Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Tuncel'den tuhaf iddia: Sakallı adamlar köylüleri kaçıracaktı
TSK'nın PKK'ya yönelik operasyonları boyunca oldukça tuhaf açıklamalarda bulunan HDP ve DBP yöneticilerinin tuhaf iddialarına bir yenisi daha eklendi.
10 Temmuz 2016 - 13:10:46
 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Lice'de düzenlediği ve uyuşturucu yapımında kullanılan hint keneviri tarlalarının imha edildiği operasyonu eleştiren DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, operasyon sırasında sakallı ve kolları Arapça yazılı kişilerin köylüleri benzin dökerek yakmaya çalıştığını öne sürdü.

Açıklamada bahsettiği olayda bahsettiği 'sakallı' ve kollarında Arapça yazılar bulunanların kim olduğunu bilmeyen ancak Samanyolu Televizyonu'nun ilginç dizilerindeki karakterleri andıran kişilerle ilgili iddiasını Tuncel şöyle anlattı: 4 köylü gözaltına alınmıştı. 34 köylüyü asker gözaltına alıyor. Bir birim geliyor. Sakallı, kollarında Arapça yazısı olan bir ekip benzin getirtip köylüleri yakmaya çalışıyor. 'Yakacağız' diyor. Oradaki askeri subay izin verse belki de yakacalar. Subay itiraz ediyor. Kendisinin gözaltına aldığını bu kişileri alaya bildirdiğini dolayısıyla böyle bir şey yapamayacağını söylüyor. O gelen birim kimse ise nereye bağlıysa bunların hepsi terörist, hepsini yakacağız kimseye hesap vermek zorunda değiliz diye halkı yakmakla tehdit ediyor. Belki orada o subay müdahale etmezse şu an 34 insanda diri diri yanmış olacak. Sadak diye bir örgütten bahsediyorlar. Tayyip Erdoğan'nın kendisine bağlı özel bir birim oluşturduğunu bunlar ona mı bağlı bilmiyoruz. Efkan Ala'ya mı bağlı bilmiyoruz. Çıkıp açıklama yapmak zorundalar.

Daha önce de sosyal medyada HDP ve PKK'ya yakınlığıyla bilinen sosyal medya hesapları Cizre, Silopi ve Yüksekova'da TSK'nın operasyonlarına sakallı Suriyeli militanların katıldığını iddia etmişti. 

ŞİFRE: SAKAL VE ARAPÇA KOL BANDI

IŞİD'in YPG'nin kontrolündeki bölgeye saldırmasının ardından HDP'li vekiller sık sık 'Sakallı kişiler saldırıyor' vurgusu yaparak belirli bir toplumsal kesimi hedef haline getirmiş ve 6 - 7 Ekim olayları olarak bilinen süreçte Yasin Börü, Riyad Güneş ve Turan Yavaş gibi sembol isimlerin de aralarında bulunduğu dindar kimliğiyle tanınan Kürtler katledilmişti. 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
'Talimatla baş açan şereften bahsedebilir mi'
Başbakan Davutoğlu, "Hanımefendi MHP'den milletvekili seçildi. Talimat geldi, Bahçeli o aziz kadının başını açıp Meclis'e gönderdi. Talimatla baş açan, şereften bahsedebilir mi?" dedi.
Başbakan'dan dolar yorumu: Ayakta kalmaya çalışacağız
Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'de yaşanan ekonomik gelişmeler konusunda açıklamalarda bulundu...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Pekin'de
1/10 Tweetle Facebook'ta paylaş Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumu'na katılmak ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile temaslarda bulunmak üzere Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'e geldi.
Erdoğan'ın yemeğine katılmayan tek lider O!
Kıbrıs'ta barış görüşmelerinin temsilcilerinden Rum lider Anastasiadis, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya tavır göstererek yemeğe katılmadı.
Ak Saray'da Sürpriz Görüşme
Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Sani, sabah saatlerinde sürpriz bir şekilde Türkiye’ye geldi. Al Sani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüyor.
Başbakan Davutoğlu: ''Kimse bize demokrasi dersi veremez”
Başbakan Ahmet Davutoğlu, ''O şehit ailesinin, şehit savcımızın yaşayan son resmini bu şekilde görmeleri onların ruh dünyalarında nasıl bir etki bıraktı? Kimsenin buna hakkı yok'' dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR