Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
''Silahlara Veda Mitingi'' Düzenliyoruz!
Yıllarca devam eden ve binlerce kardeşimizin canına mal olan silahlar sustu. Şimdi sıra sivil birlik ve beraberlikte!
23 Subat 2015 - 13:59:25
Sivil Düşünce Haber Sitesi öncülüğünde, içine STK ve kurumların da dahil olacağı kitlesel bir 'Sivil Barış Mitingi' düzenlemek için kollarımızı sıvadık.
Sivil Düşünce Genel Yayın Yönetmeni ve AK Parti Ağrı Milletvekil A.Adayı Semra Polat ve Milat Gazetesi yazarı Ufuk Coşkun'un önceliğinde gerçekleştirlecek mitinge yazarlarımız; Yayın Yönetmeni ve Yazar Güldalı Coşkun, Yazar Ercüment Yıldırım, AK Parti Ankara Milletvekili A.Adayı Av. Özlem Ağca, Av. Oğuz Ağca, Milat Gazetesi yazarı Faruk Aksoy, yazar İsmail Özcan, Murat Parıltı, Behçet Canöz, Ahmet Pekiyi, Koray Şerbetçi...vd daha birçok yazar, gazeteci ve STK yetkilisi gerçekleştireceğimiz mitinge katkılarını sundular.

2009'da temelleri atılan, AK Parti Hukümetinin öncülünde başlatılan özüm ve Barış Süreci, Abdullah Öcalan'ın desteği ile birlikte ülkede bahar havası niteliğinde barış havası estirerek halkımıza umut ışığı oldu. 


Yıllardır barış adına başlatılan her çabayı, yazılan her satırı, söylenen her sözü önemsedik/önemsiyoruz. Abdullah Öcalan’ın PKK’nin silahları bıraktığına yönelik yaptığı duyurular hepimizi yürekten heyecanlandırıyor. 

Milat Gazetesi ve Sivil Düşünce Haber Sitesi Yazarı Ufuk Coşkun da bugün kaleme aldığı yazıda mitinge destek verdiğini ve bu mitingin ülkenin her yerinden gerçekleştirilecek katılımlarla büyük bir barış şölenine dönüşeceğine olan inancını yineledi.

Ufuk Coşkun'un yazısından kesitler:
''

Yıllardır barış adına başlatılan her çabayı, yazılan her satırı, söylenen her sözü önemsiyorum. Fakat en esaslı sözü halk söyler diyorum ben. Bu anlamda sevgili dostum Faruk Aksoy ile birlikte başta hükümete ve ülkedeki tüm sendikalara bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Hükümetin de destek vereceği insan hakları derneklerinin, sendikaların, sivil toplumun aktif rol oynayacağı en az 100 bin Türkün ve Kürdün bir araya gelip Silahlara Veda Mitingi yapmasına ortam hazırlasınlar. Tamamen sivil, sessiz sakin, sloganların atılmadığı, Türkçe ve Kürtçe silahların bırakılmasına dönük hazırlanan pankartlarıyla düzenlenecek büyük bir mitinge imza atabiliriz. 100 bin Türk ve Kürt, Türkçe ve Kürtçe pankartlar eşliğinde ellerinde karanfilleriyle birlikte silahlara veda diyebilir. Provokatörlere pirim vermeden, çatışma ortamı isteyen sözde aydınlara, siyasi partilere ve derin yapılara inat tek bir yürek olup barış sesimizi yükseltebiliriz.

 

Evet, buradan tüm sendikalara, sivil örgütlere, duyarlı, vicdan sahibi Türklere ve Kürtlere sesleniyoruz.Gelin hep birlikte ses verelim. Bilinmelidir ki hiçbir söz, hiçbir yazı halkın tek yürek olup söyleyeceği silahlara bırakın çağrısından daha tesirli olamaz. Cumhuriyet tarihinin en demokratik en anlamlı en olaysız tek bir sloganın bile atılmadığı bu miting, halkın barışa ve çözüme sahip çıktığının en bariz göstergesi olacaktır. Hükümete de sesleniyoruz. Gelin bu anlamlı mitinge önayak olun. Çözüm süreci boyunca sessizliğini koruyan sivil örgütler; gelin siz de bu anlamlı mitingle sessizliğinize bir son verin.

 

Ehl-i vicdan sahibi yazar dostlarımıza da sesleniyoruz. Gelin siz de  bu mitingin gerçekleşmesi için destek verin. Barış ancak özgürlükçü, sağduyulu insanların Türküyle Kürdüyle, tüm farklı kesimleriyle birlikte yaşama arzusu güdenlerin işidir. Ve çok şükür buna müsait bir imkân yakaladık. Bu ülkede erdem ve ahlak sahibi insanların vereceği mücadele Türkiye’nin kaderini belirleyecektir. Kalıplaşmış kavramların, korkuların ve vehimlerin ötesinde duru bir zihinle insanlığımızı ön plana çıkartarak kendi aramızda özgürleşmeyi, barışı, huzuru, hukuku ve adaleti sağlamanın yol ve yöntemlerini aramak durumundayız. Herkes elini vicdanına koyarak bu meseleyi önce insani açıdan yaklaşmak durumundadır. Gelin Türkiye’nin en anlamlı, en demokratik, en ahlaki en vicdani mitingine imza atalım. SİLAHLARA VEDA MİTİNGİ.'' yazının devamı: http://www.milatgazetesi.com/silahlara-veda-mitingi-sosyalmedya-son-dakika-haberi/66895/#.VOsMGHysUke

K: Sivil Düşünce

  
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 1 Yorum )
hulya kara
3 Yıl önce
akp agrı milletvekili aday adayi seni şimdiden bu miting ndeniyle kutlarım inşallah o olama günü kirlilik yappanlar bu mitingi görünce uslanacaklar
BENZER HABERLER
Süreci sonuca ulaştırmakta kararlıyız
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, HDP heyetiyle görüşme sonrasında, "Silahların devre dışı kalması demokratik gelişime hız katacaktır. Süreci nihai sonuca ulaştırmakta kararlıyız" dedi.
Çözüm süreci bayramı da beraberinde getirdi
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı köy okullarında okuyan çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yıllarca yasaklı olan ve çözüm süreciyle beraber serbest olan yaylalarda barış havasında kutluyor.
'Gidişatı sekteye uğratacak yayın sorumsuzluktur'
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı yayınlarına dair, "Operasyon görüntüleriyle işin gidişatını sekteye uğratacak yayın yapmak sorumsuzluktur" dedi.
Çözüm Süreci danışmanlığı Ensaroğlu'na teklif edildi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mazlum-Der eski Başkanı Yılmaz Ensaroğlu'na başdanışmanlık teklif etti. Çözüm sürecinden sorumlu olması beklenen Ensaroğlu da teklife yeşil ışık yaktı.
Almanya Dışişleri'nden Türkiye'ye 'Çözüm Süreci' uyarısı
Terör örgütü PKK ile çatışmaların artması ve buna bağlı olarak şiddetin tırmanmasından endişe ettiğini belirten Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, barış sürecinde yaşanacak bir aksamanın bölge için ölümcül sonuçlar doğurabileceğini söyledi.
Sabotaj girişimlerine rağmen süreç devam ediyor
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, çözüm sürecine ilişkin, "Sabotaj girişimlerine rağmen sürecin devam ediyor olması önem ifade ediyor" dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR