Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
AB'den Türkiye'ye: Çözüm sürecine geri dönün
AB, Diyarbakır'daki saldırı sonrası Türkiye'ye, Kürtlerle çözüm sürecine geri dönülmesi çağrısı yaptı. Barışçıl bir çözümün ancak siyasi diyalogla mümkün olduğu vurgulandı.
02 Nisan 2016 - 20:36:34

Diyarbakır'da güvenlik güçlerine yönelik saldırı sonrası AB, Türkiye'ye çözüm sürecine dönülmesi çağrısı yaptı. Ülkedeki çatışma ortamına ancak siyasi diyaloğun çözüm olabileceği belirtildi.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin bir sözcüsü tarafından Cumartesi günü Brüksel'de yapılan açıklamada, barışçıl ve uzun ömürlü bir çözüm için barış görüşmelerine dönülmesi gerektiği belirtildi.

Sözcü Mogherini'nin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Washington'daki Nükleer Zirve'de de konuyu görüştüğünü ve Diyarbakır'da hayatını kaybedenlere yönelik taziyelerini ilettiğini belirtti. AB'nin, terör örgütü olarak kabul ettiği PKK'nın şiddet eylemlerini de kınadığı belirtildi.

Perşembe günü, Diyarbakır Bağlar ilçesi Bağcılar mahallesinde polis servis aracının geçişi sırasında düzenlenen bombalı saldırıda 7 polis hayatını kaybetmiş, aralarında sivillerin de bulunduğu 27 kişi yaralanmıştı. Saldırının sorumluluğunu PKK'ya bağlı militan Halk Savunma Güçleri (HPG) üstlenmişti.

DW

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Merkel'den ilginç Facebook açıklaması
Almanya Başbakanı Angela Merkel'den sosyal paylaşım siteleriyle ilgili ilginç bir açıklama geldi. Merkel, Facebook'u çamaşır makinesine benzetti. Zira Merkel'e göre Facebook yararlı ama mutluluk getirmez.
İngiltere'ye son darbe İzlanda'dan!
Avrupa Şampiyonası'dan büyük bir başarıya imza atan İzlanda, kupanın favori takımlarından İngiltere'yi de saf dışı bıraktı.
İngiltere'de Brexit'e ilk onay
Avam Kamarası'ndaki 650 vekilden 498'i Brexit'i başlatacak Lizbon Anlaşması'nın 50. maddesini Başbakan Theresa May'in yürürlüğe sokmasını öneren tasarıyı destekledi.
İbadi Musul'da zafer ilan etti!
IŞİD'in Haziran 2014'te yaklaşık 8 saatte işgal ettiği ve adını duyurduğu Musul'da Irak güçleri 'üstünlük' elde etmek üzere. Operasyonu neredeyse bittiği açıklamaları gelirken Irak güçlerinin Dicle Nehri'ne ulaştığı, İbadi'nin de kent merkezine gelerek askerleri kutladığı belirtildi. İbadi burada 'zafer' ilan etti!
Avusturya Yeşiller Partisi: Bölgede Terörizmin Başkenti Arabistan'dır
Avusturya Yeşiller Partisi Temsilcisi: Ortadoğu'da şerrin kaynağı ve terörizmin başkenti Arabistan'dır.
Abdullah Mursi: Babamın sağlık durumu bizi endişelendiriyor
Muhammed Mursi, 4 yıldır ailesi ile görüştürülmüyordu. 2013'ten bu yana ilk kez Mursi'yi gören oğlu Abdullah Mursi Gerçek Hayat’ın sorularını cevapladı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI