'Muhalefetin Erdoğan tavrı belli oldu'
TBMM’nin bugün yapılacak 26. dönem ikinci yasama yılı açılış töreninde CHP ve HDP vekillerin Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'e girerken ve çıkarken protesto edeceği belirtildi.
01 Ekim 2016 - 13:50:23
Hürriyet gazetesinin haberine göre, HDP, dün parti grubunu toplayarak törene ilişkin tavrını netleştirdi. Alınan karara göre HDP’liler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın salona girişinde ayağa kalkmaması ve alkışlamaması bekleniyor.

CHP’nin tavrını ise geçtiğimiz günlerde Grup Başkanvekili Levent Gök açıklamıştı. Gök, Meclis’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı saygı ile karşılayacaklarını söylemişti. CHP’lilerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salona gelişinde ayağa kalkması, çıkışta ise kalkmaması bekleniyor. Ancak bazı CHP’lilerin Erdoğan’ın gelişinde de ayağa kalkmayabileceği belirtiliyor. Meclis'in geçen yıl yasama yılı açılış töreninde, bazı CHP’liler ayağı kalkmayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepkilerini ortaya koyarken, HDP Grubu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuştuğu sırada Genel Kurul salonunu terk etmişti.
 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Atalay: Van'da sadece AK Parti ve HDP'nin...
AK Parti Van 1'inci sıra milletvekili adayı Beşir Atalay, kentte sadece Ak Parti ve HDP'nin seçim çalışması yürüttüğünü belirtti.
Erdoğan Demirtaş için savcıları göreve çağırdı
Erdoğan, HDP eş başkanı Demirtaş'ın Sur çağrısı ile ilgili soruya "Savcılar üzerilerine düşeni yapmalı" diye cevap verdi
Erdoğan'dan Sisi'ye sert tepki
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilay'ın iftar programında önemli açıklamalarda bulundu.
'Barışı istemeyenler sistemin değişikliğini istemeyenlerdir'
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'ın "barışın kalbi" olduğunu belirterek, "Barışı istemeyenler sistemin değişikliğini istemeyenlerdir. Türkiye'nin mevcut yapısını korumak isteyenler hep engel oldu" dedi.
AK Parti MYK listesi belli oldu
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti MYK üyelerini açıkladı.
Başbakan Yıldırım: Bayrak indirme olayı provokasyon
Habertürk'ten Muharrem Sarıkaya'ya konuşan Başbakan Binali Yıldırım dün İstanbul'daki Başkonsoloğu'ndaki Hollanda bayrağının indirilip yerine Türk bayrağı asılmasını provokasyon olarak niteledi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI