Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Erdoğan akademisyenlerle buluştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda hukuk, siyaset bilimi, kamu yönetimi, sosyoloji ve iletişim alanlarında çalışan akademisyenlerle bir araya geldi.
19 Subat 2015 - 17:51:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hukuk, siyaset bilimi, kamu yönetimi, sosyoloji ve iletişim alanlarında çalışan akademisyenlerle bir araya geldi. 

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki basına kapalı gerçekleşen toplantı 2 saat 45 dakika sürdü. 

Toplantıda, düşünce kuruluşları ve üniversitelerden akademisyenlerin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya da bulundu.

Başkanlık sisteminin sohbetin önemli başlıklarından biri olduğu toplantıya, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Genel Koordinatörü Prof. Dr. Burhanettin Duran, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Direktörü Güven Sak, Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) Başkanı Birol Akgün ile Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Can Paker, düşünce kuruluşlarının temsilcileri olarak katıldı.

Toplantının konukları arasında YÖK üyesi, anayasa hukukçusu Prof. Dr. Yavuz Atar, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Tarihi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Gonca Bayraktar Durgun, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. İsmail Coşkun, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Haluk Alkan, Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, Bilkent Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. M. Akif Kireççi ve Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hamit Emrah Beriş de yer aldı.

Gazeteci Gülay Göktürk'ün de davetli olduğu toplantıda, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın da bulundu.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki ilk Cumhurbaşkanlığı Sofrası yemeğini 14 Ocak 2015'te vermişti. 


Kaynak:AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
"Kılıçdaroğlu Kürtleri de IŞİD'e teslim ederdi"
Başbakan Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu'na kalsa Kobani'den gelen Kürt kardeşlerimizi de IŞİD'e teslim ederdi. Bunun zihniyeti bu" dedi.
Lavrov açıkladı: Türk askerine yapılan saldırıyla ilgimiz olamaz
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türk askerlerine yapılan saldırı ile Rusya'nın ilgisi olmadığını, saldırıyı Suriye'nin gerçekleştirdiğini söyledi.
Şiddetin, silahın dili sona erecek
Başbakan Davutoğlu, bugün yapılan açıklamayı ve onun uygulamasını takip edeceğini belirterek, "Türkiye'de şiddetin, silahın dili sona erecek, demokratik siyasetin önü açılacaktır" dedi.
CHP Ağrı'ya heyet gönderecek
CHP, Cumartesi günü PKK ile askerler arasındaki çatışmayla ilgili Ağrı'nın Diyadin ilçesine heyet gönderme kararı aldı. Heyete CHP Ağrı milletvekili adayı ve Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Cemil Erhan başkanlık edecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taksi durağına ziyaret
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Ankara’ya geldi. Erdoğan, Ankara’daki konutuna gittiği sırada Zirai Donatım Taksi Durağı'na sürpriz bir ziyarette bulundu.
Kurtulmuş: FETÖ mağduru diye bir şey yok
Numan Kurtulmuş, “FETÖ mağdurları, böyle bir şey yok. FETÖ mağdurları kavramı bizatihi FETÖ'nün algı operasyonunun aracıdır" dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI