Bakan Zeybekci: OHAL’i istemiyorum kardeşim
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, OHAL süresinin uzatılmasına yönelik eleştirilerde bulundu...
26 Kasim 2016 - 00:04:36
 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen olağanüstü halin (OHAL) uzatılmasını istemediğini söyledi.

Diken'in aktardığı habere göre; Serbest Bölgeler Yasası'nda değişiklik öngören tasarının Meclis Sanayi Komisyonu'ndaki görüşmelerinde konuşan Zeybekci, “Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı olarak söylüyorum, olağanüstü hali ben istemiyorum kardeşim. Bu ikinci uzatmadan sonra uzatılmasını istemiyorum” dedi.

Darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL, üç ay süreyle uzatılmıştı. Bu süre zarfında yapılan operasyonlarda en az 111 bin kişi gözaltına alınmış, tutuklanmış ya da meslekten çıkarılmıştı.

Türkiye'de her şeyin normal olmasını istediğini kaydeden Zeybekci, “Eğer Türkiye evet her şeyi halletti, terörle mücadelesini, bu ihanetle mücadeleyi bitirdi, ben sürmesini istemiyorum. Açıkça söylüyorum. Bu ikinci uzatmadan sonra uzatılmasını istemiyorum” diye konuştu.

"DOLARA MÜDAHALE ETMEMEK LAZIM"

Son haftalarda doların peş peşe zirveyi görmesine ilişkin piyasaya işaret eden Ekonomi Bakanı, dolara müdahale edilmemesi gerektiğini savunarak, “Piyasa kendi kuralları içinde bunu dengeleyecektir. Ben Merkez Bankamızın 7-8 aydan beri günlük satış ihaleleri düzenlememesini son derece akıllı ve başarılı buluyorum” dedi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a mektup
CHP Lideri, Başbakan Yıldırım'a bir mektup göndererek KHK kararlarının bazılarının Anayasa'ya aykırı olduğunu belirtti.
AK Partili Şahin: Arınç ve Çelik'ten yararlanacağız
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik'le ilgili değerlendirmelerde bulundu: "Bu arkadaşlarımızı kovsanız, AK Parti'den ayrılmazlar. Biz Bülent Beyden de, Hüseyin Beyden de, diğer arkadaşlarımızdan da yararlanacağız"
Çavuşoğlu: Kabul ederlerse Rus pilotun eşini ziyaret edebileceğim
Rus televizyonuna konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kabul etmeleri şartında Rus pilotun eşini ziyaret edebileceğini söyledi.
MGK sonrası açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklama yapıldı.
May ve Erdoğan Külliye'de biraraya geldi!
İngiltere Başbakanı Theresa May'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaretinin ardından iki lider kısa bir açıklama yaptı.
Melih Gökçek, Selahattin Demirtaş’ın söz düellosu mahkemelik
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisi hakkında; "Elinde arkadaşlarının şantaj kasetleri var. Ondan dolayı kaç yıldan beridir belediye başkanıdır. Şantajla adaylığı devam ediyor" iddiasında bulunan HDP lideri Selahattin Demirtaş’ı mahkemeye vereceğini bildirdi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI