''Silahlara Veda Mitingi'' Düzenliyoruz!
Yıllarca devam eden ve binlerce kardeşimizin canına mal olan silahlar sustu. Şimdi sıra sivil birlik ve beraberlikte!
23 Subat 2015 - 13:59:25
Sivil Düşünce Haber Sitesi öncülüğünde, içine STK ve kurumların da dahil olacağı kitlesel bir 'Sivil Barış Mitingi' düzenlemek için kollarımızı sıvadık.
Sivil Düşünce Genel Yayın Yönetmeni ve AK Parti Ağrı Milletvekil A.Adayı Semra Polat ve Milat Gazetesi yazarı Ufuk Coşkun'un önceliğinde gerçekleştirlecek mitinge yazarlarımız; Yayın Yönetmeni ve Yazar Güldalı Coşkun, Yazar Ercüment Yıldırım, AK Parti Ankara Milletvekili A.Adayı Av. Özlem Ağca, Av. Oğuz Ağca, Milat Gazetesi yazarı Faruk Aksoy, yazar İsmail Özcan, Murat Parıltı, Behçet Canöz, Ahmet Pekiyi, Koray Şerbetçi...vd daha birçok yazar, gazeteci ve STK yetkilisi gerçekleştireceğimiz mitinge katkılarını sundular.

2009'da temelleri atılan, AK Parti Hukümetinin öncülünde başlatılan özüm ve Barış Süreci, Abdullah Öcalan'ın desteği ile birlikte ülkede bahar havası niteliğinde barış havası estirerek halkımıza umut ışığı oldu. 


Yıllardır barış adına başlatılan her çabayı, yazılan her satırı, söylenen her sözü önemsedik/önemsiyoruz. Abdullah Öcalan’ın PKK’nin silahları bıraktığına yönelik yaptığı duyurular hepimizi yürekten heyecanlandırıyor. 

Milat Gazetesi ve Sivil Düşünce Haber Sitesi Yazarı Ufuk Coşkun da bugün kaleme aldığı yazıda mitinge destek verdiğini ve bu mitingin ülkenin her yerinden gerçekleştirilecek katılımlarla büyük bir barış şölenine dönüşeceğine olan inancını yineledi.

Ufuk Coşkun'un yazısından kesitler:
''

Yıllardır barış adına başlatılan her çabayı, yazılan her satırı, söylenen her sözü önemsiyorum. Fakat en esaslı sözü halk söyler diyorum ben. Bu anlamda sevgili dostum Faruk Aksoy ile birlikte başta hükümete ve ülkedeki tüm sendikalara bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Hükümetin de destek vereceği insan hakları derneklerinin, sendikaların, sivil toplumun aktif rol oynayacağı en az 100 bin Türkün ve Kürdün bir araya gelip Silahlara Veda Mitingi yapmasına ortam hazırlasınlar. Tamamen sivil, sessiz sakin, sloganların atılmadığı, Türkçe ve Kürtçe silahların bırakılmasına dönük hazırlanan pankartlarıyla düzenlenecek büyük bir mitinge imza atabiliriz. 100 bin Türk ve Kürt, Türkçe ve Kürtçe pankartlar eşliğinde ellerinde karanfilleriyle birlikte silahlara veda diyebilir. Provokatörlere pirim vermeden, çatışma ortamı isteyen sözde aydınlara, siyasi partilere ve derin yapılara inat tek bir yürek olup barış sesimizi yükseltebiliriz.

 

Evet, buradan tüm sendikalara, sivil örgütlere, duyarlı, vicdan sahibi Türklere ve Kürtlere sesleniyoruz.Gelin hep birlikte ses verelim. Bilinmelidir ki hiçbir söz, hiçbir yazı halkın tek yürek olup söyleyeceği silahlara bırakın çağrısından daha tesirli olamaz. Cumhuriyet tarihinin en demokratik en anlamlı en olaysız tek bir sloganın bile atılmadığı bu miting, halkın barışa ve çözüme sahip çıktığının en bariz göstergesi olacaktır. Hükümete de sesleniyoruz. Gelin bu anlamlı mitinge önayak olun. Çözüm süreci boyunca sessizliğini koruyan sivil örgütler; gelin siz de bu anlamlı mitingle sessizliğinize bir son verin.

 

Ehl-i vicdan sahibi yazar dostlarımıza da sesleniyoruz. Gelin siz de  bu mitingin gerçekleşmesi için destek verin. Barış ancak özgürlükçü, sağduyulu insanların Türküyle Kürdüyle, tüm farklı kesimleriyle birlikte yaşama arzusu güdenlerin işidir. Ve çok şükür buna müsait bir imkân yakaladık. Bu ülkede erdem ve ahlak sahibi insanların vereceği mücadele Türkiye’nin kaderini belirleyecektir. Kalıplaşmış kavramların, korkuların ve vehimlerin ötesinde duru bir zihinle insanlığımızı ön plana çıkartarak kendi aramızda özgürleşmeyi, barışı, huzuru, hukuku ve adaleti sağlamanın yol ve yöntemlerini aramak durumundayız. Herkes elini vicdanına koyarak bu meseleyi önce insani açıdan yaklaşmak durumundadır. Gelin Türkiye’nin en anlamlı, en demokratik, en ahlaki en vicdani mitingine imza atalım. SİLAHLARA VEDA MİTİNGİ.'' yazının devamı: http://www.milatgazetesi.com/silahlara-veda-mitingi-sosyalmedya-son-dakika-haberi/66895/#.VOsMGHysUke

K: Sivil Düşünce

  
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 1 Yorum )
hulya kara
3 Yıl önce
akp agrı milletvekili aday adayi seni şimdiden bu miting ndeniyle kutlarım inşallah o olama günü kirlilik yappanlar bu mitingi görünce uslanacaklar
BENZER HABERLER
Çözüm Süreci'nde kararlıyız
Başbakan Yardımcısı Arınç, "Hükümet adına, Çözüm Süreci'nde yapmamız gereken her şeyi yapıyoruz, yapacağız, bunda kararlıyız" dedi.
“Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin önündeki tek şanstır''
Gazeteci-yazar Yusuf Kaplan çözüm sürecinin önemine değinerek 'Bizim kaybedecek vaktimiz yok. Yoksa çözüm sürecini patlatacaklar' dedi.
Çözüm süreci meyvelerini veriyor
Bir taraftan çözüm sürecinin devam etmesi diğer taraftan silahların bırakılması konusundaki görüşmeler yöreye hayat veriyor.
"Kürt Meselesine İslami Çözüm" çalıştayı
Diyarbakır'da yapılan "Kürt Meselesine İslami Çözüm" çalıştayı, sonuç bildirgesinin okunmasıyla sona erdi.
Bakan Yılmaz: Çözüm süreci, insanların hakkını iade etmektir
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, çözüm sürecinin, insanların hakkını iade etmek olduğunu söyledi.
Akdoğan: 'AK Parti varsa çözüm süreci var'
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 'Eğer, AK Parti güçlü bir şekilde varsa çözüm süreci var, AK Parti güçlü bir şekilde varsa yeni anayasa yapılabilir. AK Parti güçlü değilse bunların hiçbiri olmaz' dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI