Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan saldırıyla ilgili açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'a düzenlenen suikastle ilgili açıklama yaptı.
19 Aralik 2016 - 23:24:40
 

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

"Bir hafta önce Tataristan Cumhurbaşkanı'nı Külliye'ye getirmiş orada kendileri ie Türkiye-Rusya ilişkilerini görüşme fırsatımız olmuştu. Bu akşam Putin ile bu olayı değerlendirdik."

"Sayın Putin'in şahsımdan taziyelerimizi iletiyorum. Biliyoruz ki bu Türkiye Rusya ilişkileirni normalleşme sürecini bozmaya yönelik provakosyondur. Bu provakosyana gelmeyecek iradeye sahibiz bu akşamki görüşmede terörle mücadelede sürece yönelik çok daha güçlü olacağımıza mutabık kaldık"

"Sayın Karlov'un cenazesini kendi gönderecekleri uçakla aldırma talebinde bulundurlar. Operasyonu kendi gönderecekleri güvenlik güçlerinin de yardımı yapılmasını istediler. Olabilir dedik. Bu konuda ilgili Bakan arkadaşlarımıza gereki talimatı verdik. İçişleri Bakanı olmak üzere yakın takibindeyiz"

"Bu durumdan şu anda kendilerini bir şeyler çıkarmak, isteyen mahvileri yakından takip ediyoruz. Açıklamarı günü geldikçe devam edeceğiz. Olayı bütün boyutlarıyla araştırıyoruz. Özellikle Türkiye devletine yapılan bir saldırı olarak değerlendiriyorum. Bu gerçeği Türk dostlarımızın da gördğüne eminim. Rusya ile aramızdaki ilişkilerin çok ciddi bir şekilde yürütülüyor olması. Halep ile ilgil atılmış adımlar Rusya ile Türkiye'nin çalışmasının bir ürünüdür. Putin ile bir provokasyon oldğu konusunda hemfikiriz."

"Çavuşoğlu olayı ele alıp nasıl barış ortanı sağlanır diye çalışıyor. Ortak soruşturma komisyonu kuracağız. Buralardaki güvenlik tedbirleri alınmıştır. Gerekli adımlar atılıyor. Karlov ile ilgi atılacak adımlar ailelesiyle görüşmeler sürdürülmektedir. Karlov'u Rusya'ya göndereceğiz. İrtibatlarımız devam edecek. Rusya ile ilişkilerimiz çok önemli. Bu ilişkiyi bozmaya çalışanlara sesleniyorum. Beklentileriniz boşa. Boşa bekliyorsunuz. Bizler kararlı bir şekilde mutabatımızı ortaya koyduk. Bir kez daha Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yapılan saldırıyı nefretle kınıyorum. Biz Rusya Türkiye oalrak bu konuda karalıyız. Rusya Türkiye başımız sağolsun"

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Başbakan Davutoğlu ve Merkel bir araya geldi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Şansölyesi Angela Merkel tarafından resmi törenle karşılandı
HDP-Barzani görüşmesinde neler konuşuldu?
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş başkanlığındaki HDP heyeti dün Irak Kürt yönetimi başkanı Mesud Barzani ile yaklaşık 5 saat süren bir görüşme yaptı. Ziyaret, iki tarafın da duruma itirazı niteliğinde...
Yüksekdağ: 3 yanlış bir doğruyu götürmez
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Bursa'da yaptığı açıklamada, AK Parti'nin dokunulmazlıkların kaldırılması teklifini destekleyen 3 partiyi eleştirdi, "3 yanlış bir doğruyu götürmez. Ama 1 doğru 3 yanlışı bertaraf eder" dedi.
'Hukuk içinde olmasaydı hemen el konulurdu'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesiyle ilgili, "Eğer hukuk içinde olmamış olsa 1.5 yıl önce anında el konulurdu ama bir hukuki süreç takip ediliyor" dedi.
CHP'li adayın afişi görenleri şaşkına çevirdi
7 Haziran genel seçimlerine kısa bir süre kala CHP Niğde Milletvekili ve Niğde 1. sıra milletvekili adayı Doğan Şafak'ın billboardlara astırdığı seçim afişleri, görenleri şaşırttı.
Davutoğlu Şanlıurfa'da İstiklal Madalyası töreninde
Başbakan Ahmet Davutoğlu Şanlıurfa'da İstiklal Madalyası töreninde konuştu
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI