Suriye rejim güçleri Türkiye askerine saldırdı
TSK'da yapılan açıklamada 3 askerin şehit olduğu saldırıyı Suriye'de rejim güçlerinin gerçekleştirdiğine işaret edildi.
24 Kasim 2016 - 11:55:17
 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Fırat Kalkanı harekatının 93’üncü gününde acı haber geldi. TSK'dan yapılan açıklamada, "Suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında, 3 kahraman silah arkadaşımız şehit oldu" denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

Fırat Kalkanı Harekâtında yürütülen operasyonlar kapsamında, 24 Kasım 2016 saat 03:30 sularında, Suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personel tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle bölgeden tahliye edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Suriyeli muhaliflerden AB'ye ‘A3+3 formülü’ teklifi
Suriyeli muhalifler, Rusya ve ABD karşısında AB'nin çözüm sürecindeki etkisinin artması için Avrupa'nın üç büyük ülkesi Almanya, Fransa, İngiltere'nin yanı sıra Rusya, ABD ve Çin'den oluşan 'A3+3' formülünü Brüksel'e sundu.
Netanyahu tutuklansın imza kampanyasında rekor
İngiltere’de, Netanyahu’nun Gazze’deki ölümlerden sorumlu olduğu gerekçesiyle gözaltına alınması için başlatılan imza kampanyasında imzaların sayısı 76 bine ulaştı.
Türkiye'ye akıllara zarar suçlama
Sırbistan Devlet Başkanı Tomislav Nikoliç, Türkiye'nin NATO'daki müttefikleriyle Rusya arasında savaş çıkarmayı denediğini ileri sürdü.
Fitch'ten 'Trump' uyarısı
Fitch Ratings, ABD'de yeni hükümetin 'korumacı' ticaret politikalarının Asya ülkelerini olumsuz etkileyebileceği uyarısında bulundu.
Suriye Dışişleri Bakanı Umman'a gidiyor
Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, dört yıl sonra ilk kez bir Körfez ülkesine gidecek. Muallim'in Umman'a bir ziyaret gerçekleştireceği belirtiliyor.
Boston Maratonu bombacısı ölüm cezası mı alacak ?
Abisiyle birlikte Boston Maratonu güzergahına bomba yerleştirerek 3 kişinin ölümüne, 260 kişinin de yaralanmasına sebep olan Cevher Tsarnaev, hakkında açılan 30 ayrı davanın hepsinden suçlu bulundu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR