Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Demirtaş: 81 il protesto hakkını kullanmalı
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto etmek için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.
27 Ekim 2016 - 21:34:17

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş açıklamasından satırbaşları şöyle: 

''BELEDİEY BAŞKANLARIMIZ HIRSIZ DEĞİL''
"Belediye başkanlarımız gerçekten hırsızlık yapıp suç işlemişse öncelikle biz kendi içimizde cezalandırırız. Belediyelerimiz her dönem siyasette barış için çaba gösterdiler, belediyenin imkanlarını barış için seferber ettiler. Kimse belediyelerimizi 'silaha, şiddete ve teröre destek verdi' diye suçlayamaz

''HİÇKİMSENİN CANI DİĞERİNDEN ÜSTÜN DEĞİL''
"Polis, korucu, asker, gerilla, bebek. kadın, yaşlı hepsi de anne baba evladıdır. Hiç kimsenin canı diğerinden üstün değil. 'Bu evlatlarımızı kurtaralım' diye uğraştık. Siyasetle sonuç alalım istiyoruz. Siyasetin yolunu açmazsanız siz şiddeti kendi elinizle teşvik etmiş olursunuz. Demokratik siyaset bizim için taktik değil, stratejik bir meseledir. Gelecekte de işimiz gücümüz bu olacak. Şiddet olağanüstüdür, normal olan siyaseti büyütmektir."

''SOKAĞA ÇIKARIZ''
"Herkes barışçıl gösteri ve protesto hakkını 81 ilde kullanmalı, partililerimiz her yerde sokakta olmalıdır. Valilik Şemse Allak Parkı'nı açsın, günün belli saatlerinde orada protesto yapılsın. Esnafımıza en küçük zarar gelmesini istemeyiz. Şiddete provokasyona mahal vermeyin. Bunu 'taktik olsun' diye söylemiyorum, net talimat olarak söylüyorum. Bizler irademize sokakta sahip çıkarız, bunun için şiddete ihtiyacımız yok."

 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Patlama bilançosunu İçişleri Bakanlığı açıkladı
Ankara Tren Garı Kavşağı'nda 2 ayrı patlama meydana geldi. Patlama sonrası 30 kişinin hayatını kaybettİ, 126 kişi ise yaralandı.
Metin Külünk: 28 Şubat FETÖ için yapıldı
AK Parti İstanbul milletvekili Metin Külünk, FETÖ'nün 28 Şubat'taki rolünü anlattı.
AK Parti'de seçim beyannamesi heyecanı
Başbakan Ahmet Davuoğlu, AK Parti’nin Seçim Beyannamesi'ni açıklıyor. Kılıçdaroğlu'nun hedefinin yüzde 35 olduğunu belirten Davutoğlu, AK Parti'nin 7 Haziran seçimlerinde hedefinin yüzde 55-60 olduğunu söyledi.
Erdoğan'dan Merkel'e: Nazi uygulaması yapıyorsun
Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa'ya yönelik 'Utanmasalar, yeniden gaz odalarını, toplama kamplarını gündeme getirecekler' dedi.
Bakan Çavuşoğlu'ndan İncirlik açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Haber'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bürokrat adaya Davutoğlu freni
Seçimlerin yaklaşmasıyla milletvekili adayları da netleşmeye başladı. Aday olmak isteyenler arasında bürokratlar başı çekiyor. 700 bürokrat, Başbakan Davutoğlu ve AK Parti kurmaylarıyla irtibata geçerek nabız yokladı. Davutoğlu ise bu kadar yüksek başvuruya, “Peki devleti kim yönetecek” şeklinde tepki gösterdi
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI