Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Erdoğan: Bunlar bizim haremimize girdiler!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de gerçekleştirilen "Şehit Yakınları Arama töreni" münasebetiyle 15 Temmuz ve FETÖ darbe girişimine yönelik açıklamalar yaptı.
27 Ekim 2016 - 13:34:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:
''Bunlar bizim haremimize girdiler, haremimize! Ümmeti parçaladılar! anneyi evladından, karıyı kocasından ayırdılar. Bunlar ısmarla evlendirme törenleri yaptırdılar! O kadar ileri gittiler ki Pensilvanya'dakinin şah damarından kendilerine daha yakın olduğunu söylediler. Kul'a şah damarından daha yakın olan Allah'tır. Bunlar sapık...''

''Bizim milletimiz için şehadet bir şereftir''

''15 Temmuz şehitlerimize, ülkemin değişik bölgelerinde şehadete koşan şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Sivil şehitlerimizi de rahmetle anıyorum. Türk milleti bin yıldır yaşadığı bu toprakları kendisine ebedi vatan yapmak için neredeyse kesintisiz bir şekilde kanını dökmüştür. Son 30-35 yılımızı gözümüzün önüne getirelim. PKK 1984 yılından beri askerimizin polisimizin güvenlik görevlilerimin vatandaşımızın kanını döküyor. DEAŞ 3 yılı aşkın süredir intihar saldırılarıyla yüzlerce vatandaşımızı şehit etti. En son Gaziantep'te bir çocuğu bir genci vücuduna bomba sarmak suretiyle patlattılar. Bunların İslamla alakası olamaz bunlar Müslüman da olamaz. Son olarak FETÖ 15 Temmuz gecesi hep 241 diyordum trafik kazasında şehit olan 5 kardeşimizle birlikte 246 şehidimiz var. 2 bin 194 vatandaşımız yaralandı. Bir kez daha milletimin kanını döktüler. Bizim milletimiz için şehadet bir şereftir onurdur ayrıcalıktır. Biz bunu biliyoruz.

15 Temmuz zaferinin sahibi milletimizin kendisidir. O gece böyle bir milletin mensubu olmaktan Allahıma hamd ediyorum şeref duyuyorum gurur duyuyorum. Bu millet yeniden ayağa kalktı adeta Çanakkale Destanı yazmaya başladı.

Şunu ispat ettikler teknoloji her şey değildir istediğiniz kadar F-16'larınız olsun tanklarınız olsun ama yetmez 'İmandır o cevher ki, ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek, sinede yüktür.' İstiklal Marşı'nı siz gerçekleştirdiniz bu meydanlarda millet göğsünü siper etti neticesini aldı.

2 bin 28 kişinin atamasını bugün gerçekleştiriyoruz. Bunlardan 419'u 15 Temmuz gazisi veya gazi yakını, 67'si de 15 Temmuz şehitlerimizin yakınıdır. Diğer atamalar da terörle mücadelede şehit olanların yakınlarından, mağdur, vazife ve hak malulü olarak kabul edilenlerden oluşuyor. Bugünkü atamayla birlikte sadece son iki yılda Terörle Mücadele Kanunu kapsamında yaptığımız atama sayısı 17 bin 74 kişiyi bulmuştur.

Bana göre 15 Temmuz'un en önemli mesajlarından biri şu 200 yıldır devletin sahibi kimdir sorularını soran bir ülkeydik. 15 Temmuz'da bu soruya cevap bulduk. Devletin sahibi millettir. 17-25 Aralık darve girişimi FETÖ'nun devleti gasp etme teşebbüsüydü. 15 Temmuz da aynı şekilde son halkasıdır.


 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Müezzinoğlu: Sandık Nisan ayınn ortasında gelecek
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 'Son viraja geldik. İnşallah nisan ayının ortasında sandık, milletin huzuruna gelecek' dedi.
Genel Başkan Vekilliği ile ilgili flaş açıklama
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, AK Parti Genel Başkan Vekilliği koltuğuyla ilgili çok önemli bir açıklamada bulundu.
Erdoğan'ın ev sahipliğinde dev zirve!
KEİ 25'inci Kuruluş Yıl Dönümü Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde İstanbul'da yapılacak.
Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na uyarı: Yol yakınken vazgeç!
Trabzon'da halka hitap eden Başbakan Yıldırım, CHP'yi sağduyulu olmaya çağırarak, 'Sayın Kılıçdaroğlu yol yakınken vazgeç, bu yanlışta dön, bu sokak çıkmaz sokaktır. ' dedi.
Kılıçdaroğlu faturasını savunduğu CHP'li Türkmen'in istifasını istedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Elif Türkmen'in istifasını istedi.
Demirtaş ile görüşen Kılıçdaroğlu'nda açıklama
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş ile görüşen CHP lideri Kılıçdaroğlu sert açıklamalarda bulundu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR