Suriye'nin katili Esed: Cani değil vatanseverim (!)
Suriye'de Rusya destekli operasyonlarla sivilleri katleden Beşşar Esed, gerçekleştirdiği katliamlar için 'cani değil vatanseverim' dedi.
14 Temmuz 2016 - 12:29:32
 

ABD'nin NBC televizyonuna röportaj veren Beşşar Esed, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kendisinden görevini bırakmasını hiçbir zaman istemediğini söyledi. Esed, NBC'ye Putin'le olan ilişkisini "Çok içten, çok dürüst, karşılıklı saygıya dayanıyor" sözleriyle tanımladı.

PUTİN'E ÖVGÜLER DİZDİ

Euronews'in haberine göre; Esed, Putin ile her zaman dürüst ve karşılıklı saygıya dayalı ilişki içinde olduklarını belirtti. Esed, Rusya'nın ülkesine verdiği askeri desteğin mücadelelerine güç kattığını ve gidişatın seyrine etki ettiğini vurguladı.

"CANİ DEĞİL VATANSEVERİM"

Esed, "Umarım tarih beni Suriye'nin terörizmden koruyucusu olarak görür. Ülkenizi teröristlerden korumak için onları öldürüp mağlup ederseniz cani değil, vatansever olursunuz."

ABD'Yİ ELEŞTİRDİ

Rusya'nın Suriye ordusuna terörle mücadele çerçevesinde destek verdiğini iddia edenBeşşar Esed, ABD'nin ise tam tersine hava saldırılarıyla ülkesinin menfaatlerine zarar verdiğini ve Washington'un Suriye'de gayri ciddi olduğunu iddia etti.

"TEK KELİME ETMEDİLER"

Esed, “Putin ya da Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un kendisine Suriye'deki geçiş döneminden bahsedip bahsetmediğine” ilişkin bir soru üzerine, “Bununla ilgili tek kelime etmediler” şeklinde konuştu.

ABD-RUSYA GÖRÜŞMESİ

Esed, Putin ve perşembe günü Moskova'yı ziyaret edecek ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin kendisini görevden ayrılmak zorunda bırakacak bir anlaşmaya varacakları konusunda kaygılı olmadığını açıkladı. Esed, “Çünkü onların politikaları, yani Rusya'nın politikası, anlaşma yapmaya değil, değerlere dayalı” dedi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
ABD’nin nükleer atık deposunda büyük sızıntı!
ABD’nin yıllarca nükleer denemeleri için kullandığı Büyük Okyanus’taki Marshall Adaları’nda bırakılan nükleer atıkların sızıntı yaptığı belirtiliyor. Büyük Okyanus’un ortasında bir kubbe şeklinde inşa edilen nükleer atık deposundan tehlike sızmaya başladı.
'Rafsancani öldürüldü' iddiası İran'ı karıştırdı!
Eski İran Cumhurbaşkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani'nin hayatını kaybetmesi ardından ortaya atılan 'öldürüldü' iddiası İran'ı karıştırdı.
ABD'den Türkiye'ye mektup
ABD Savunma Bakanı Sn. James Mattis, Milli Savunma Bakanı Sn. Fikri Işık’a hitaben bir mektup gönderdi.
Katar'dan yeni açıklama!
Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, CNN International kanalına verdiği mülakatta, "saldırganca bir eylem, bağımsız ve egemen bir ülkeye hakaret" dedi.
ABD İstihbarat Şefi’nden manidar Suudi Arabistan ziyareti
ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Clapper S.Arabistan’da üst düzey görüşmeler yapması zamanlama açısından dikkat çekti
Şam'dan ABD'ye cevap!
Şam rejimi ABD'nin, 'Esed kimyasal bir saldırı hazırlığında' iddiasını reddetti.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI