Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Peskov'dan Türkiye yorumu: Siyasi iradeye sahibiz
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Basın Danışmanı Dmitri Peskov, Rus Büyükelçinin vurulmasından sonra 'Türkiye ile ilişkiler' hakkında konuştu.
21 Aralik 2016 - 18:55:52
 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Basın Danışmanı Dmitri Peskov, Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesinin Türkiye ve Rusya'nın ilişkilerindeki olumlu eğilime engel olmaması için gereken siyasi iradeye sahip olduklarını dile getirdiklerini bildirdi.

"HAKKIMIZ YOK"

Devlet Duması oturumunda konuşan Leonid Slutskiy, “Türkiye Cumhuriyeti ile siyaset, ekonomi-ticaret, Parlamento diplomasisi alanlarında işbirliğimizi arttırmaya devam edeceğiz, yakında Türk Akımı projesini onaylama oturumumuz gerçekleştirilecek. Her hangi bir provokasyonun, zor olsa bile ortak ülkelerle işbirliğimizi sarsmasına izin vermeye hakkımız yok“ şeklinde konuştu.

Slutskiy, sözde değil özde terörle mücadele edebilenlerin gerçek terörle mücadele koalisyonu kurması çağrısında da bulundu.

Slutskiy şöyle devam etti:

“Rusya'nın çağımızın ana tehdidi olan uluslararası terörle mücadeleye yönelik izlediği politikayı her hangi bir provokasyon sarsamaz. Aynı zamanda stratejik Batılı arkadaşlarımızın son yıl içerisinde Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerini bozmak için harcadığı çabaları göz önünde bulundurmamız lazım.“

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Portekiz'den Türkiye'ye çağrı: Giriş kapınız oluruz
Portekizli müsteşar Celeste Mota, ülkesinin Türkiye için Avrupa'ya anahtar konumunda olduğunu belirterek iş adamlarına çağrı yaptı.
ABD itirafı: Gülen profesyonelce çalışmış
FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in iadesi için AB'ye giden heyette yer alan Mehdi Eker: "FETÖ, 15 Temmuz öncesinde algı operasyonu yaratmak ve uluslararası platformda Türkiye'yi zayıflatmak maksadıyla, Türkiye'nin tezlerini çürütmek maksadıyla çok profesyonelce, lobi şirketleri aracılığıyla orada ABD'de kamuoyu çalışmaları yapmış. Bunu biliyoruz. Görüşmelerimizde de bunun etkilerini yer yer gördük."
ABD'den Türkiye'ye McGurk cevabı: Tam destek veriyoruz
ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye'nin 'PKK ve YPG'ye destek verdiği' gerekçesiyle değiştirilmesini istediği ABD'nin IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk'a ABD yönetimi olarak 'tam destek' verdiklerini açıkladı.
Damat düğünde nöbet geçirince gelin başkasıyla evlendi
Hindistan'da bir düğün sırasında damat adayının nöbet geçirip yere yığılması üzerine, gelin, davetliler arasından bir erkeği seçip onunla evlendi.
Ayılar Japonya'da şehre indi: 4 ölü!
Japonya'nın kuzeyindeki Kazuno kentinde yabani hayvanlar şehre indi. 4 kişi hayatını kaybetti.
S-400'ler Suriye'de konuşlandırıldı
Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmesinin ardından Moskova’nın gönderme kararı aldığı S-400 hava savunma sistemi Suriye’de konuşlandırıldı. Ayrıntılar geliyor…
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR