Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları başladı
Gözler Nevruz kutlamaları için izin verilen 18 kentten biri olan Diyarbakır'da
21 Mart 2016 - 14:06:35

Diyarbakır'da Nevruz kutlamaları sürüyor. Diyarbakır'da halkın kişinin katılımıyla başlayan Nevruz kutlamasında ateş yakıldı. 

Gözler Nevruz kutlamaları için izin verilen 18 kentten biri olan Diyarbakır'da. Bağlar ilçesinde bulunan Nevruz alanında etkinlik başladı. 

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) tarafından organize edilen Nevruz kutlaması merkez Bağlar ilçesinde bulunan Nevruz parkında sürüyor. Binlerce kişinin katıldığı etkinlikte Nevruz ateşi, Kürtçe şarkılarla yakıldı.
 

Alanın dışında 5 bin 205 polis görev yapıyor. 5 ayrı kontrol noktası oluşturulurken buralarda üst araması yapılarak insanlar Nevruz alanına alınıyor. 5 bin kişi alan içinde görev yapıyor, 300 kişi de platform ve protokol tribünün olduğu yerde güvenliği sağlıyor. Güvenlik önlemlerinden dolayı alana seyyar satıcılar alınmadı.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı kutlamalarda çok sayıda kişinin de piknik yaptığı görüldü.
 

OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Diyarbakır’da bugün kutlanacak Nevruz etkinliği öncesi polis kent genelindeki bir çok noktada olağanüstü güvenlik önlemi aldı. Terörle mücadele, asayiş ve trafik şubelerine bağlı 300 polis, 10 ayrı noktada uygulama yaptı.
Nevruz etkinliği öncesi Diyarbakır’daki güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Terörle Mücadele, Asayiş ve Trafik Şube müdürlüklerine bağlı 300 polis, kentin 10 ayrı noktasında uygulama yaptı. Güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, şüphe duydukları araçları durdurarak arama yaptı.
 

Kent merkezindeki otellerde kalan müşterilerin kimlik bilgileriyle ilgili titiz çalışma yapan polis, yarın kutlanacak Nevruz öncesi geniş önlem aldı. Bu arada polis, karayollarında da araçlarda hassas aramalar yaparken, umuma açık işyeri ve eğlence merkezlerinde de kimlik ve üst araması yaptı.


 

Haberturk

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bursa bombacısı IŞİD'e karşı savaşmış
Bursa'da saldırı düzenleyen canlı bombanın Kobani'de IŞİD'e karşı savaştığı iddia edildi...
KDV ile ÖTV'de Büyük Kaçak Var
Vergi türleri itibarıyla en büyük kayıp KDV ve ÖTV'de görülürken, en fazla ceza da 13,1 milyar lira ile söz konusu iki vergi türü için uygulandı.
Eski Ankara Valisi Kılıçlar'dan FETÖ itirafı
Ankara eski Valisi ve Emniyet eski Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonuna bilgi verdi.
TSK'dan 'helikopter' açıklaması!
Hakkari'nin Çukurca İlçesi Güven Dağı'ndaki PKK'lı teröristlerin roketli saldırısında isabet alan helikopterle ilgili TSK'dan açıklama geldi.
Almanya'dan Türkiye'ye tank savunma sistemi satışına yasak!
Alman hükümeti, Rheinmetall'in Türkiye'ye tank savunma sistemleri satmasını engelledi.
İzmir'de NATO arazisinin yanında patlama
İzmir'in Konak ilçesinde askeri arazi ile mezarlık arasında patlama meydana geldi. Patlamada, askeri araziyi çevreleyen duvar yıkıldı, çevrede bulunan binaların camları kırıldı. Yapılan araştırmada patlamanın duvar dibine bırakılan ses bombasından kaynaklandığı belirlendi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI