Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
''Türkiye bölgesinde güçlü olmak ve güçlü kalmak zorundadır''
Partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, biten terör operasyonlarının ardından sıranın teröre finansal ve lojistik destek sağlayan HDP'li belediyelerle ilgili konuştu. Başbakan Yıldırım konuyla ilgili "Yapacaklarımızdan bir tanesi teröre mali destek veren belediyelerin hesabını görmek. Devletten parayı alacaksınız yol için kanalizasyon için bu kaynakları çeşitli yollarla terör örgütüne göndereceksiniz. Dağa lojistik destek yapacak sonra da demokrasi diyeceksiniz" dedi.
21 Haziran 2016 - 12:41:09
 

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

Ak Parti hareketinin bir erdemliler hareketi olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Ak Parti geçmişten aldığı tecrübeyi geleceğe taşıyan bir Türkiye partisidir. Değerli kardeşlerim savunma sanayine aktardığımız kaynak miktarı 30 milyar dolar. Yerlileştirme ve millileştirmeye önem verdik. İnsansız Hava aracımızı yapabiliyoruz. Milli Piyade Tüfeğimizi yapıyoruz. Bölgesel uçak projesini yapıyoruz. Kısacası savunma sanayinde yerlilik oranını bugün yüzde 60'ın üzerine çıkardı. Gelişen Türkiye'nin geldiği nokta bu. Güçlü millet güçlü ordu ile ayakta durabilir. Dostlarımıza güven düşmanlarımıza korku salıyoruz.

Türkiye bölgesinde güçlü olmak ve güçlü kalmak zorundadır. Etrafımızda bize bel bağlamış ülkeler var. Cuma günü okullar tatile girdi. 18 milyon yavrumuz karnelerini aldılar. Onları yıl boyunca yetiştiren 1 milyona yakın öğretmenimiz de tatile girdi. Gözlerimi açtığım İStanbul'da Piri Reis İlkokulu'na gittim. Orada çok güzel anlar yaşadım. Büyükşehir'e gelip öğrenci olmanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha hatırladım.

Ortaokula giderken öğretmen okuluna gitmeye karar verdim. Bunun için öğretmen yatılı okullarına müracaat ettim. Bana gerekli evrakları vermediler. Bana müdürüm dediki sen öğretmen mi olacaksın dedi. Kağıdı aldı yırtıp attı. Beni görmüyormusun? Neden öğretmen olacaksın dedi. Yani geleceğimi o günkü ortaokul müdürüm değiştirdi. Anne baba çocukların hayatını şekillendiriyor ama öğretmenlerimiz çocukların gelecek ufkunun şekillenmesinde büyük emeği var. Pazar günü ilk defa Çankaya Köşkü'nde 81 ilden öğretmenlerimizle beraber iftar yaptık.

Türkiye'nin her bölgesinde güçlü parti olmanın gururunu yaşıyoruz. Akdeniz'i Karadeniz'den ayrı tutmadık. Hiçbir bölgeyi şehri ilçeyi asla diğerinden ayırmadık. Bu yüzden Ak Parti bütün Türkiye'nin partisidir. Ak Parti sadece oy verenlerin değil her vatandaşın hkukunu korumayı esas edinmiştir. Grup toplantılarımızın hepsinde vurgumuz nedir İşimiz Hizmet Gücümüz Millet dedik. Bütün icraatlarımızda demokrasi önceliğimiz oldu. Bundan sonra da aynı istikamette yürümeye devam edeceğiz.

Gençler evelallah Allah da bizden yana millet de bizden yanadır hç merak etmeyin.Türkiye büyüyor Türkiye kalkınıyor etrafımızdaki bütün tehlikelere rağmen her ülkede büyüme rakamları ekside olmasına rağmen Türkiye bu yıl dünyanın en hızlı büyüyen ilk 5 ülkesinden biri olmayı başardı. Bütün bu umut verici gelişmelerin arkasındaki sır iki kelimede gizli Güven ve İstikrar! 2023 hedeflerine emin adımlarla gidiyoruz.

Değerli kardeşlerim bundan sonra yaapcaklarımız bununla sınırlı değil. Hükümet olarak daha fazla üreteceğimizi söylemiştik. İlgili bakanlarla bir araya geldik ve Ekonomik koordinasyon kararları aldık. Yakında bu kararları meclise getireceğiz. Pastayı büyütüp adilce paylaşan bir ekonomi...

Son 14 yılda Türkiye'de her alanda olduğu gibi tarımda da önemli çalışmalar yapıldı. Fiyatlarda çiftçimizin aleyhine bir gelişme olursa Tarım Bakanımız hemen gerekli önlemi alacaktır. Bu dönemde çifitçiye verdiğimiz desteklerde değişikliğe gidiyoruz. Çiftçimizin ihtiyaçlarını geliştirmeye başlayacağız. Gübrede KDV'yi ortadan kaldırıyoruz. Amonyum Nitrat'ı yasakladık biliyorsunuz bu hain terör örgütü insanları öldürmek için kullandı.

Diğer değinmek istediğim konu ekonomik büyümedir. Türkiye kesintisiz büyümeye devam ediyor. Türkiye ekonomisi kırılgandır diyenlere selam olsun Yapacağınız her türlü alavare dalavare Türkiye'nin büyümesini engelleyemez. AB ülkeleri eksi büyümede, Amerika büyümüyor. Bütün vatandaşlarımız rahat olsun Türkiye'nin önünde aydınlık bir gelecek var. Bu gelişmeyi durdurmak isteyen iç ve dış güçler önümüze terör belasını sokuyor.
Vatandaşımız bunların çirkin yüzünü gördü. Bölgede artık vatandaşımız hükümetin ve devletin yanında. Ramazan'da partililerimizde doğu ve güneydoğuda gönül köprüleri kurduk.

Yapacaklarımızdan bir tanesi teröre mali destek veren belediyelerin hesabını görmek. Devletten parayı alacaksınız yol için kanalizasyon için bu kaynakları çeşitli yollarla terör örgütüne göndereceksiniz. Dağa lojistik destek yapacak sonra da demokrasi diyeceksiniz. Bunu yapacağınıza ey hemşehrilerim biz hata yaptık deyin milletimizin bağrınıza dönün. Marifet Yüksekova'daki havalimanı inşaatını 90 kere yakmak değildir.

Operasyonlar bitti ikinci adım fiziki yenileme çalışmalar başladı en güzel yöresel mimariyi yansıtan evler olacak. Tanışık Köyü'ne gidemediniz. Avrupa'yı karış karış geziyorsunuz.

Yoğun bir haftaya giriyoruz. Yeni haftada meclis çalışmaları için grubumuza başarılar diliyorum. Terörle mücadelede koordinasyonu daha rahat sağlamak adına meclisimizde görüşmeler olacak. Ak Parti topyekün bu mübarek ayda milletimizin geleceği için gece gündüz demeden kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Allah Yar ve Yardımcımız olsun!


Sabah

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Binali Yıldırım-Davutoğlu görüşmesi sona erdi
AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Başbakan Davutoğlu ile görüştü. Görüşme 1 saat 40 dakika sürdü.
Emeklilerin beklediği yasa tasarısı mecliste
408 bin memur emeklisine toplam 2 milyar TL ilave ikramiye ödenmesini ön gören yasa tasarısı meclise sev edildi.
HDP'li vekilden Kürtçe yemin talebi
HDP'den Diyarbakır milletvekili seçilen Feleknas Uca, Meclis'teki yemin töreni için tartışmalara yol açacak bir istekte bulundu.
Dışişleri Bakanlığı Mekke’ye Balistik Füze Atılmasını Kınadı
Dışişleri Bakanlığı, Mekke’nin Husi milislerince balistik füze saldırısıyla hedef alınmasını şiddetle kınadı.
Demirtaş: Şirin görünmek için bir şey yapmam
Al Jazeera'nin sorularını yanıtlayan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin geldiği noktanın nedeninin siyasetin başarısızlığı olduğu görüşünde. Demirtaş'a göre yaşananlar Türkiyelileşme hedefine darbe vurmadı. Kendisine yönelik eleştirileri, "Şirin görünmek için bir şey yapmadım, yapmam" sözleriyle yanıtladı.
Başbakan Yıldırım'dan flaş Suriye açıklaması
Başbakan Yıldırım, Suriye'de 3 askerimizin şehit olmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, Genelkurmay'ın muhataplarıyla temaslarının devam ettiğini söyledi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR