Bakan Ala'dan Taksim açıklaması
İçişleri Bakanı Efkan Ala Taksim saldırısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
20 Mart 2016 - 14:59:33

Ala'nın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum ve taziyelerimizi sunuyorum. Bütün yaralılara acil şifalar diliyorum.

3 konuya ilişkin değerlendirme ve açıklamalarda bulunup, vatandaşlarımıza bu hususlardaki düşünce ve değerlendirmelerimizi aktaracağım. Nevruz, devam eden operasyonlar ve İstanbul'daki terör saldırısı. 

NEVRUZ KUTLAMALARI

Vatandaşlarımızın Nevruz'unu kutluyorum. Bizim geleneğimizde de Anadolu'da bütün toplum kesimleri bu anlayış içinde kutlamaktadır. Biz de gerekli tedbirlerimizi alıyoruz. Ülke genelinde 200 bin güvenlik görevlisi Nevruz'da asayişi sağlamak için görevlendirilmiştir. Bin 270 noktada güvenlik araması yapılmaktadır. Nevruz'a yakışır bir şekilde kutlamak için alınan tedbirlerdir. Güvenlik görevlilerimiz de vatandaşlarımıza en güzel biçimde davranışlarda bulunacaklardır. Vatandaşlarımızın da güvenlik birimlerimize yardımcı olmasını diliyorum. Aldığımız bu tedbirlerin uygulanıp, uygulanmadığının tespiti için de 161 müfettiş görevlendirilmiştir. 

18 il ve ilçede nevruz için izinler verilmiştir. Vatandaşlarımızın güvenliği bakımından yapılmaması değerlendirilmiştir valilik ve kaymakamlıklar tarafından. Daha sonra yapılması için ertelemeler bildirilmiştir. Kendilerine gerekçesiyle yerel birimler tarafından aktarılan bu hususları makul karşılamışlardır, teşekkür ediyorum. 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İşçiyi savundu ihraç edildi!
Adana’da Avukat Elçi, işçinin hakkını savunmak için CHP’li belediyeye açtığı davada 45 bin lira tazminat kazandı. CHP üyesi Elçi’nin partiden ihracı istendi.
Merkel'in Türkiye'yi ziyaretinin nedeni belli oldu
Almanya Başbakanı Merkel'in apar topar Türkiye'ye gelmesinin nedeninin, Almanya'nın mülteciler arasında yaptığı anket olduğu ortaya çıktı. Ankete göre, Avrupa’ya ulaşmayı başaran Suriyeli mültecilerin yüzde 61’lik bölümü göçte hedef olarak Almanya’yı seçiyor.
Akdoğan: 'Önce kendi geçmişlerine baksınlar'
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Obama ve Putin'in açıklamalarına ilişkin, "Önce bir kendi geçmişlerine baksınlar. Geçmişte yaptıkları katliamların kuyruk acısıyla suça ortak arıyorlar" dedi.
Demirtaş: PKK cenazesine gitmeyene soruşturma açarım
Selahattin Demirtaş, PKK'lıların cenazesine katılmayan HDP'li milletvekilleri hakkında soruşturma açılacağını söyledi.
YAŞ kararları açıklandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askeri Şura kararlarını onayladı.
Başbakan Yıldırım yarın Bahçeli ile görüşecek
Başbakan yarın Bahçeli ile görüşecek
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI