Van Damme Müslüman mı oldu?
Van Damme: Hz. Muhammed'in dediklerini yapın. Dünyaca ünlü sporcu ve aktör Jean-Claude Van Damme, Hz. Muhammed'e ve Müslümanlara övgüler yağdırdı.
03 Temmuz 2016 - 16:50:42

Dünyaca ünlü sporcu ve aktör Van Damme, beslenmeyle ilgili tavsiye isteyenlere “Hz Muhammed (sav) çok zeki biriydi. Bana sormanıza gerek yok. Aradığınız her şeyi orada bulacaksınız” diye cevap verdi.

Peygamberimizin (asm) sünnetine uymanın ne kadar önemli olduğu gün geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. Ve bunu söyleyenler sadece Müslüman ilim adamları da değil. İşte, Müslüman olmadığı halde sünnete uygun yaşamanın önemini belirten bir aktör ilginç ifadeler kullanıyor.

"Beden sağlığı için Hz. Muhammed'in dediklerini yapın"

Arap MBC kanalında bir röportaj esnasında spor yapmakla ve dolaylı yoldan beslenmeyle ilgili tavsiye veren dünyaca ünlü sporcu ve aktör Van Damme, Peygamberimizin (asm) çok zeki olduğunu ve beden sağlığı için neyin iyi olduğunu bildiğini söyledi. Röportajın bir kısmında spor yapacak gençlere verdiği tavsiyelerde doğru yeme alışkanlığından da bahseden Van Damme, şöyle diyor:

Müslümanlar pek çok güzel şeyler keşfetti

“Haftada maksimum bir kere et yenilebilir. Ondan sonra bolca sebze, humus, bütün güzel Orta Doğu geleneksel Arap yemekleri geçmişte olduğu gibi tüketilebilir. Meselâ Müslümanların yemekleri: Ekmek, badem, elma.. Gidin ve okuyun, okuyun. Bu konuda Müslümanlar pek çok güzel şeyler keşfetti. Hz. Muhammed (asm) çok zeki biriydi, gelecek için ve insan bedeni için neyin iyi olduğunu biliyordu. O zamana bakın, bana sormanıza gerek yok. Ve inanın aradığınız her şeyi orada bulacaksınız.”

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İstihbaratın kalbine bombalı saldırı!
Afganistan'ın Başkenti Kabil'de Savunma Bakanlığı yakınlarındaki Devlet İstihbarat Merkezi'ne bomba yüklü kamyonla saldırı düzenlendi. Saldırıda hayatını kaybedenlerin ve yaralıların bulunduğu açıklandı.
Avrupa ülkesi Maliye Bakanlığı'nı kapattı!
Polonya Başbakanı Beata Szydlo, Maliye Bakanlığı'nın kaldırılacağını söyledi. Maliye Bakanı Jackiewicz de görevinden alındı.
Avrupalı liderler CIA’nın insanlık suçuna göz yumdu
WikiLeaks’in Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier’le ilgili ifşaatı, CIA’nın geçtiğimiz yıllarda “terörizmle mücadele” adı altında işlediği insanlık suçlarına Avrupalı liderlerin göz yumduğunu ortaya koydu.
Kremlin'den ABD'ye: Sabrımız taşmak üzere
Peskov, Rusya'ya ait olan ve ABD’nin Aralık 2016'da el koyduğu 2 diplomatik yerleşkeyle ilgili olarak, Moskova’nın sabrının taşmak üzere olduğunu ve karşılıklılık prensibinin hâlâ geçerli olduğunu ifade etti.
'Rusya-Türkiye savaşı' iddiasına Kremlin'den yanıt
Rusya Devlet Başkanı Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın Türkiye ile Rusya arasında bir savaş çıkma ihtimaline cevap verdi.
Esed rejimi beş yılda 700 doktoru katletti
İnsan Hakları İçin Doktorlar adlı örgüt, son beş yılda Esed rejiminin 700 tıbbi personeli öldürdüğünü açıkladı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR