Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Annelerden mesaj: Artık bu kadar acı yeter
Çözüm sürecinde önemli bir dönemeç geçilirken çocuklarını kaybeden annelerden de sürece destek mesajları geliyor. Star gazetesinin haberine göre oğlunu PKK ile savaşırken anneler de hayatını kaybeden PKK üyelerinin anneleri de artık barış istiyor
02 Mart 2015 - 10:25:44
Oğlu Hakkari’de PKK’yla girdiği çatışmada şehit olan Rabiya Beyaztaş, gelinen çözüm sürecini sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Türkiye’nin gelinen aşamada tekrar geri dönmemesi gerektiğini dile getiren Taş, “Silahsızlanmayı destekliyorum. Silahsızlanma olsun diye canımı bile feda ederim. Hep barıştan yana olduk.
 
Kimsenin anası ağlamasın. Bundan sonrada hiç kimsenin annesi bizim çektiğimiz gibi açı çekip ağlamasın. Ömrümüzün sonuna kadar silahların dönmemesi ve barışın devamını istiyoruz” dedi. Oğlu PKK’da iken bir çatışmada hayatını kaybeden Mehmet Çicek de hep barıştan yana olduklarını söyledi. Çicek, çözüm sürecini sonuna kadar desteklediklerini kaydederek, “Biz hep barıştan yana olduk. Barışın olması için barış kelimesi hiç dilimizden düşmedi. PKK’da barış için silahsızlanma adımını attı. Bu adım karşısında söylenecek söz bulamıyorum. Bu adım tek taraflı kalmamalı. Hükümet de adım atmalı. Barış bu topraklarda daimi olmalı. Geçmişte yaşadığımız açıları ne biz, ne bu topraklar yaşamasın” diye konuştu.
 
ACILAR BİRLEŞTİRDİ
 
Rabiya Beyaz Taş ile Medine Çiçek geçtiğimiz yıl bir araya gelerek çözüm sürecine destek veren ortak bir açıklama yapmıştı. İki acılı anne de sürecin başarıya ulaşması için her kesime destek çağrısı yapmıştı.  


Star
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
'Kandil'i dolduruşa getirmeye çalışanlar var'
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Biz dışarıda kaldık, biz de bunun parçası olmalıyız' diye Çözüm Süreci'nin parçası olmak istedikleri için Kandil'i dolduruşa getirmeye çalışanlar var" dedi.
“Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin önündeki tek şanstır''
Gazeteci-yazar Yusuf Kaplan çözüm sürecinin önemine değinerek 'Bizim kaybedecek vaktimiz yok. Yoksa çözüm sürecini patlatacaklar' dedi.
Erdoğan'dan Çözüm süreci açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e Devlet Şeref Madalyası tevcih töreninde açıklamalarda bulundu.
Numan Kurtulmuş: Kürtler için demokratik adımlar atacağız
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "terör örgütünün elindeki silahları gömmesi" şartıyla, "Kürtler'in hakkını, hukukunu, özgürlüklerini, onurlarını korumak için bütün demokratik adımları atma kararlılığında olduklarını" söyledi.
''Her Şey Çok Daha Rahat Şartlarda Konuşulur Hale Gelecek"
Başbakan Davutoğlu, çözüm sürecine ilişkin, "İnşallah bu bahar, Türkiye'de siyasi ve sosyal ortamda güzel bir bahar havasının gelmesini sağlayacak gelişmelere sahne olur" dedi.
Çözüm sürecinde yeni dönem
Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi, demokratik haklarla devam edecek. PKK ile aynı dili kullanan HDP devredışı bırakılacak.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI