Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Akşener'den Erdoğan'a faks
MHP’den ihraç edilen Akşener, 'FET֒nün MHP’ye sızma operasyonu' kapsamında gözaltına alınanlara sahip çıkmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı. Akşener, telefonla ulaşamadığı Erdoğan’a faks göndererek, bu isimlerin FETÖ ile bağlantısı olmadığını belirtti.
17 Eylül 2016 - 13:09:58
Cumhuriyet Gazetesi'nden Selda Güneysu'nun haberine göre, MHP’den ihraç edilen genel başkan adayı Meral Akşener, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan 'FETÖ’nün MHP’ye sızma operasyonu' kapsamında gözaltına alınan isimlere sahip çıktı. Akşener’in gözaltına alınan isimlerle ilgili 'bir yanlışlık olduğu' gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı aradığı, daha sonra da Cumhurbaşkanlığı’na faks gönderdiği öğrenildi. Akşener’in faksta 'operasyon kapsamında kendisini destekleyen isimlerin gözaltına alınmasının dikkat çekici olduğunu' belirterek, “Türk milliyetçisi isimleri FETÖ’cü ilan etmenin yanlış olduğunu, bu isimlerin FETÖ’yle mücadele eden isimler olduğunu” ifade ettiği belirtildi. Cumhurbaşkanlığı’ndan da Akşener’e, 'bu isimlerle ilgili iddiaların incelendiği' yönünde bilgi verildiği kaydedildi.
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Arınç'tan sitemkar açıklama: 'Biz'dik, 'ben'e döndük
Eski Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AKP'nin 13 yıllık sürecini anlatırken, "AK Parti'nin kuruluş yıllarında 'biz'dik, ama maalesef şimdi 'ben'e döndük" dedi.
AK Parti MKYK kararını açıkladı
AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu 21 Mayıs'ta gerçekleşmesi öngörülen olağanüstü kongre tarihini oyladı ve oy birliğiyle durumu kesinleştirdi.
Erdoğan: Suriye'nin kuzeyinde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz
Akçakale'de konuşan Erdoğan 'Yanınızda kim olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti devleti Suriye'nin kuzeyinde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyecektir' dedi.
Davutoğlu: 'Dün yargıda bir darbe yapmaya kalkıştılar'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Dün yargıda bir darbe yapmaya kalkıştılar. Asliye Hukuk Mahkemesi yetkili olmadığı halde yasaların tümüyle dışına çıkarak, haklarında dava yürüyen tutuklularla ilgili tahliye kararı aldı. Yetkin yok, yasal hiçbir zemini yok. Hala şunu demeye çalışıyorlar, 'paralel olarak biz buradayız, güçlüyüz' ifadelerini kullandı.
Başbakan Binali Yıldırım'dan açıklamalar
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.
Erdoğan ve Trump'tan ortak basın açıklaması!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray'da ortak basın toplantısı düzenledi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR