Önce Diyarbakır Havalimanı ardından Fetih kutlamaları!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım, cumartesi günü Diyarbakır Havalimanı’nın yeni terminal binasını hizmete açacak. Pazar günü ise Cumhurbaşkanı ve Başbakan, İstanbul’un Fethi Kutlamaları'nda olacak.
26 Mayis 2016 - 10:56:56
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, tarihi gövde gösterisine hazırlanıyor. Diyarbakır Havalimanı’nın yeni terminal binasını hizmete açacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım’ın, terörle mücadele konusunda önemli mesajlar vermesi bekleniyor. 

İLK İŞ BÖLGEYE GİTMİŞTİ 

Başbakan Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Adaylığı açıklanır açıklanmaz, ilk iş olarak Diyarbakır’a gitmiş ve terör örgütü PKK bombasıyla 16 köylünün hayatını kaybettiği Tanışık Köyü’nü ziyaret etmişti. Binali Yıldırım, bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte, yapımında başrolü oynadıkları Diyarbakır Havalimanı’nın yeni terminal binasının açılışını gerçekleştirecek. Tarihi günde, terörle mücadele konusunda da hem Cumhurbaşkanı hem Başbakan’dan önemli mesajlar geleceği belirtiliyor. 

Yeni terminal binasıyla Diyarbakır, yurtdışına açılacak. Mevcut terminal, hac dönemi dışında tamamen yurtiçindeki uçuşlara hizmet veriyor ve bugüne kadar yıllık 1.8 milyon yolcu taşınabiliyordu. İki yıl önce yapımına başlanan havalimanının yeni terminal binası 300 milyon liraya mal oldu. Artık havalimanı 5 milyon yolcu kapasitesiyle hizmet verecek. 

Gövde gösterisi zamanı

Başkan ve 'Başkan Yardımcısı' gibi çalışacak olan Erdoğan ile Yıldırım Diyarbakır’daki tarihi açılışın ardından pazar günü de İstanbul’un fetih kutlamalarında birlikte gövde gösterisi yapacak.

Aynı anda 10 uçağa hizmet

95 bin metrekare kapalı alana sahip havalimanının yeni terminalinde aynı anda 10 uçağa hizmet verilebilecek. Havalimanının, Diyarbakır’ın dünyaya tanıtımı bakımından da önem taşıyacağı belirtiliyor.


Akşam

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Putin'in üzerinde etkili iki isim devrede
Rusya ile uçak krizi ile ortaya çıkan gerilimin düşürülmesi için Ankara tarafından Putin üzerinde etkili olacak iki isim devreye sokuldu.
Kılıçdaroğlu'ndan son dakika 'Gaziantep' kararı
Kemal Kılıçdaroğlu yarın Gaziantep'e taziye ziyaretine gidecek
Eren Erdem 'ben ısırmadım' dedi
CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, AK Partili vekili ısırmadığını söyledi.
HÜDA-PAR'dan saldırı açıklaması
Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz, 6-8 Ekim olaylarında Yasin Börü’nün öldürülmesinin talimatını veren Eşbaşkanlar gibi talimat vermeyeceğini belirterek, “Lice’de ne işleri var diyen birisi gibi söylemeyeceğim. İdil’in Kozluca köyünde de çalışma yapacaklar. Her partinin ülkenin her yerinde siyasi parti çalışması yapmaya hakkı vardır” dedi.
Türk hükümeti ve CIA ortaklığı iddiası TBMM'de
CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, ABD'li gazeteci Seymour Hersh'in, Türk hükümetinin CIA ile işbirliği yaparak silah kaçakçılığı suçu işlediği iddialarını Meclis gündemine taşıdı.
Yalçın Akdoğan: Paralel çete, süreci sabote etti
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Nasıl Kandil bombardımanlarla örgütün başına yıkılıyorsa içerideki Kandilcikler de tamamen temizlenecek, bu kanlı eylemlerin hesabı sorulacak" dedi
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI