Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Almanya'da Türkiye'ye destek mitingleri yasaklanabilir
Almanya'da Hristiyan Birlik partileri, Türklerin darbe girişimine karşı yaptıkları gösterilere tepki gösterdi.
27 Temmuz 2016 - 13:58:18
 

DW Türkçe'nin aktardığı habere göre; Haber portalı Spiegel'e konuşan Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) Genel Sekreteri Andreas Scheuer, Türkiye'deki iç politik sorunların Almanya'ya taşınamayacağını söyleyerek, "Türk iç politikasına angaje olmak isteyenler, elbette bu ülkeyi terk edebilir ve Türkiye'ye geri dönebilirler" diye konuştu. Scheuer, "Toplanma ve gösteri düzenleme özgürlüğü, Türkiye'deki iç sorunların ve şiddetin Almanya'ya taşınması değildir" dedi.

"YASAK BAŞVURUSU İNCELENEBİLİR"

Hristiyan Demokrat Birlik'in iç politika uzmanı Wolfgang Bosbach da gösteri yasağının gündeme gelebileceğini ifade etti. Bosbach, "Gösteri yasağının önündeki engeller bilindiği gibi oldukça yüksek. Ancak ilgili makamlar, planlanan gösteride cezai ya da şiddet eylemleri meydana gelebileceğine ilişkin somut bilgilere sahipse, gösterinin yasaklanmasına ilişkin bir başvuru ciddiyetle incelenmelidir" diye konuştu.

Bosbach, Erdoğan taraftarları ile Erdoğan karşıtlarının karşı karşıya gelmesini engellemek zorunda olduklarını vurgulayarak sadece siyasi söylemlerin değil, şiddetin de Almanya sokaklarına taşınabileceğine işaret etti.

"GÖSTERİ BARIŞÇIL OLMALI"

Sosyal Demokrat Parti sözcüsü Burkhard Lischka da yasağın yasal açıdan zor olduğuna işaret etti. Gösterinin barışçıl şekilde düzenlenmesinin garanti edilmesi gerektiğini vurgulayan Lischka, böyle bir gösterinin Almanya'daki Türkler arasındaki bölünmeyi daha da derinleştirmesinden endişe ettiğini dile getirdi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Şok iddia! Beyaz Saray Suriye tasarısını engelledi
Beyaz Saray'ın ABD Kongresi'ndeki iki partinin desteğiyle hazırlanan ve Suriye'ye yönelik yaptırımları öngören yasa tasarısının oylanmasını ‘gizlice’ engellediği iddia edildi.
Türkiye'nin 'B Planı' hazır! 12 ülkeye destek
Bakanlık, Rus turist kaybını telafi etmek amacıyla ‘B’ planı hazırladı. İlk etapta yakıt desteği verilen ülke sayısı 12’ye çıkartılacak.
Ebola Batı Afrika'da Binlerce Can Aldı
Dünya Sağlık Örgütü, Ebola virüsünden etkilenen Batı Afrika ülkeleri Liberya, Gine ve Sierra Leone'de ölenlerin sayısının 10 bini aştığını bildirdi.
Salih Müslim'in ziyareti Türkmenleri kızdırdı
Salih Müslim, Kerkük'ü ziyaret ederek buranın kendileri için kutsal olduğunu söyledi, Türkmen Cephesi ise tepki gösterdi
ABD polisinin duygulandıran Erdoğan yorumu
Göç ettiği ABD'de polis olan Rizeli Hakan Karaali, Müslümanlarla olan diyaloğunu anlattığı sırada gözyaşlarını tutamadığı görüntüler fenomen oldu. Karaali, insanların kendisine, "Her gün Cumhurbaşkanın ve sizin için dua ediyorum. Allah razı olsun" dediğini söyledi.
İran ve İsrailli iki yazarın Erdoğan ve AK Parti görüşleri
İranlı yazar: Erdoğan imparatorluk peşinde; İsrailli yazar: AK Parti kendisini bitiriyor
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR