Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları başladı
Gözler Nevruz kutlamaları için izin verilen 18 kentten biri olan Diyarbakır'da
21 Mart 2016 - 14:06:35

Diyarbakır'da Nevruz kutlamaları sürüyor. Diyarbakır'da halkın kişinin katılımıyla başlayan Nevruz kutlamasında ateş yakıldı. 

Gözler Nevruz kutlamaları için izin verilen 18 kentten biri olan Diyarbakır'da. Bağlar ilçesinde bulunan Nevruz alanında etkinlik başladı. 

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) tarafından organize edilen Nevruz kutlaması merkez Bağlar ilçesinde bulunan Nevruz parkında sürüyor. Binlerce kişinin katıldığı etkinlikte Nevruz ateşi, Kürtçe şarkılarla yakıldı.
 

Alanın dışında 5 bin 205 polis görev yapıyor. 5 ayrı kontrol noktası oluşturulurken buralarda üst araması yapılarak insanlar Nevruz alanına alınıyor. 5 bin kişi alan içinde görev yapıyor, 300 kişi de platform ve protokol tribünün olduğu yerde güvenliği sağlıyor. Güvenlik önlemlerinden dolayı alana seyyar satıcılar alınmadı.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı kutlamalarda çok sayıda kişinin de piknik yaptığı görüldü.
 

OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Diyarbakır’da bugün kutlanacak Nevruz etkinliği öncesi polis kent genelindeki bir çok noktada olağanüstü güvenlik önlemi aldı. Terörle mücadele, asayiş ve trafik şubelerine bağlı 300 polis, 10 ayrı noktada uygulama yaptı.
Nevruz etkinliği öncesi Diyarbakır’daki güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Terörle Mücadele, Asayiş ve Trafik Şube müdürlüklerine bağlı 300 polis, kentin 10 ayrı noktasında uygulama yaptı. Güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, şüphe duydukları araçları durdurarak arama yaptı.
 

Kent merkezindeki otellerde kalan müşterilerin kimlik bilgileriyle ilgili titiz çalışma yapan polis, yarın kutlanacak Nevruz öncesi geniş önlem aldı. Bu arada polis, karayollarında da araçlarda hassas aramalar yaparken, umuma açık işyeri ve eğlence merkezlerinde de kimlik ve üst araması yaptı.


 

Haberturk

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İşadamından 'cemaat' açıklaması
Ünlü işadamı Mustafa Boydak, parelel yapıya bağlı iş adamları örgütlenmesi TUSKON'a yapılan operasyonların ardından bir açıklama yaptı.
Dilek Doğan davasında arbede: 6 kişi gözaltına alındı
Sarıyer'de polis kurşunuyla ölen Dilek Doğan davası öncesinde arbede yaşandı. Polis izinsiz gösteri yapmak isteyen 6 kişiyi gözaltına aldı.
Taksim Metro durağı'ında bomba paniği
Taksim Metro Durağı kapatıldı. Metro girişinde ambulans ve polis ekiplerinin olduğu bildirildi.
32 bölge güvenlik bölgesi ilan edildi
Erzurum Valiliği, PKK'lıların bulunduğu tespit edilen 32 ayrı noktayı 15 gün süreyle yeniden 'özel güvenlik bölgesi' ilan etti.
Diyarbakır'da hain saldırı
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Dicle Üniversitesi yerleşkesi yakınlarında polis ekibine saldırı düzenlendi. Bir polis şehit oldu, 4 polis ise yaralandı.
Büyükada'daki toplantının detayları ortaya çıktı
15 Temmuz Darbe girişimi gecesi CIA'cilerin toplandığı Büyükada'da bu kez de İnsan Hakları örgütleri adı altında ikinci bir Gezi kalkışmasının planı yapıldı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR