Erdoğan: Bunlar bizim haremimize girdiler!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de gerçekleştirilen "Şehit Yakınları Arama töreni" münasebetiyle 15 Temmuz ve FETÖ darbe girişimine yönelik açıklamalar yaptı.
27 Ekim 2016 - 13:34:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:
''Bunlar bizim haremimize girdiler, haremimize! Ümmeti parçaladılar! anneyi evladından, karıyı kocasından ayırdılar. Bunlar ısmarla evlendirme törenleri yaptırdılar! O kadar ileri gittiler ki Pensilvanya'dakinin şah damarından kendilerine daha yakın olduğunu söylediler. Kul'a şah damarından daha yakın olan Allah'tır. Bunlar sapık...''

''Bizim milletimiz için şehadet bir şereftir''

''15 Temmuz şehitlerimize, ülkemin değişik bölgelerinde şehadete koşan şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Sivil şehitlerimizi de rahmetle anıyorum. Türk milleti bin yıldır yaşadığı bu toprakları kendisine ebedi vatan yapmak için neredeyse kesintisiz bir şekilde kanını dökmüştür. Son 30-35 yılımızı gözümüzün önüne getirelim. PKK 1984 yılından beri askerimizin polisimizin güvenlik görevlilerimin vatandaşımızın kanını döküyor. DEAŞ 3 yılı aşkın süredir intihar saldırılarıyla yüzlerce vatandaşımızı şehit etti. En son Gaziantep'te bir çocuğu bir genci vücuduna bomba sarmak suretiyle patlattılar. Bunların İslamla alakası olamaz bunlar Müslüman da olamaz. Son olarak FETÖ 15 Temmuz gecesi hep 241 diyordum trafik kazasında şehit olan 5 kardeşimizle birlikte 246 şehidimiz var. 2 bin 194 vatandaşımız yaralandı. Bir kez daha milletimin kanını döktüler. Bizim milletimiz için şehadet bir şereftir onurdur ayrıcalıktır. Biz bunu biliyoruz.

15 Temmuz zaferinin sahibi milletimizin kendisidir. O gece böyle bir milletin mensubu olmaktan Allahıma hamd ediyorum şeref duyuyorum gurur duyuyorum. Bu millet yeniden ayağa kalktı adeta Çanakkale Destanı yazmaya başladı.

Şunu ispat ettikler teknoloji her şey değildir istediğiniz kadar F-16'larınız olsun tanklarınız olsun ama yetmez 'İmandır o cevher ki, ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek, sinede yüktür.' İstiklal Marşı'nı siz gerçekleştirdiniz bu meydanlarda millet göğsünü siper etti neticesini aldı.

2 bin 28 kişinin atamasını bugün gerçekleştiriyoruz. Bunlardan 419'u 15 Temmuz gazisi veya gazi yakını, 67'si de 15 Temmuz şehitlerimizin yakınıdır. Diğer atamalar da terörle mücadelede şehit olanların yakınlarından, mağdur, vazife ve hak malulü olarak kabul edilenlerden oluşuyor. Bugünkü atamayla birlikte sadece son iki yılda Terörle Mücadele Kanunu kapsamında yaptığımız atama sayısı 17 bin 74 kişiyi bulmuştur.

Bana göre 15 Temmuz'un en önemli mesajlarından biri şu 200 yıldır devletin sahibi kimdir sorularını soran bir ülkeydik. 15 Temmuz'da bu soruya cevap bulduk. Devletin sahibi millettir. 17-25 Aralık darve girişimi FETÖ'nun devleti gasp etme teşebbüsüydü. 15 Temmuz da aynı şekilde son halkasıdır.


 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
2010 KPSS hırsızları memurluktan atılıyor
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yaklaşık 5 saat süren Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada 2 KHK'nin hazırlandığını açıkladı.
Kılıçdaroğlu güvensizlikte rekor kırdı!
Sadece partililere değil tüm seçmenlere yönelik yapılan çalışmada Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'na güven oranları belirlendi.
Dışişleri Bakanlığı: El Nusra konusunda muhalifleri uyardık
Dışişleri yetkilisi Halep'teki tahliyeden önce muhalifleri "Nusra'yı ayırın" diye uyardıklarını açıkladı.
İngiltere yasağı kaldıracak mı?
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, "Kabinde cihaz yasağı ile ilgili olarak bugün teknik bir ekip İngiltere'ye gidecek. İngiltere'nin yasağı kısa sürede kaldıracağını düşünüyoruz" dedi.
''İnadına Barış'' afişi önünde tehditkar açıklama
HDP Sözcüsü Bilgen, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin partisinin grup toplantısı sonrası, tüm partileri seçmen iradesine sahip çıkmaya çağırdı; "Kolayca gitmeyeceğiz. Aksine onların en korktuğu şeyler nelerse hepsini görecekler" dedi.
Erdoğan: Pazar günü oraya gidiyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışında Gaziantep'e gideceğini açıkladı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI