Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Şiddetin, silahın dili sona erecek
Başbakan Davutoğlu, bugün yapılan açıklamayı ve onun uygulamasını takip edeceğini belirterek, "Türkiye'de şiddetin, silahın dili sona erecek, demokratik siyasetin önü açılacaktır" dedi.
28 Subat 2015 - 15:14:51

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Atatürk Spor Salonu'nda yapılan AK Parti Gençlik Kolları Kongresi'nde konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"28 Şubat, milletin evlatlarının izzetinin, onurunun çiğnendiği bir dönemdi. Şimdi yeni bir 28 Şubat'ta Ankara'dan sesleniyoruz, bu milletin bugün ilan ettiği 28 Şubat zihniyeti, milli iradeye dayanan zihniyet, hiçbir zaman durdurulamayacak, söndürülemeyecek inşallah."

"28 Şubat'ta iç tehdit kavramıyla milletin fertleri, devlet tarafından tehdit ilan edilmişti. 28 Şubat'ta tanklar Sincan'da yürüyordu, şimdi ise Süleyman Şah için Suriye'de yürüyor. Aradaki fark bu."

"28 Şubatın bütün kalıntıları ayaklarımızın altındadır. Yeni Türkiye, eski Türkiye'nin bütün izlerini yerle bir edecektir"

"(Çözüm süreci) Artık gençlerimiz dağlarda, sokaklarda karşı karşıya gelmeyecek, yan yana yürüyecek"

"2005'te Sayın Cumhurbaşkanımızın Diyarbakır'daki konuşmasıyla başlayan Çözüm Süreci, türlü badirelerden, tahriklerden, kumpaslardan geçerek bugünkü açıklamayla yeni bir zemine oturmuştur. Artık bu ülkede, Türk, Kürt, Sünni, Alevi gibi ayrımlar hiçbir şekilde bu milletin fertleri arasında nifak tohumu olacak şekilde kullanılamayacaktır. Türkiye'de şiddetin, silahın dili sona erecek, demokratik siyasetin önü açılacaktır."

"Madem ki demokrasi inşa edildi, madem ki 28 Şubat'ın bütün izleri birer birer siliniyor, 12 Eylül'ün izleri birer birer siliniyor, artık bu topraklarda silah diliyle kimse konuşmamalıdır. Bugün yapılan açıklamayı ve onun uygulanmasını yakından takip edeceğiz. Anadolu evlatlarını birbirine karşı kim silahlandırırsa onun karşısında Horasan ruhu, Horasan erenlerinin emaneti, Selahaddin Eyyubi ruhu dimdik ayakta duracaktır."

"Tarihler Cenab-ı Hakk'ın tevafukuyla aslında güzel şeyler ifade ediyorlar. 12 Eylül 1980'de Türkiye'ye bir devrim, bir darbe anayasası dikte ettirilmişti. 12 Eylül 2010'da biz o darbe anayasasını değiştirdik, demokratik bir anayasanın önünü açtık. Şimdi de 28 Şubat 1997'deki o dışlayıcı darbe kültürünün yerini, bütün vatandaşları kucaklayan Çözüm Süreci almış bulunmaktadır."

Ayrıntılar geliyor...

 

 

 

 

 

K:AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bakanlar Kurulu seçim sonrası ilk kez toplanıyor
Başbakan Davutoğlu başkanlığında bugün toplanacak Bakanlar Kurulunda, ekonomi, Suriye sınırındaki gelişmeler ve seçim sonrası güvenlik konuları ele alınacak.
'Bunların cibilliyeti bozuk'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı köşe yazarlarını görüyoruz, 'ecdat' dediğiniz zaman beyler rahatsız oluyor. Niye çünkü bunlar köksüz, çünkü bunların cibilliyeti bozuk" dedi.
HDP binasına saldıran 3 kişi gözaltında
HDP’nin Ataşehir ilçe binasına saldıran 3 kişi, polisin düzenlediği operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü 11 ilçede çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.
Başbakan'dan PKK ve Kandil'e rest!
Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir mitinginde, " PKK da Kandil de 'Hayır' çıkması için uğraşıyorlar ama evet çıkacak siz de yanacaksınız." dedi.
Ahmet Türk: 7 Haziran sonrası eyleme geçmek hataydı!
2 hafta önce tahliye edilen Ahmet Türk, 7 Haziran sonrasında PKK'nın çatışma ortamı başlatmasının hata olduğunu belirtti. Türk, tutuklanmasına tepki gösteren Bahçeli'nin desteğinden de memnun olduğunu belirtti.
Bahçeli bu kez ''evet'' dedi
MHP Lideri Bahçeli: Rusya'nın Türkmen katliamına ortak olması kabul edilemeyecek bir ilkellik.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR