Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
İçişleri Bakanı Soylu Hakkari'de
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli ilçelerini ziyaret etti. Özellikle Derecik'te halk Soylu'ya yoğun ilgi gösterdi.
01 Ocak 2017 - 01:14:33
 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'nin Şemdinli ve Yüksekova ilçelerini ziyaret etti. Hem nöbet tutan mehmetçikle, hem de bölge halkıyla buluşan Soylu büyük ilgi gördü.

DERECİK'TE BİNLERCE KİŞİ KARŞILADI

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki programının ardından beraberindekilerle Şemdinli'nin Derecik Beldesi'ne giden Soylu, yol üzerindeki kontrol noktalarında nöbet tutan güvenlik güçleriyle sohbet etti, yeni yıllarını kutladı.

İlçe girişinde Vali Cüneyit Orhan Toprak, Derecik Belediye Başkanı Ekrem Çetinkaya, kurum amirleri, partililer ve vatandaşlar tarafından karşılanan Soylu, belediye binası önünde toplananlara hitap etti.

2016'DA EL ELE, HEP BERABER KARŞILARINDA DURDUK

Soylu, geride kalan yılda, ülkeyi sıkıntıya sokmaya çalışan, yarına adım atmasını engelleyen, hedeflerine ulaşmasını istemeyen bir anlayışla karşı karşıya kalındığını söyledi.

"Şükürler olsun, el ele birliktelik içinde bunların hepsine birlikte karşı durarak bu ay yıldızlı bayrağın gölgesinde 2016 yılını geride bırakıyoruz." diyen Soylu, "2017'ye huzurlu, yeni hedefleriyle buluşan, kardeşliğini pekiştiren, 2023, 2053, 2071 hedeflerini kucaklayan bir Türkiye olarak ulaşmanın kararıyla buradayız. Bizim günümüz yoktur ki geleceği anmayalım." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin en uç noktası olan Derecik'ten Edirne'ye, Kars'a, Sinop'a selam gönderen Soylu, 780 bin kilometrekarede ay yıldızlı bayrağın dalgalandığını ve vatanın güzel evlatlarının görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiğini kaydetti.

2017 BAMBAŞKA TABLOLARIN YILI OLACAK

Soylu, Türkiye'de 2017'nin bambaşka tabloların yılı olacağını, Güney ve Doğu Anadolu bölgelerinde oynanan oyunların hepsini sona erdireceklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Burada huzurun, çocuklarımızın iş bulmasının, okullarla buluşmasının, sağlık hizmetlerinin yükselmesinin, fabrikaların kurulmasının, ticaretin gelişeceği bir yıl olacak. 2017, Hakkari'ye bölgedeki bütün insanlara, yarına ait esenlik getirecektir. Başbakanımızın gayretleri, Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradeyle devletin bütün kuruluşları milletimizin birliğiyle yarına daha güçlü adım atacağız. Terörle bizi geri bırakmaya çalışıyorlar. Çocuklarımızın okumasını engellemeye çalışıyorlar. Başkalarının değirmenine su taşıyorlar. Başkalarının değirmenine su taşıyanlar muvaffak olamayacaklar, başarılı olamayacaklar. Bizim çocuklarımız okuyacak ve güçlü Türkiye'ye birliği, beraberliği, kardeşliği, kalkınmayı, özgürlüğü getirecekler."

"DERECİK HALKI EN GÜZEL CEVABI VERDİ"

Derecik halkının, Türkiye'nin uç noktasında ortaya koyduğu vatanperver duruşun kendilerine güç verdiğini dile getiren Soylu, 15 Temmuz'da ülkeyi sekteye uğratmak isteyenlere Derecik'ten en güzel cevabın verildiğini anımsattı.

"DÜN MEYDAN OKUYANLAR BUGÜN YOKLAR"

"Dün buradalarda meydan okuyanlar, Yüksekova'da, Hakkari'de, Van'da, Diyarbakır'da meydan okuyanlar bugün yoklar." diyen Soylu, şunları söyledi:

"2017 bambaşka bir yıl olacak. Bir taraftan ülkemizin huzur içinde olduğu, herkesin birbirini anladığı, dinlediği, demokrasinin daha fazla yükseldiği bir yıl olacak. Bizim başımıza çorap örmek isteyenlere karşı daha güçlü daha kuvvetli bir anlayışla karşı karşıya kalacağız. 2017, terörü tasfiye edeceğimiz bir yıl olacak. Başkalarının kumandalarıyla burada milletimize 'sizin kaderiniz budur' diyenlere inat bölgenin her tarafında, bu ülkenin batısında ne varsa Derecik'te de Yüksekova'da da olacağına söz veriyoruz. Başımıza her türlü çorabı örmeye çalıştılar. Gezi olaylarından, 17-25 Aralık'a, 6-7 Ekim olaylarından 15 Temmuz'a kadar. Türkiye'nin ilerlemesini durduramadılar. Burada dalgalanan bayrak, ülkenin bölünmüş yollarını, şehir hastanelerini, Avrasya Tünelini, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, ihracat rakamlarını, 81 ilde üniversitelerin açılmasını anlatıyor. Bu ayyıldızlı bayrak gözlerinizdeki samimiyeti, ülkenin yarınlarına esenlikle gitmesini anlatıyor. Bundan vazgeçmeyeceğiz.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bahçeli seçim startını verdi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli erken seçimden kormadıklarını ve her an seçim olacakmış gibi çalışmaları bugünden itibaren başlatacaklarını söyledi.
Erdoğan'dan Erol Evgin'in o sözlerine sert tepki
Vatandaşın verdiği oyla kendi oyunun aynı olmaması gerektiğini savunan Erol Evgin'e Erdoğan'dan sert tepki geldi.
Kılıçdaroğlu’ndan Mursi’nin idam kararına tepki
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, aralarında Mursi ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Karadavi’nin 106 kişi için idam kararı verilmesine tepki göstererek, “Siyasi idamlar hiçbir zaman topluma yarar getirmemiştir. Toplumu kucaklamak, barışı ve huzuru sağlamak idamlardan geçmiyor” diye konuştu.
Bahçeli'den Türkeş'e tepki Tweeti
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim kabinesine giren Tuğrul Türkeş'e sert sözlerle tepki gösterdi.
'Önümüzde bir güvenlik sorunu var'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11 Eylül saldırısını örnek göstererek, 'Büyük şehirlerde yaşanan ve terörü uzakta zannedenler için. 11 Eylül gösterdi ki eğer bütünsel ve kapsayıcı bir güvenlik yoksa dünyada kimse güvende değildir. Son olarak Paris’teki saldırılar, 11 Eylül güvenlik depreminin artçı şoklarının sürdüğünü gösterdi. Önümüzde bir güvenlik sorunu var' dedi.
Erdoğan ve Putin görüşmesi olacak mı?
Kremlin sözcüsü Peskov, Putin'in Erdoğan'la görüşme isteğinden haberinin olduğu açıklandı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR