Zeybekçi: Dolara müdahale istemiyoruz
Dolar/TL paritesi hızla yükselirken Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nun toplanması 'dolara müdahale' yorumlarına neden oldu. Bakan Zeybekci ise buna gerek olmadığını söyledi.
20 Kasim 2016 - 13:10:49

Zeybekçi, "Bir müdahale yok, biz müdahale edilmesini istemiyoruz. Türkiye’nin dövize müdahale edecek bir ekonomik endişesi yok. 'TL’nin her değer kaybının 600 milyar dolar seviyesindeki borca zararı var' demek milletin aklını zorlamak, karıştırmak demektir. Borcun hepsini kapattık da bu kadar zarar mı oluştu? Türkiye’nin borç çevirme anlamındaki kapasitesi, ithalatı, ihracatı belli,  bunlarla ilgili henüz oluşmuş bir şey yok. Şu kadar zarar oluştu demek son derece yanlış olur.'' dedi. 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Yedek milletvekilliğinden vazgeçildi
Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görüşmesinden anayasa değişiklik teklifinde yapılacak rötuşlar konusunda da uzlaşı çıktı. Yeni anayasa teklifinde yedek milletvekili düzenlemesinden tamamen vazgeçildi. Cumhurbaşkanı için gerekli niteliklerden "Doğuştan Türk" ifadesi çıkarıldı. HSYK'ın üye sayısı 15'e yükseltildi.
Darbe Komisyonu'nda Kışanak gerilimi
15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini Araştırmak için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, bugünkü oturumuna HDP’liler ile AK Partililer arasında Gültan Kışanak gerilimi ile başladı. Komisyona gelen çok sayıda HDP milletvekili, Kışanak’ın Komisyondaki sunumunun ardından gözaltına alındığını hatırlatarak, “Dün burada dinlediğiniz Gültan Kışanak’ı aldırdınız. Gözaltı talimatı verdirdiniz” tepkisini gösterdi.
Tarım Bakanlığı'nda tüm atamalar durduruldu
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, açıktan, naklen ve yeniden yapılacak atamaları ikinci bir emre kadar durdurdu.
Baykal'ın sağ kolu Savcı Sayan AK Parti'den aday
CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın en yakınındaki isimlerin başında gelen ve CHP'de MYK üyeliği de yapan Savcı Sayan, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu. Adaylığını açıklayan Sayan, memleketi Ağrı ya da İzmir'den aday olmak istediğini söyledi. Sayan, "Ben tercihimi memleket meselesinden yana yaptım" dedi.
HDP'li Toğrul'dan ''bomba'' iddia
HDP Gaziantep milletvekili Mahmut Toğrul, "Suriye’deki IŞİD militanlarıyla Türkiye’deki IŞİD militanları arasında bağlantı kesilmesi durumunda Türkiye’nin Pakistanlaşması, Antep’in de Peşaverleşmesi söz konusu olacak. Çünkü buradaki uyuyan bu hücreler bağlantıları kesildiğinde hızla kendilerini patlatacak" dedi.
Binali Yıldırım'dan Kanal İstanbul uyarısı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıkların büyük oranda bittiğini ve belirlenen beş farklı güzergahtan birinin olacağını söyledi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI