Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Meteoroloji'den 'asit yağmuru' açıklaması
Meteoroloji, DEAŞ'ın Musul civarındaki kükürt tesislerini ateşe vermesi sonrasında, 'asit yağmur' tehlikesiyle ilgili açıklama yaptı.
27 Ekim 2016 - 15:32:25
 

Meteoroloji'nin açıklaması şöyle:

Musul'un güneyinde bulunan kükürt üretim tesislerinin ateşe verilmesi sonucu oluşan zehirli gazların Türkiye'yi etkileyeceğine dair basınımızda haberler yayınlanmaktadır.

Olayla ilgili yapılan meteorolojik değerlendirmede bölgede dün  görülen yağışlar gecekesildi. Bugün bölgede güney ve güneybatı yönlerden rüzgâr beklenmekle birlikte yağış tahmin edilmemektedir.  

Bölgedeki kirletici konsantrasyonu konusunda yeterli bilgiye sahip olunmadığından taşınım konusunda net bir kanata ulaşmak zordur. 

Ancak meteorolojik şartlar göz önüne alınarak,, Bugün bölgede güneyli rüzgâr akışlarına yağış eşlik etmesi beklenmediğinden asit yağmuru riskinin oldukça zayıf olduğu değerlendirilmektedir.Bu gece saatlerinden sonra ve yarın (Cuma günü) bölgenin tekrar yağışlı bir havanın etkisine gireceği tahmin edilmektedir.

Yağışla birlikte bölgedeki rüzgâr akışlarının zamanla kuzey  yönlere dönmesi beklendiğinden asit yağmuru riskinin zayıf olduğu değerlendirilmektedir
Uydu görüntüleri analizlerinde bugün güneyli hava akımları ile ülkemizin güneydoğu kesimleri üzerine etkisini azaltarak gaz taşınımı olduğu görülmektedir. Bu gece tekrar başlaması beklenen yağışın atmosferde bulunan bu gazı ilk etapta yere indirmesi söz konusudur. Daha sonra ise rüzgar döneceği için bölgeden ülkemiz üzerine gaz taşınımı ve asit yağmuru riski beklenmemektedir.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
28 Saat Süren Eylem İntiharla Bitti!
Çatıya çıkan cinayet zanlısı 28 saat sonra intihar etti. Bingöl’de cinayet işledikten sonra bir inşaatın çatısına çıkarak çevreye ateş açarak 3 polisi yaralayan şahıs, 28 saat kaldığı çatıda kendi silahıyla intihar etti.
İstanbul Sancaktepe'de patlama
İstanbul Sancaktepe'de askeri kışla karşında patlama oldu. Patlama askeri aracın geçişi sırasında meydana geldi.
‘Paralel Devlet Yapılanması‘ davası başlıyor
Emniyetteki "Paralel Devlet Yapılanması" iddialarına ilişkin, bazı kişilerin yasa dışı dinlendiği iddiasıyla haklarında dava açılan 54 kişinin yargılanmasına yarın Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesinde başlanacak.
MİT TIR’larını aratan savcılara yargılama izni
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, Adana ve Hatay’da MİT TIR’larını durdurarak arama yapan savcılar hakkında yargılama izni verdi.
Serdar Gökhan: Süleyman Şah'ın toprağındanım
Süleyman Şah karakterini oynayan Serdar Gökhan: 'Aparslan'ın Anadolu'ya girmesiyle bu topraklara gelen 24 boydan biri olan Çepni boyundan bir üyeyim ben. Atalarımda bu kan var' dedi.
3 gündür kayıptı: Ölü bulundu
Kozmetik devi Adnan Hunca'nın eşi şarampole yuvarlanan aracın içinde bulundu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR