Norveçli bakan denize atlayıp kurtarılmayı bekledi
Norveç Göçmen Bakanı Sylvi Listhaug, sığınmacıların ne hissettiğini ‘anlamak' için Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitti ve can yeleği giyerek denize atladı.
21 Nisan 2016 - 21:33:29

Bir süre denizde kalan Listhaug daha sonra kurtama ekipleri tarafından karaya çıkarıldı. Bakan, yaşadığı tecrübeyi Facebook hesabında "Çok özel bir duygu" şeklinde tanımladı. Ancak pek çok kullanıcı bakanın hareketini eleştirdi.

Bir Facebook kullanıcısı paylaşımın altına "İnanılmaz şekilde kötü bir yargılama ve mültecileri aşağılama" yorumunu yaptı. Twitter kullanıcıları ise Norveçli bakanın söz konusu hareketini "utanç verici" olarak değerlendirdi.

Bakan Midilli ziyaretinde Avrupa Birliği-Türkiye arasında imzalanan göçmenlik anlaşması uyarınca yaptırılan kampları ziyaret etti.

K: Ntv Haber

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Suriye'de bombalı saldırı
Rejimin güçlü olduğu sahil kentlerinden Tartus ve Lazkiye'ye saldıran örgütün hedef aldığı yerler arasında iki otogar da var. Bir saldırıda canlı bomba hastane girişinde kendini patlattı.
Güney Kore'deki MERS salgını
Güney Kore'de Corona virüsünün yol açtığı bulaşıcı solunum yolu hastalığı MERS nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 9'a yükseldi.
Özbekistan’da başörtüsü yasağı
Özbekistan’da Kokand, Mergilan ve Taşkent’ten sonra Andican’da da sokakta kadınların başörtüsünü çıkarmaları isteniyor.
ABD: “Türkiye olmadan yapamazdık”
ABD'nin Ortadoğu'daki operasyonlarını yürüten CENTCOM'un komutanı General Votel, düşünce kuruluşu Amerikan İlerleme Merkezi'nde ABD'nin bölgedeki stratejisine ilişkin panele katıldı.
Rus ordusunda mali kriz sinyali!
Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileriyle toplantı gerçekleştiren Rusya lideri Putin, "Askerlerimizi tehdit eden her hedefi hemen imha edin" dedi
Zekeriya Öz ve Celal Kara'yı Alman ajanları koruyor
FETÖ'den haklarında yakalama kararı olan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın, Alman BND ajanlarınca korunduğu ortaya çıktı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI