Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Erdoğan bayram namazı sonrası açıklamada bulundu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Maslak'ta bulunan Fatih Ormanı Camii'nde kıldı. Erdoğan, bayram namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu
12 Eylül 2016 - 11:55:22
 

Sizlerin ve bütün vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Bugün bayram ama bizim terörle mücadelemiz bayram demeden devam ediyor. Bu anlayış içerisinde gerek siyasi, gerekse de askeri olarak ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz. Bazı medya organlarında 'taraflar' diye bir şeyler kullanılıyor. Devlet, hiç bir zaman terör örgütünü taraf olarak kabul etmez.

CERABLUS OPERASYONU

Bizim 90-95 km'lik bir planımız vardı. Bunu Putin ve Obama ile de görüştük. Bunu başaralım dedik. Uçuşa yasak bölge önerdik. Biz kendi sınırlarımızı korumakla mükellefiz. Neden Kilis hergün tedirginlikle yaşasın, neden sınırda yaşayan vatandaşlarımızın can sağlığı tehlikeye girsin? Son Gaziantep saldırısıyla, sivilleri hedef alan saldırıyla artık durmamız, sınırımızdaki DAEŞ ve PKK tehlikesini sonlandırmak zorundayız.

BELEDİYELERE KAYYUM ATANMASI

Bu adım bana göre çok geç kaldı. Daha önce yapılması gereken bir şeydi. Belediye başkanlığı yapmış biri olarak konuşuyorum. Size bir yetki verildiğinde siz teröre destek vermekle, hendek açmakla mükellef değilsizniz. Siz vatandaşa hizmet etmekle mükellefsizniz. Bu belediyelere verilen mali destek hizmete değil, terör örgütlerine aktı. Belediyeler araçlarını bombalı saldırılarda kullandı, terör örgütlerine mühimmat taşındı. Tüm bu incelemeler yapıldı ve yargı kararını verdi. Temennim odur ki bu 28 belediye örnek davranışlarda bulunur, yaptığı hizmetlerle vatandaşların hayatını kolaylaştır.

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ

Çevre düzenlemeleri bitince daha güzel olacak. İstanbulumuza çok farklı bir gerdanlık oldu. Kolaylık getirdi belli saatlerde henüz yoğunluk yok. Asya -  Avrupa, Avrupa -  Asya geçişleri rahat olacak. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki gibi olmayacak.  Çevre yolları bitince çok daha iyi olacak.

HABERTÜRK.COM

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Erdoğan İlim Yayma Genel Kurulu'nda konuşuyor
Cuhmurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da İlim Yayma Genel Kurulu'nda konuşuyor
Davutoğlu AKPM'de konuşma yapacak
Strasbourg'a Başbakan Ahmet Davutoğlu, yapacağı konuşmayla bir ilki gerçekleştirecek.
CHP'li Ediboğlu'ndan şok iddia
Eski CHP Hatay Vekili Ediboğlu, Suriye’de ılımlı muhalefet kalmadığını, ılımlı olarak adlandırılan grupların kendilerine verilen para, silah ve mühimmatı IŞİD’e ya da El Nusra’ya aktardıklarını söyledi. Ediboğlu, Rusya’nın hava operasyonları nedeniyle özellikle Çeçen ve Kafkas kökenli çok sayıda cihatçının Hatay’da ev kiraladıklarını belirtti.
'Vatandaşımız istikrardan yana tavrını koyacak'
Maliye Bakanı Şimşek, "Türkiye'yi sıkıntıya sokmayacak çerçevede bol keseden atılabiliyorsa bu Maliye Bakanı neden atmıyor? Vatandaşımız istikrardan yana tavrını koyacak" dedi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD garanti verdi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı canı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Erdoğan: Suriye'nin kuzeyinde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz
Akçakale'de konuşan Erdoğan 'Yanınızda kim olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti devleti Suriye'nin kuzeyinde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyecektir' dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR