Cumhurbaşkanı Erdoğan Dolar Yatırımcılarını Uyardı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dolardaki yükselişe ilişkin, “Ama şunu açık ve net söyleyeyim, şuanda özellikle faiz lobisi veyahutta dolara aşırı derecede yatırım yapanlar yaya kalabilirler” dedi.
06 Mart 2015 - 14:44:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Metal Sendikası Kadın İşçiler 20. Büyük Kurultayı’na katıldı. Kurultayın ardından Erdoğan, Balıkhisar Mahallesi’ndeki Hz. Osman Camii’nde cuma namazını kıldı. Cuma namazının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolardaki yükselişin sorulması üzerine, “Her şeyden önce şuanda dolar, avro, faiz bunları etraflıca ele aldığımızda karşımıza çıkan durum şudur; bir defa burada faiz lobisinin malum bir çalışması var. Ama şu son gelişmeler bir defa tamamiyle bir dolar-avro arasındaki parite konusudur. Bunu bir kenara koymak suretiyle ortaya bazı iddialar atmak çok çok yanlıştır. Ama şunu açık ve net söyleyeyim, şuanda özellikle faiz lobisi veyahutta dolara aşırı derecede yatırım yapanlar yaya kalabilirler. Bunu bilmeleri lazım, çünkü buradaki yapılan spekülasyon dolara böyle piyasada çekelim, Merkez Bankası’nı köşeye sıkıştıralım, bütün bunlar karşısında Merkez Bankası’nın bunlar karşınsındaki tavrı, bunlar önem arz ediyor” dedi.

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ile görüşüp görüşmeyeceğinin sorulması üzerine Erdoğan, “Merkez Bankası Başkanı ve Başbakan Yardımcısının bu konu ile ilgili değil, genelleme ile ilgili talepleri var. Amerika dönüşü kendileri ile oturup değerlendirmeleri yapacağız, konuşacağız. Gelecek ile ilgili neler yapılıp neler yapılamaz, belirlenmiş kesin tarih şuanda yok. Amerika dönüşünden sonra bu görüşmeyi yapacağız” cevabını verdi. 

K: İha

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
CHP'de Baysan ve Erol adaylıktan çekildi
CHP'de Mersin 4. sıra milletvekili adayı Mustafa Baysan ve Tunceli 2.sıra milletvekili adayı Gürsel Erol adaylıktan çekildiklerini bildirdi.
CHP'li vekile vatandaşlardan sert tepki: Denize dök hadi bizi
Beyşehir ilçesine gelen CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'a, vatandaşlar "Denize dök hadi bizi" diyerek tepki gösterdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika turuna çıkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2017 yılının ilk ziyaretini 12 Afrika ülkesine yapacak. Erdoğan, Afrika ülkelerinde 'Paralel Yapı'ya dikkat çekecek.
'Teşvik sistemini yeniden değerlendireceğiz'
Başbakan Davutoğlu, sadece il bazında değil, ilçe bazında teşvik sistemini yeniden değerlendireceklerini belirtti.
Topçu: Bizans'ın çocukları size ne oluyor?
Ankara'da Yerli Düşünce Derneği'nin düzenlediği kahvaltıda konuşan Yalçın Topçu, Batı'nın Türk bakanlara uyguladığı sansüre çok sert tepki gösterdi.
"Siyasete sonuna kadar saygımız var ama ihanete asla''
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyasete sonuna kadar saygımız var ama ihanete asla tahammülümüz yok" dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI