Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Bakü'den meydan okudular
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu'na katılmak için geldiği Azerbaycan'da, Cumhurbaşkanı Aliyev'le görüştü.
26 Nisan 2016 - 00:55:32

Erdoğan ile Aliyev, TANAP başta olmakla enerji alanındaki işbirliğini güçlendirme konusu ile Dağlık Karabağ'da yaşanan son gelişmeleri de müzakere ederek, "tek millet, iki devlet" vurgusu yaptı.

Zagulba Cumhurbaşkanlığı Konutunda gerçekleşen görüşmede, Erdoğan ve Aliyev, iki ülke arasındaki stratejik ortaklığa dayanan dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin tüm alanlarda başarıyla gelişmesinden duyulan memnuniyeti dile getirdi.

Yüksek düzeyli görüşlerin ilişkilerin gelişimi açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan liderler, ilişkilerin bundan sonra daha da gelişeceğine emin olduklarını belirtti.

BM Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu'nun da konuşulduğu görüşmede, bu etkinliği uluslararası işbirliğine katkı sağlayacağı ifade edildi.

BAKÜ'DEN MEYDAN OKUDULAR

Erdoğan ve Aliyev, TANAP başta olmakla enerji alanındaki işbirliğini güçlendirme konusu ile Dağlık Karabağ'da yaşanan son gelişmeleri de müzakere ederek, "tek millet, iki devlet" vurgusu yaptı.

İkili görüşmenin ardından Aliyev, Erdoğan'ın onuruna yemek verdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Aliyev'in eşi Mehriban Aliyeva'nın da katıldığı yemek yaklaşık bir buçuk saat sürdü.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Nepal'de yine deprem
ABD Jeolojik Araştırma Merkezi, Nepal'in kuzeydoğusunda 7,4 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu.
Irak'tan itiraf gibi açıklama
ITC Genel Başkan Yardımcısı ve Kerkük Milletvekili Turan: 'Musul'u kurtarmak için büyük bir operasyon hazırlığı var. Kentin, geri alınması durumunda IŞİD'in omurgası kırılacaktır. Operasyona ABD'nin katkısı olacaktır. Ancak Türkiye de çok önemli bir rol üstlenecektir. Irak'ın bu operasyonda en çok Türkiye'ye ihtiyacı olacaktır.'
Ekvador'da deprem bilançosu artıyor
Cumartesi günü Güney Amerika ülkelerinden Ekvador'u sarsan 7,8 büyüklüğündeki depremde ölenlerinin sayısının 480’e çıktığı açıklandı. 2 bin 560 kişinin yaralandığı ülkede bin 700 kişi de kayıp.
ABD’nin sonunu getirecek olay
Küresel ısınmanın ABD’deki etkilerinin çok önemli boyutlara ulaşması ve daha da yıkıcı bir hal alması bekleniyor.
CIA Trump'a Rusya konusunda tepkili
CIA Direktörü Brennan, Trump'ın Rusya'nın eylemlerini tam anlamadığını düşündüğünü söyledi.
Rusya'dan 15 Temmuz açıklaması
Rusya Dış Politika Danışmanı ve Rusya Federasyon Başkanı Vladimir Putin'in Özel Temsilcisi Aleksandr Dugin, Türk jetleri tarafından düşürülen SU-24 uçağının Erdoğan'ın emri ile düşürülmediğini daha Aralık 2015'te bildiklerini söyledi. 14 Temmuz'da Ankara'da olan ve o gün birçok kişiye ordunun içinde hareketlilik olduğunu söyleyen Dugin, 15 Temmuz günü saat 18'de Melih Gökçek ile yüz yüze görüştüğünü, darbenin gerçekleştiği dakikalarda ise uçakta beklediğini söyledi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI