Bakan Yılmaz: İhtiyatlı olun paranoyak olmayın
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, İkinci darbe girişimi iddialarına ilişkin, 'İhtiyatlı olmak güzel bir şey, paranoyak olmak ise hastalıklı bir ruh halidir. Bu ikisini birbirinden çok iyi ayırt etmemiz lazım' dedi.
27 Eylül 2016 - 14:42:47
 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ikinci darbe girişimi iddiasına ilişkin,"İhtiyatlı olmak güzel bir şey, paranoyak olmak ise hastalıklı bir ruh halidir. Bu ikisini birbirinden çok iyi ayırt etmemiz lazım." dedi.

Moody's'in kararının ardından kısa vadeli finansal piyasalarda birtakım etkilenmelerin olabileceğini dile getiren Yılmaz, "Bu hareketlenmeyi de gördük zaten. Bundan sonraki süreçte bunları telafi edici bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Aslolan piyasalardaki kısa dönemli dalgalanmalar değil reel ekonomidir; üretimin, yatırımın, istihdam ve büyümenin devamıdır. İnşallah Türkiye bu doğru yolda devam edecek." açıklamasında bulundu.

FETÖ'cülerin kriptolu "ByLock"u kullananlar arasında birçok siyasi, milletvekili olduğu iddiasına ilişkin Yılmaz, şunları söyledi:

"İsimlendirilmeyen hiçbir iddiayı doğrusu ciddiye almıyorum. Varsa bir iddiası olan bunu isimlendirmeli ve delillendirmeli. Bu olmadığı sürece dedikodular üzerinden bir tartışma yürütmüş oluruz. Bu, topyekun siyaset kurumuna da demokrasimizin gücüne de gerçek anlamda FETÖ ile mücadeleye de zarar verir. Biz dedikodularla hareket edemeyiz. Kaynağı belirsiz, isim zikredilmeyen birtakım spekülasyonlarla da meşgul olamayız. Yapmamız gereken, her şeyi açık bir şekilde ortaya koymak, delillendirmek ve üzerine gitmektir."

Delillendirildiği sürece hiç kimsenin bir imtiyazının bulunmadığını belirten Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kim olursa olsun hesabını vermek durumundadır. Ama birtakım spekülatif sayılarla, kaynağı belli olmayan birtakım bilgilerle hareket edersek doğru yapmamış oluruz. Bizim ülkemiz ciddi bir ülke, ciddi bir demokrasimiz var, kurumlarımız var. Dolayısıyla bizim yapmamız gereken, delilli bir şekilde ortaya konulan iddiaların kaynağına bakarak hareket etmektir. Bunun dışındaki tartışmaları lüzumsuz tartışmalar olarak görüyorum."

Türkiye'nin bu badireyi atlattığının altını çizen Cevdet Yılmaz, şöyle söyledi:

"Bir kaosa sürükleyeceklerdi ülkeyi, gerçekten büyük bir yıkıma yol açacaklardı. Bunu çok şükür ülkemiz atlattı. Ama rehavete kapılmamamız gerekiyor. 'Bunu atlattık, her şey bitti.' diye bakmamamız lazım. 15 Temmuz'u hiçbir zaman unutmamak lazım. O sıcaklığını hep hissetmemiz ve bunun gereğini yapmamız lazım. Niçin? Bir daha 15 Temmuz'lar yaşanmasın diye. Diğer taraftan da paranoyak da olmamamız lazım. Yani ihtiyatlı olmak güzel bir şey, paranoyak olmak ise hastalıklı bir ruh halidir. Bu ikisini birbirinden çok iyi ayırt etmemiz lazım. Halkı gereksiz bir korkuya, endişeye sevk etmek de doğru bir yaklaşım değil. İhtiyatlı olmalıyız ama halkımızı da böyle paniğe, korkuya sevk eden söylemlerden de uzak durmalıyız. Akılcı bir şekilde bu orta yolu tutturmalıyız diye düşünüyorum." 

 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
HDP Milletvekili Zeydan: PKK sizi tükürüğüyle boğar
PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarının savaş uçakları tarafından bombalanmasına HDP'li vekilden skandal yorum geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik çağrı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Borsa İstanbul Gong Töreni'nde gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
İşte Erdoğan ile Putin'in görüşeceği tarihler!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında plananan görüşmenin tarihini açıkladı
Kılıçdaroğlu'ndan 'ihraç' resti!
CHP Genel Başkanı, bugünkü grup toplantısında 'Parti içi kavga edenleri gerekirse kapının önüne koyacağız' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa'da gurbetçilere seslendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'da teröre karşı tek ses mitinginde on binlerce gurbetçiye seslendi.
Bahçeli Ankara Adliyesi'nde
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli adliye çıkışında açıklamalarda bulundu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI