Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
NATO'dan kritik Türkiye açıklaması
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 'Türk askerine saldırıs olursa ve Türkiye NATO'dan yardım isterse ne yapılacak' sorusunu cevapladı
14 Ekim 2016 - 17:08:31
 

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve İtalya Dışişleri Bakanı Gentiloni, Roma'daki NATO Koleji'nde "NATO'nun Akdeniz ve Orta Doğu'da Ortaklarıyla İşbirliği" başlıklı konferansa katıldı.

Stoltenberg, konferans sırasında gazetecilerin, "Türkiye askerlerinin şiddet kullanılarak bölgeden çıkarılmaya çalışılması durumunda, NATO'dan yardım isterse ne yapılacak?" sorusunu yanıtlarken, "Türkiye, Suriye ve Irak’taki durumdan en çok etkilenen NATO ülkesi" dedi ve ekledi:

"Türkiye kendini savunması gereken pek çok terör saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Ayrıca unutulmamalıdır ki, Türkiye en yüksek göçmen nüfusunu barındıran ülke. Hepimiz kabul etmeliyiz ki, Türkiye jeopolitik ve jeostratejik konumu nedeniyle önemli bir NATO müttefikidir. NATO olarak biz, Suriye ve Irak’taki bu duruma bir çözüm bulacak her türlü çabayı destekleyeceğiz. NATO aynı zamanda koalisyon güçlerini de hem DAEŞ’le savaşlarında askeri olarak hem de politik müzakerelerde desteklemeye devam edecektir. Bu uzun bir yol, güç bir iş; ancak, hafta sonu çok önemli olduğunu düşündüğümüz görüşmeler yapılacak."

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Brüksel'deki patlamalarla ilgili şoke eden iddia
Belçika’nın Brüksel kentindeki Zaventem Havalimanı’nda bu sabah saatlerinde art arda iki patlama oldu.
Japon Başbakan'dan ağlayarak IŞİD yemini
IŞİD'in alıkoyduğu ikinci Japon rehine Kenji Goto'nun öldürüldüğünü açıklamasıdan sonra konuşan Japon Başbakan Abe sert bir açıklama yaptı.
'Seçimler halkın demokrasiye bağlılığını gösterdi’
Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbojorn Jagland, ‘’Türkiye’de seçimlerin halkın demokrasiye güçlü bağlılığını gösterdiğini’’ söyledi.
CIA’nın oyun içinde oyunu : Pokemon Go
CIA’in çocukları yönlendirmek için kullandığı ortaya çıkan oyun sayesinde, çocuklar gerçek hayat, kendi inanç ve kültüründen koparılıyor.
Putin'den çok tartışılacak Donbas kararnamesi
Putin, Ukrayna’da ayrılıkçıların kontrolü altındaki Donbas bölgesinde yaşayanların resmi belgelerinin Rusya’da kabul edilmesini öngören bir kararname imzaladı.
Çipras 'anlaşmaya hayır' diyen vekilleri kabineden çıkardı
Yunanistan'ın birçok bölgesi alevler altındayken, Başbakan Aleksis Çipras, hükümet revizyonuna gitti. Kısmi revizyon Türkiye ve Rusya'yı yakından ilgilendiren Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nda da önemli değişime neden oluyor.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR