Van Damme Müslüman mı oldu?
Van Damme: Hz. Muhammed'in dediklerini yapın. Dünyaca ünlü sporcu ve aktör Jean-Claude Van Damme, Hz. Muhammed'e ve Müslümanlara övgüler yağdırdı.
03 Temmuz 2016 - 16:50:42

Dünyaca ünlü sporcu ve aktör Van Damme, beslenmeyle ilgili tavsiye isteyenlere “Hz Muhammed (sav) çok zeki biriydi. Bana sormanıza gerek yok. Aradığınız her şeyi orada bulacaksınız” diye cevap verdi.

Peygamberimizin (asm) sünnetine uymanın ne kadar önemli olduğu gün geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. Ve bunu söyleyenler sadece Müslüman ilim adamları da değil. İşte, Müslüman olmadığı halde sünnete uygun yaşamanın önemini belirten bir aktör ilginç ifadeler kullanıyor.

"Beden sağlığı için Hz. Muhammed'in dediklerini yapın"

Arap MBC kanalında bir röportaj esnasında spor yapmakla ve dolaylı yoldan beslenmeyle ilgili tavsiye veren dünyaca ünlü sporcu ve aktör Van Damme, Peygamberimizin (asm) çok zeki olduğunu ve beden sağlığı için neyin iyi olduğunu bildiğini söyledi. Röportajın bir kısmında spor yapacak gençlere verdiği tavsiyelerde doğru yeme alışkanlığından da bahseden Van Damme, şöyle diyor:

Müslümanlar pek çok güzel şeyler keşfetti

“Haftada maksimum bir kere et yenilebilir. Ondan sonra bolca sebze, humus, bütün güzel Orta Doğu geleneksel Arap yemekleri geçmişte olduğu gibi tüketilebilir. Meselâ Müslümanların yemekleri: Ekmek, badem, elma.. Gidin ve okuyun, okuyun. Bu konuda Müslümanlar pek çok güzel şeyler keşfetti. Hz. Muhammed (asm) çok zeki biriydi, gelecek için ve insan bedeni için neyin iyi olduğunu biliyordu. O zamana bakın, bana sormanıza gerek yok. Ve inanın aradığınız her şeyi orada bulacaksınız.”

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
S&P Yunanistan'ın notunu yükseltti
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's (S&P) Yunanistan'ın kredi notunu "CCC-"den "CCC+"ya yükseltti, "negatif" olan not görünümü de "durağan"a revize etti.
Cameron ve Putin G20 Liderler Zirvesinde görüşecekler
İngiltere Başbakanı David Cameron ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye’nin ev sahipliğindeki G20 Liderler Zirvesi kapsamında ikili bir görüşme gerçekleştirecek.
PYD petrol sahasını IŞİD'den geri aldı
PYD, Suriye'nin Haseke kentinin güneydoğusunda yer alan Tişrin petrol sahası ile Hatuniye beldesini IŞİD'den geri aldı.
İran'daki saldırıyı DAEŞ üstlendi
İran'ın başkenti Tahran'da önce İran parlamentosu sonra da Humeyni'nin türbesine düzenlenen saldırıları DEAŞ üstlendi.
Peşmerge komutanı: IŞİD’i Kürdistan’dan sileceğiz
Irak'ta Kerkük'ün kuzeybatı bölgesinden sorumlu Peşmerge komutanı Kerküki Sputnik'e konuştu. Kerkük kırsalında IŞİD’e karşı büyük bir operasyon başlattıklarını belirten Kerküki, IŞİD’i Kürdistan’dan tamamen çıkaracaklarını söyledi.
ABD'de olağanüstü hal ilan edildi
ABD'nin Baltimore kentinde gözaltındayken hastanelik olup, hayatını kaybeden siyahi genç Freddie Gray'in cenaze töreni sonrası başlayan olaylar büyürken, kentte olağanüstü hal ilan edildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI