ABD tankları Kuzey Almanya'ya sevk ediliyor
Sovyetler Birliği’nin dağılmasından bu yana ABD’nin Avrupa’ya en büyük askeri sevkiyatı Almanya’nın kuzeyinde başladı.
11 Ocak 2017 - 00:25:45
 

Sevkiyatın ilk bölümünde 87 Abrams M1A1 tank, 20 Paladin kundak motorlu obüs, 136 Bradley savaş aracı ve yüzlerce tekerlekli aracın bulunduğu toplam 2 bin 800 silah Almanya'nın kuzeyinde bulunan Bremerhaven Limanı'na götürüldü.

ABD Kara Ordusu Avrupa Komutanlığı Genel Müdür Yardımcısı Orgeneral Timothy McGuire, "Bu, Birleşik Devletlerin bu kıtada barışı koruma taahhüdünün somut bir işaretidir" dedi. "Bu, ABD'nin Avrupa'daki barış ve refah taahhüdünün bir işaretidir."

Askeri sevkiyat, ABD'nin yeni hamlesi olan 'Atlantik Çözüm Operasyonu' kapsamında gerçekleşiyor. ABD tanklarının 12 Ocak'ta Polonya'ya ulaşacağı tahmin ediliyor.

K: TİMETURK | ABDULVAHAP YILDIRIM

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İşte IŞİD’den petrol alan Rus!
ABD Hazine Bakanlığı 25 Kasım’da yayınladığı bildiride Esad rejimini IŞİD’den petrol almakla suçladı. Bu alıma aracı olan ismin ise Rus vatandaşı Suriye asıllı George Haswani olduğu açıklandı.
Trump-Trudeau görüşmesinde ilginç an
Kanada Başbakanı Trudeau ve Trump arasında gerçekleşen görüşmede kameralara yansıyan bir görüntü de dikkatlerden kaçmadı.
DAEŞ terör örgütünün iki numaralı ismi öldürüldü
Irak'ta terör örgütü DAEŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin ikinci yardımcısı Asi Ali Muhammed el-Ubeydi'nin Enbar'da öldürüldüğü bildirildi.
Düşen uçağun sicili oldukça kabarık!
Bu sabah Kırgızistan’da düşen kargo uçağının bağlı olduğu şirket ile 2007 yılında Isparta’da düşen uçağın kiralandığı şirketin sahiplerinin aynı isimler olduğu ortaya çıktı.
Zirveden ne sonuç çıktı?
Brüksel'de gerçekleştirilen AB-Türkiye Zirvesi sonrasında alınan kararlar açıklandı. Türk vatandaşlarına vizesiz Avrupa için Ekim 2016 hedef tarih olarak gösterildi. AB-Türkiye Zirve kararlarında, Türkiye'nin AB katılım müzakerelerinde 17'nci fasıl olan ekonomik ve parasal politikanın 14 Aralık'ta açılacağı kayıt altına alındı.
Uçaktaki patlamanın sebebi belli oldu
Dubai’de faaliyet gösteren Daallo Havayolları’na ait bir yolcu uçağında meydana gelen patlamaya bir bombanın sebep olduğu açıklandı
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI