Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Erdoğan: Bunlar bizim haremimize girdiler!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de gerçekleştirilen "Şehit Yakınları Arama töreni" münasebetiyle 15 Temmuz ve FETÖ darbe girişimine yönelik açıklamalar yaptı.
27 Ekim 2016 - 13:34:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:
''Bunlar bizim haremimize girdiler, haremimize! Ümmeti parçaladılar! anneyi evladından, karıyı kocasından ayırdılar. Bunlar ısmarla evlendirme törenleri yaptırdılar! O kadar ileri gittiler ki Pensilvanya'dakinin şah damarından kendilerine daha yakın olduğunu söylediler. Kul'a şah damarından daha yakın olan Allah'tır. Bunlar sapık...''

''Bizim milletimiz için şehadet bir şereftir''

''15 Temmuz şehitlerimize, ülkemin değişik bölgelerinde şehadete koşan şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Sivil şehitlerimizi de rahmetle anıyorum. Türk milleti bin yıldır yaşadığı bu toprakları kendisine ebedi vatan yapmak için neredeyse kesintisiz bir şekilde kanını dökmüştür. Son 30-35 yılımızı gözümüzün önüne getirelim. PKK 1984 yılından beri askerimizin polisimizin güvenlik görevlilerimin vatandaşımızın kanını döküyor. DEAŞ 3 yılı aşkın süredir intihar saldırılarıyla yüzlerce vatandaşımızı şehit etti. En son Gaziantep'te bir çocuğu bir genci vücuduna bomba sarmak suretiyle patlattılar. Bunların İslamla alakası olamaz bunlar Müslüman da olamaz. Son olarak FETÖ 15 Temmuz gecesi hep 241 diyordum trafik kazasında şehit olan 5 kardeşimizle birlikte 246 şehidimiz var. 2 bin 194 vatandaşımız yaralandı. Bir kez daha milletimin kanını döktüler. Bizim milletimiz için şehadet bir şereftir onurdur ayrıcalıktır. Biz bunu biliyoruz.

15 Temmuz zaferinin sahibi milletimizin kendisidir. O gece böyle bir milletin mensubu olmaktan Allahıma hamd ediyorum şeref duyuyorum gurur duyuyorum. Bu millet yeniden ayağa kalktı adeta Çanakkale Destanı yazmaya başladı.

Şunu ispat ettikler teknoloji her şey değildir istediğiniz kadar F-16'larınız olsun tanklarınız olsun ama yetmez 'İmandır o cevher ki, ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek, sinede yüktür.' İstiklal Marşı'nı siz gerçekleştirdiniz bu meydanlarda millet göğsünü siper etti neticesini aldı.

2 bin 28 kişinin atamasını bugün gerçekleştiriyoruz. Bunlardan 419'u 15 Temmuz gazisi veya gazi yakını, 67'si de 15 Temmuz şehitlerimizin yakınıdır. Diğer atamalar da terörle mücadelede şehit olanların yakınlarından, mağdur, vazife ve hak malulü olarak kabul edilenlerden oluşuyor. Bugünkü atamayla birlikte sadece son iki yılda Terörle Mücadele Kanunu kapsamında yaptığımız atama sayısı 17 bin 74 kişiyi bulmuştur.

Bana göre 15 Temmuz'un en önemli mesajlarından biri şu 200 yıldır devletin sahibi kimdir sorularını soran bir ülkeydik. 15 Temmuz'da bu soruya cevap bulduk. Devletin sahibi millettir. 17-25 Aralık darve girişimi FETÖ'nun devleti gasp etme teşebbüsüydü. 15 Temmuz da aynı şekilde son halkasıdır.


 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
'Kılıçdaroğlu'nun zerre kadar haysiyeti varsa gelir'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde altın kaplama klozet bulunmadığını belirterek, "Kılıçdaroğlu eğer zerre kadar haysiyeti varsa yazılı davetime uyar, gelir" dedi.
MHP lideri Bahçeli vaatte sınır tanımıyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den muhtarlara müjde gibi seçim vaadi: maaşları 1400 TL olacak.
Kuşu köylüleri yine sandık başına gitmedi!
Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı köy statüsüne dönüştürülen Kuşu'daki vatandaşlar, geçen yıl başlattıkları boykot kapsamında, 4'üncü kez seçimde oy kullanmadı.
'AK Parti grup toplantısında yarın Erdoğan konuşacak'
Elitaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uygun görmesi halinde yarınki TBMM Grup Toplantısı'nda 'AK Parti Genel Başkanı' sıfatıyla konuşacağını bildirdi.
"Hayali vaatlerde bulunan Kılıçdaroğlu zihniyetini..''
Başbakan Davutoğlu, "Hayali vaatlerde bulunan Kılıçdaroğlu zihniyetini, yani eski Türkiye zihniyetini ebediyen siyaset mezarlığına gömdük" dedi.
Demirtaş'tan Avrupa Parlamentosu'na 'resmi' çağrı
Brüksel’de bulunan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve beraberindeki heyet AP Başkanı Martin Schulz ile görüştükten sonra Demirtaş basına açıklamalarda bulundu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI