Peskov'dan Türkiye yorumu: Siyasi iradeye sahibiz
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Basın Danışmanı Dmitri Peskov, Rus Büyükelçinin vurulmasından sonra 'Türkiye ile ilişkiler' hakkında konuştu.
21 Aralik 2016 - 18:55:52
 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Basın Danışmanı Dmitri Peskov, Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesinin Türkiye ve Rusya'nın ilişkilerindeki olumlu eğilime engel olmaması için gereken siyasi iradeye sahip olduklarını dile getirdiklerini bildirdi.

"HAKKIMIZ YOK"

Devlet Duması oturumunda konuşan Leonid Slutskiy, “Türkiye Cumhuriyeti ile siyaset, ekonomi-ticaret, Parlamento diplomasisi alanlarında işbirliğimizi arttırmaya devam edeceğiz, yakında Türk Akımı projesini onaylama oturumumuz gerçekleştirilecek. Her hangi bir provokasyonun, zor olsa bile ortak ülkelerle işbirliğimizi sarsmasına izin vermeye hakkımız yok“ şeklinde konuştu.

Slutskiy, sözde değil özde terörle mücadele edebilenlerin gerçek terörle mücadele koalisyonu kurması çağrısında da bulundu.

Slutskiy şöyle devam etti:

“Rusya'nın çağımızın ana tehdidi olan uluslararası terörle mücadeleye yönelik izlediği politikayı her hangi bir provokasyon sarsamaz. Aynı zamanda stratejik Batılı arkadaşlarımızın son yıl içerisinde Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerini bozmak için harcadığı çabaları göz önünde bulundurmamız lazım.“

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Flynn'nin başını 'Gülen Türkiye'nin Ladin'i iade edilmeli' açıklaması yaktı!
Trump'ın eski ulusal güvenlik başdanışmanı Flynn hakkındaki soruşturmanın, 'Gülen Türkiye'nin Ladin'i iade edilmeli' açıklamasından sonra başladığı ortaya çıktı.
Koalisyon güçleri 'yanlışlıkla' PYD'yi vurdu
IŞİD karşıtı koalisyon, 'Suriye'de yanlışlıkla PYD öncülüğündeki SDG güçlerinin vurulduğunu, 18 savaşçının öldüğünü' açıkladı.
DAEŞ Tedmur antik kentini ele geçirdi
Terör örgütü DAEŞ'in, Humus'un doğusunda yer alan tarihi Tedmur antik kentinin kontrolünü tamamıyla ele geçirdiği belirtildi.
Bosna Hersek'te koalisyon hükümeti kurulacak
Bosna Hersek Bakanlar Konseyi'nde, 9 bakanlığın, Ekim 2014'te yapılan seçimlerde başarılı olan partiler arasındaki dağılımı konusunda uzlaşı sağlandı.
“IMF'nin, cinayet derecesinde sorumlulukları var”
Yunanistan Başbakanı Çipras, “IMF'nin, Yunanistan’ın bugünkü durumuyla ilgili cinayet derecesinde sorumlulukları var” dedi.
ABD'de Müslüman milletvekiline 'İslamofobik tehdit'
Minnesota milletvekili Ömer, bindiği taksi sürücüsünün başındaki örtüyü çıkarmakla tehdit ettiğini söyleyerek, 'Şimdiye kadarki en nefret dolu, küçültücü, İslamofobik, cinsiyetçi sataşmaya ve tehdide maruz kaldım' dedi
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI