Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Canikli'den dünyaya mesaj: Bizi izlemeye devam edin
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Ortadoğu’da artık hiç kimsenin Türkiye’yi hesaba katmadan at oynatamayacağını söyledi.
24 Ekim 2016 - 00:39:11

Giresun Federasyonu tarafından Yenikapı’da 10.’su düzenlenen Giresun Günlerine katılan Başbakan Yrdımcısı Nurettin Canikli, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu günden beri hiç olmadığı kadar güçlü bir ülke olduğunu ve güçlenmeye devam ettiğini belirterek, “Bugün Türkiye kurulduğu günden bu güne hiç olmadığı kadar güçlü ve güçlenmeye devam ediyor. Artık hiç kimse bölgede Türkiye’yi hesaba katmadan karar alamaz istediği gibi at oynatamaz. Çünkü bu bir hak mücadelesidir. Milletin güvenliğini sağlama mücadelesidir. O tehlikeyi bertaraf edene kadar işin içindeyiz. Güya DEAŞ ile mücadele ediyorlar. Dünyanın bütün güçlü devletleri işin içinde çaba sarf ederek mücadele ettiklerini iddia ediyorlar. Ancak DEAŞ yerinde duruyor. Sonra Türkiye çıktı sahneye. Dünyanın şaşkınlığı karşısında DEAŞ’i süpürmeye devam ediyor. Onun için herkes bizi izlemeye devam etsin” dedi.

“Musul’da TSK’ya ihtiyaç var”

Suriye’de olduğu gibi Musul’da da DEAŞ’tan kurtulmak için Türkiye’nin desteğine ihtiyaç olduğunu ifade eden Canikli, “Şimdi Musul operasyonu koalisyon güçlerinin ciddi desteğiyle başladı. Aradan geçen zaman içerisinde önemli bir ilerleme yok. Eğer gerçekten Musul’da DEAŞ’ten kurtulmak isteniliyorsa bunu yapacak TSK’dır. Suriye’de bu görüldü ama bunu görmek istemiyorlar. Kimsenin toprağında gözümüz yok. Fakat oradan ülkemize bir saldırı oluyorsa o zaman sormadan gerekeni yapacağız. O coğrafyayı en iyi biz biliyoruz" dedi.

“Ülkemiz ekonomisi çok güçlü ve istikrarlı”

Türkiye’ye ekonomik saldırıların da bulunduğunu söyleyen Canikli, “Bütün DEAŞ’i, PKK’yı, FETÖ’yü, PYD’yi ortaya çıkaranları hep biliyoruz. Hepsi aynı kapıya çıkıyor. Ülkemize her yönden saldırıyorlar. Ülkemize ekonomik saldırı da var ancak bütün bu saldırılara rağmen güçlü bir ekonomimiz var ki tık yok. Moody denilen bir kredi derecelendirme kuruluşu var. Ismarlama olarak Türkiye’nin puanını düşürdü. Sandılar ki daha önce puanını düşürdükleri ülkeler gibi olacağız. Hiç de öyle olmadı. Bu aslında Moody iflası anlamına gelir. Türkiye bölgesinde ekonominin cazibe merkezi durumundadır” dedi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye yaptığı konuşmanın ardından Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu tarafından Giresun evi maketi hediye edildi. Bakan Canikli ise daha sonra ilçe ve derneklerin kurduğu stantları dolaşırken, Giresun’un Çanakçı ilçesinin Kuş köylülerinin haberleşme aracı olarak kullandığı kuşdili ile karşılandı. Bakan Nurettin Canikli ise dünyaya kuşdili ile barış mesajı verilmesini istedi. Bakan Canikli’nin “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yoluna devam edecektir” sözlerini Kuşköylü Rıfat Köçek kuşdili ise seslendirdi.
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bahçeli: 'İstiyorlar ki Türk milleti dursun, kımıldamasın'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kazlıçeşme Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Bahçeli, 'İstiyorlar ki Türk milleti dursun, sussun, kımıldamasın' dedi.
Çin'de kritik zirve!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Almanya Başbakanı Merkel ve İtalya Başbakanı Renzi ile dörtlü zirve gerçekleştirdi.
Türkiye tarihinde bir ilk!
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, 1915 olaylarının 100. yıl dönümünü anmak üzere İstanbul Ermeni Patrikhanesi'nin düzenleyeceği ayine iştirak edecek.
Putin teyit etti...
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet SözcüsüNuman Kurtulmuş, hava operasyonu sonucunda hayatını kaybeden askerlere ilişkin, “Rusya, açıkça bu saldırıda bulunan hava araçlarının Rusya'ya ait olmadığını bizzat Sayın Putin vasıtasıyla teyit etmiştir” dedi.
Erdoğan'dan Rusya'ya Münbiç mesajı
Putin'le ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Münbiç halkının evlerine dönmesi için Türkiye-Rusya ve koalisyon güçlerinin işbirliği yapması gerektiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şemdinli açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şemdinli'deki PKK saldırısı hakkında açıklama yaptı
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR