoruz. Milletimize karşı bir armağan olduğunu düşünüyoruz. O yüzden bunu muhalefetle işbirliği halinde veyahut da işbirliği olmadan gerçekleştireceğiz" dedi.

"İPİNİ KOPARMIŞ AHLAKSIZ"

AB Bakanı Bozkır, Avrupa Parlamentosu'nda ırkçı bir parlamenterin Türkiye'ye hakaret etmesini kınadı. Bozkır, "Hem AP Başkanı Martin Schulz'un tutumu, hem anında tepki gösteren parlamenterlerin tutumu hem de kendini bilmez kişi salondan çıkarılırken bütün parlamentonun alınan kararı ortak bir şekilde alkışlaması bence kötü bir başlangıcın çok doğru bir yaklaşımla cevaplandırılmış olduğunu göstermektedir. Her ülkede böyle ipini koparmış ahlaksızlar olabilir" dedi.

NE OLMUŞTU?

Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye ile AB arasında imzalanması planlanan 'göçmen' anlaşmasının ele alındığı oturumda gergin anlar yaşanmış, Yunanistan'ın ırkçı Altın Şafak Partisi'nden Eleftherios Sinadinos, oturumda yaptığı konuşmada; "Türk, köpek gibidir. Vahşi görünür ama bir düşmanla karşılaştığında kaçar" demişti.

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz bunun üzerine milletvekilinin salondan atılmasını istemiş, ardından da Sinanidos, görevliler eşliğinde dışarı çıkarılmıştı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Eski Merkez Bankası Başkanı MHP'den A.Adayı Oldu!
Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz siyasete soyundu.
Bahçeli: Kampanyamızı evet üzerine kuracağız
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa değişiklik teklifinin referanduma gidecek gibi görüntüğünü ifade ederek, referandumda da kampanyalarının evet üzerine kurulacağını söyledi.
Erdoğan'dan İslam ülkelerine önemli mesaj
İslam Birliği Teşkilatı toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, islam ülkelerine çağrıda bulundu:Sefalet bataklığını yok ettiğinizde terörizmin insan kaynağını kaldırmış olursunuz.
Erdoğan'dan Clinton'a eleştiri
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Clinton'ın PYD ve YPG'yi kast ederek 'Seçilirsem Kürtleri silahlandıracağız' açıklamasını eleştirdi.
Türkiye Alman Vakıflarını incelemeye alır mı?
Almnanya Başbakanı Merkel'in Türkiye ziyaretinde Diyanet'i illegal istihbarat toplamakla itham etmesinin üzerine Türkiye Alman Vakıfları'nı inceler mi?
Erdoğan Putin'le arasındaki o diyaloğu anlattı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ziyareti dönüşü uçakta gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI