Annelerden mesaj: Artık bu kadar acı yeter
Çözüm sürecinde önemli bir dönemeç geçilirken çocuklarını kaybeden annelerden de sürece destek mesajları geliyor. Star gazetesinin haberine göre oğlunu PKK ile savaşırken anneler de hayatını kaybeden PKK üyelerinin anneleri de artık barış istiyor
02 Mart 2015 - 10:25:44
Oğlu Hakkari’de PKK’yla girdiği çatışmada şehit olan Rabiya Beyaztaş, gelinen çözüm sürecini sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Türkiye’nin gelinen aşamada tekrar geri dönmemesi gerektiğini dile getiren Taş, “Silahsızlanmayı destekliyorum. Silahsızlanma olsun diye canımı bile feda ederim. Hep barıştan yana olduk.
 
Kimsenin anası ağlamasın. Bundan sonrada hiç kimsenin annesi bizim çektiğimiz gibi açı çekip ağlamasın. Ömrümüzün sonuna kadar silahların dönmemesi ve barışın devamını istiyoruz” dedi. Oğlu PKK’da iken bir çatışmada hayatını kaybeden Mehmet Çicek de hep barıştan yana olduklarını söyledi. Çicek, çözüm sürecini sonuna kadar desteklediklerini kaydederek, “Biz hep barıştan yana olduk. Barışın olması için barış kelimesi hiç dilimizden düşmedi. PKK’da barış için silahsızlanma adımını attı. Bu adım karşısında söylenecek söz bulamıyorum. Bu adım tek taraflı kalmamalı. Hükümet de adım atmalı. Barış bu topraklarda daimi olmalı. Geçmişte yaşadığımız açıları ne biz, ne bu topraklar yaşamasın” diye konuştu.
 
ACILAR BİRLEŞTİRDİ
 
Rabiya Beyaz Taş ile Medine Çiçek geçtiğimiz yıl bir araya gelerek çözüm sürecine destek veren ortak bir açıklama yapmıştı. İki acılı anne de sürecin başarıya ulaşması için her kesime destek çağrısı yapmıştı.  


Star
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Çözüm Süreci Emin Ellerde
Başbakan Davutoğlu, Çözüm Süreciyle ilgili yetkilendirdikleri arkadaşların yaptığı açıklamalar dışında hiçbir açıklamanın kıymetinin bulunmadığını söyledi.
'Süreçle daha umutlu bir noktaya geldik'
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ünlütürk, silah bırakma çağrısıyla çözüm sürecinde çok daha umutlu bir noktaya gelindiğini söyledi.
Acılı anneler için en güzel hediye "Çözüm Süreci"
Çocukları terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa götürülen anneler, Çözüm Süreci'nin barışla sonuçlanmasının en güzel hediye olacağını düşünüyor.
İnanılmaz bir dinamizm yaşanacaktır
Ekonomi Bakanı Zeybekci, PKK'ya silah bırakma çağrısına ilişkin, "Böyle bir şeyde ciddi olarak sonuç alınırsa, bölge coğrafyasında inanılmaz bir dinamizm yaşanacaktır" dedi.
Çözüm süreci yeni bir paradigma
İçişleri Bakanı Ala, çözüm sürecini değerlendirdi. Ala, "Biz yeni Türkiye derken, yeni paradigmadan bahsediyoruz" dedi.
AK Parti Seçim Beyannamesi‘ne çözüm süreci eklendi
AK Parti’nin Seçim Beyannamesi'ne çözüm süreciyle ilgili bölüm eklendi. Beyannamede, "Silahın tamamen gündemden çıktığı bir noktaya ulaşmak için gereken tüm tedbirleri alacağız" denildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI