Erdoğan'ın o cümlesi sosyal medyayı salladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cevahir Haliç Alışveriş Merkezi'nin açılışında söylediği 'yalnızlığımı biliyorum' sözü sosyal medyadan karşılık buldu: YalnızDeğilsinERDOĞAN...
04 Aralik 2016 - 02:28:35
 

Bugün Cevahir-Haliç Alışveriş Merkezi'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz konusunda "yalnızlığımı biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim" sözleri sosyal medyada büyük ilgi gördü.

ERDOĞAN'A VATANDAŞTAN DESTEK YAĞDI

Konuşmanın ilgili bölümünün videosu Facebook'ta binlerce paylaşım alırken, Twitter'da da #YalnızDeğilsinERDOĞAN etiketiyle çok sayıda twit atıldı ve TT listesinde ilk saatlerce ilk sırada yer aldı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasındaki o bölüm:

Anlaşamadığımız kişi, kurumlar olabilir. Şu anda yatırımcıların oluşturduğu bir Meclis'te bir aradayız. Faiz meselesini çözmeliyiz. Yalnızlığımı biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim. Faizi önemli bir sömürü aracı olarak görüyorlar. Emperyalist mantığın sömürü aracı olarak görüyorum. Yatırımcıyı köşeye sıkıştırma aracı olarak görüyorum. En yüksek parayı kazanan reel yatırımcı değil, finans sektöründe olanlar. Kendi öz sermayeleri ile değil, tüm yatırımcılardan vurgunu vuruyor.

Bu yıl şu banka şu kadar kazandı derken, reel yatırımcıya bakıyorsun kılı kırk yarıyor, işler ters gidince diyor ki geri dön. Döndün döndün dönmezsen el koymak durumundayım. Yatırımcı ne yapacak burada. İmza atarken nereye imza attığını bilmiyor yatırımcı. Cümleler metinde öyle yazılmış ki karıncanın önüne koysan okuyamaz. Yüzde kaçla aldığının farkında değil. Alıyım işimi bitireyim diyor. Yüzde 14-15 buralara kadar çıkıyor. 17-18 buralara kadar çıkıyor. Bu yatırımcının para kazanması mümkün mü?

 

 

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'faiz' uyarısı: Yalnız olduğumu biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim, kararlıyımAkşam
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
YAŞ üyesi iki orgeneralin istifa etmesinin perde arkası
Dün ilklerin yaşandığı YAŞ toplantısı öncesi toplantı öncesi KKK Kurmay Başkanı Org. İhsan Uyar ile EDOK Komutanı Org. Kamil Başoğlu'nun istifa ettiği haberi gelmişti. İstifa'nın perde arkası ise bugün ortaya çıktı.
TSK: Bir PKK'lı öldürüldü, 20 PKK'lı teslim oldu
Diyarbakır'da canlı bomba olduğu öne sürülen terör örgütü üyesi bir kişinin yakalandığı bildirildi. Genelkurmay Başkanlığı ise Şırnak, Hakkari ve Bingöl'de 20 teröristin teslim olduğunu, Iğdır'da çıkan çatışmada bir teröristin öldürüldüğünü açıkladı.
Mardin Dargeçit’te roketli saldırı
Mardin’in Dargeçit İlçesi'nde, askerlerin bulunduğu koruma noktasına roketatar ve otomatik silahlarla ateş açıldı.
Rusya ile bir ilk daha! Soçi'de bir araya geldiler
Uçak krizinin ardından Rusya ve Türkiye arasında yüz yüze ilk görüşme.
Hande Fırat'ın pejmürde kıyafeti senaryo muydu?
Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, bugünkü köşesinde, FETÖcülerin darbe girişimi başarılı olmadıktan sonra ‘senaryo, tiyatro’ demeye başladıklarını, inandırıcı olmak için de sahte belge kullandıklarını yazdı.
TSK açıkladı! 3 noktaya eş zamanlı saldırı
Dağlıca Hudut Tabur merkezine, Keri Tepe Hudut Bölgesine ve Pey Tepe Hudut Karakoluna eş zamanlı saldırıda bulunuldu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI